Olympijský vítěz Svoboda volá po revoluci. Nechce, aby za něj rozhodovali jiní

Na odpor vůči vládním opatřením se nečekaně postavil jinak velmi smírný a diplomatický olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Ten na svých sociálních sítích vyjádřil nesouhlas s tím, jak vláda v současné době koná. Podle něj by se měla spolehnout na to, že lidé sami nejlépe vědí, jak se mají chovat a dokáží posoudit, jaké riziko chtějí přijmout.

Olympionik Svoboda svůj příspěvek začal tím, že si rád zajde do restaurace na kvalitní jídlo nebo posedět u piva. Ke své pohodě pak potřebuje pohyb a běžný společenský život. Rovněž má rád svou práci, která se i nyní točí kolem sportu.

Život je riskantní

Vláda nás bohužel ve všem čím dál víc omezuje a ve jménu ochrany zdraví a životů lidí způsobuje pravý opak. Svéprávný člověk si sám nejlíp rozhodne o tom, co je pro něj nejlepší nebo jaké riziko je ochoten přijmout. Někdo se možná pro falešný pocit jistoty a bezpečí této své volby klidně vzdá. Já teda ne! Život je prostě riskantní a žádná vláda to nezmění,” uvedl jeden z nejúspěšnějších sportovců v moderních dějinách České republiky na svém Instagramu.

Na závěr svého příspěvku potom citoval amerického prezidenta Thomase Jeffersona, kterým vyzývá k revoluci. “Je-li zákon nespravedlivý, lidé mají nejen právo se jím neřídit, ale přímo povinnost tak činit. Volám po ztracené svobodě a taky po revoluci!

Foto: archiv Davida Svobody

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments