Pokud nejsi ochoten pomoci, nevolej sanitku, nechoď k lékaři a zemři. Lékař bez okolků promluvil o situaci v nemocnicích

Potvrzují se predikce epidemiologů o tom, že třetí vlna koronavirové epidemie bude zřejmě nejhorší, protože jí do karet hraje chladné počasí. Nejde přitom jen o Českou republiku. Tristní je situace také na Slovensku, kde se vše rozjelo do vysokých obrátek a umírá zde velké množství lidí.

Nejhorší stav panuje v okrese Nitra, kde lidé od příštího týdne mohou jezdit do práce nebo do přírody pouze za předpokladu, že se na požádání prokáží negativním testem na Covid-19. Právě v místní nemocnici pracuje známý slovenský lékař Tomáš Debnár, který se proslavil i jako kulturista. Ten se rozhodl nevybíravě promluvit na svém facebookovém profilu, kde apeluje na lid, aby už situaci konečně brali vážně.

Chci apelovat na lidi. Nejen na lidi z Nitry, ale na lidi ze Slovenska, na každého, kdo umí slovensky alespoň číst. Na všechny lidi, kteří mají alespoň 3 mozkové buňky,” píše na svém Facebook Tomáš Debnár. Za všechny lidi, kteří se snaží pomáhat a zachraňovat životy, prosí občany Slovenska, aby jim ještě neházeli klacky pod nohy.

Idem využiť buuum okolo môjho mena. Idem apelovať na ľudí. Nie len na ľudí z Nitry, ale na ľudí zo Slovenska, na…

Posted by Debnár Tomáš on Tuesday, January 5, 2021

Může hrdinsky zemřít

Smutná covidová infekce ukázala, jak to u nás je. Proto nám prosím lidé musí pomoci. Musí nám ukázat, že si vůbec váží těch zoufalých lékřů, sester, sanitářů a dobrovolníků. Neb po skončení nouzového stavu uvudiíme tisícovky výpovědí. Odchody kamkoliv od lidí, kteří si neváží těch, kdo pracují 250 hodin měsíčně,” uvádí Tomáš Debnár.

Lékař apeluje na občany, aby se chovali zodpovědně, tedy aby dodržovali veškerá hygienická opatření, jednou týdně chodili na testy, a pokud tak nečiní, tak alespoň neopouštěli svůj byt. Podle něj je třeba se také na čas přestat stýkat s přáteli a známými.

Jedna tvrdá věta na závěr: pokud nám nejsi ochotný pomoct, nevolej si sanitku, nechoď k lékaři, nechtěj pomoc a tak, jak jsi se hrdinsky choval na internetu, také hrdinsky zemři,” uzavřel své prohlášení Debnár.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments