Nostradamus dal pro rok 2022 hrozivou věštbu. Zemi čeká náraz, NASA se tím zabývá

Nostradama jistě není třeba podrobněji představit. Tohoto francouzského lékaře a astronoma, vlastním jménem Michel de Nostredame, proslavily zejména jeho věštby, kterým můžete buď věřit nebo se smát jejich nejjednoznačnosti. Nicméně se nedá popřít, že některé se splnily. O to děsivější je fakt, že na rok 2022 Nostradamus předpověděl nejen války, chudobu a přírodní krize, ale také střet naší planety s obřím asteroidem. Znepokojující je i to, že se touto hrozbou zabývá sama NASA.

Nostradamova tipovačka?

Nostradamus svá proroctví nezveřejňoval pomocí kázání ani jiných veřejných akcí, ale ve své knize, vydané před téměř 500 lety. Vysloužil si úctu francouzské královny Kateřiny Medicejské, manželky krále Jindřicha IV. Navarrského, když s naprostou přesností trefil datum úmrtí právě jejího manžela. Po tomto úspěchu si získal důvěru mnoha stoupenců, ale našlo se i spoustu odpůrců, kteří tvrdili, že jeho proroctví jsou nejasná a dají se vykládat mnoha způsoby. Fakt, že nebyl určen časový rámec věšteb, těmto tvrzením nahrával. Nostradamus navíc psal velmi nesrozumitelně, jeho čtyřverší jsou psaná někdy archaickou a někdy i velmi originální větnou skladbu, francouzská slova se míchají s latinskými, provensálskými i řeckými a výklad textu je tedy mnohdy spíše hádáním naslepo. Několik proroctví se nevyplnila, což vedlo k posměšným komentářům a znevažování jeho práce. Ovšem kromě již zmíněné smrti krále Jindřicha IV. Nostradamus také předpověděl velký požár Londýna v roce 1666, zvolení Francoise Mitterranda prezidentem Francie, atentát na papeže Jana Pavla II., i nástup nacistů. Možná bychom tedy jeho věštby neměli brát úplně na lehkou váhu.

Armageddon na dosah

Kromě běžných přírodních katastrof jako jsou obří záplavy nebo zemětřesení nám Nostradamus na tento rok předpověděl také srážku naší planety s vesmírným tělesem. Alespoň podle jedné z interpretací věštby. Podle ní Nostradamus popsal nebeský kámen klesající k Zemi, po němž planetu zachvátí velký oheň. Není však jasné, zda se jedná o asteroid nebo meteorit, ani jakou velikost by mělo toto těleso mít. Někteří vykladači Nostradamových vizí se navíc domnívají, že Nostradamus narážel na klimatické změny na Zemi a následnou katastrofu, kterou může být například rozsáhlý smrtící lesní požár. Věřit tedy můžeme čemu chceme, ale hrozí nám reálné nebezpečí?

Foto: Shutterstock

NASA je v klidu, můžeme tedy být také

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) velmi bedlivě sleduje vesmír a má přehled o všech potenciálních rizicích střetu. Připouští přiblížení některých těles do naší blízkosti, střet však v současné době skutečně nehrozí. Největší rizikem je nyní asteroid Apophis, který by se se Zemí mohl srazit v roce 2068. Pravděpodobnost střetu je však i v tomto případě velmi malá- asi 2,3 ku milionu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Earthsky, Tech.hindustantimes, Jpl.nasa.gov

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments