Smál se opatřením a věřil konspiracím. Teď muž posílá důležité video z nemocnice, kde bojuje o život s koronavirem

Byl typickým odpíračem nošení roušek a z nařízení hygieniků si tropil legraci. Jenže pak i on sám dostal Covid-19 a vývoj nemoci ho donutil zcela změnit pohled na věc. Ostatně, tak dopadla celá řada jemu podobných. Američan Chuck však poslal vzkaz z nemocnice, kde se snaží vyhrát bitvu s koronavirem o holý život.

Teď je to právě on, kdo apeluje na spoluobčany, aby nevěřili nebezpečným konspiračním teoriím a fake-news. Žádá lidi, aby zcela respektovali veškerá vládní opatření a doporučení hygieniků. Zároveň přiznává, že také on věřil nesprávným lidem a i v důsledku této chyby nakonec skončil ve vážném stavu v nemocnici. Zde požádal svého kamaráda, aby nahrál video, zatímco čekal na rozhodnutí lékaře, zda bude muset podstoupit náročnou intubaci.

Nenosil jsem roušku, i když jsem měl. Věřil jsem, že je to jenom chřipka a že to všechno zmizí, že je to jen politika. Nemyslel jsem si, že mi rouška může pomoct. Nechcete ale skončit jako já,” varuje v sugestivním videu Američan, který místy nedokáže popadnout dech. “Špatně se mi dýchá, na každého to má jiný vliv. Ale nechtěli byste, aby vás to zasáhlo tak, jako mě. I kdyby nošení roušky snížilo šanci na onemocnění jen o pět procent, tak ji noste. Udělejte to pro své děti, pro své blízké i pro sebe.

Po zveřejnění videa vyjádřilo Chuckovi, který dokázal přiznat svou chybu, podporu obrovské množství lidí. Našli se ale i tací, kteří ho i v této složité chvíli obviňují z šíření infekce. Chuck nicméně podotkl, že nenakazil nikoho jiného než svou ženu. Respektive je možné, že ona nakazila jeho.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments