30 let nebylo tak špatně. Nominoval jsem špatné hráče, ví trenér hokejistů Pešán

Česká reprezentace odjížděla na hokejový šampionát v Rize s velkými nadějemi. Po dlouhé době měla být ve hře medaile a podle některých odvážnějších pozorovatelů dokonce ta zlatá. Zatím se ale ukazuje, že hráči na šampionát dorazili zřejmě s příliš velkým sebevědomím, které nabrali z předchozích turnajů, a poměrně nízkou mírou pokory. Výsledkem jsou nepřesvědčivé herní výkony a především dvě jednoznačné porážky s Ruskem a Švýcarskem.

Přestože výsledky České republiky na hokejových šampionátech v posledních letech nebyly ideální, obvykle platilo, že skupinou mužstvo prošlo bez větších problémů a někdy dokonce i jako nejlepší. Že se pak nedokázalo prosadit ve vyřazovací fázi mistrovství, to už je druhá věc. Teď má ale tým velké problémy právě už ve skupině. A to dokonce takové, že jde o nejhorší vstup na mistrovství světa za 30 let.

Z prvních dvou utkání se přitom nezdá, že by měl český tým na čem stavět. Hoří totiž na všech postech. Tragická je především obrana, útok je poměrně jalový a přesvědčiví nejsou ani gólmani. Trenér Filip Pešán tak má rozhodně o čem přemýšlet. A také tak činí.

Pešán teď překvapil svými slovy, že na šampionát zřejmě udělal špatnou nominaci. “Je to jednoznačně i moje vina. Je to v současné chvíli i vina mojí nominace. Zatím ale máme za sebou dvě utkání s velice těžkými soupeři a já pořád věřím,” uvedl Pešán pro server Sport. “Musíme se vrátit do práce a navléct si montérky. Doufám, že to tak bude už v dalším zápase. Uzpůsobíme tomu sestavu.

Trochu to připomíná stahování kalhot před brodem. Hráčům zřejmě příliš nepomůže, když se od trenéra po dvou nepovedených utkáních dozví, že si vlastně na mistrovství jet nezasloužili, což se teď potvrzuje. Pešán tím sice bere vinu částečně na sebe, ale zároveň ji plně svaluje na samotné hráče, kteří ho zklamali.

O Filipu Pešánovi se mluví jako o trenérovi nového střihu, který představuje velkou změnu po silně autoritativních trenérech, kterými byli Vladimír Růžička, Alois Hadamczik nebo Miloš Říha. Hokejový svaz si přitom od nové krve na trenérském postu sliboval dlouhodobou koncepční práci. Teď se však ukazuje, že trenér v první kritické chvíli panikaří a je velkou otázkou, zda dokáže tým zvednout.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments