
Česká republika se stává zemí, do které teď nejrůznější obchodní řetězce vstupují velmi rády. Vidí tu totiž velkou příležitost u zákazníků, kteří jsou zoufalí z vysokých cen nejrůznějších produktů, jež potřebují pro své každodenní životy.
Už se to chystá
Proto není divu, že aktivně vyhledávají alternativy, a pokud jim je někdo nabídne, ani nepotřebuje kdovíjakou reklamu. V tomto roce přitom do Česka přijde hned několik silných hráčů, kteří mají potenciál proměnit tuzemský trh.
V první řadě je to německá drogerie Müller, což je jedna z největších evropských drogerií tohoto druhu. U našich sousedů má často podobu menšího obchodního domu s několika patry, kde si nakoupíte nejen samotnou drogerii, ale třeba také vybavení do domácnosti, hračky, oblečení, případně i nějaké ty potraviny.
Je s podivem, že Müller na český trh vstupuje až teď, ovšem bude to chtít jistě udělat velmi rychlým způsobem, čemuž nasvědčují i vysoce nadstandardní platy, které nabízí svým budoucím zaměstnancům. V tomto ohledu dost možná překoná i Lidl.

Už to bylo potřeba
Dalším řetězcem, který se sem chystá, je Dealz, jenž pochází z Velké Británie. Jde o sesterskou společnost Pepca, přičemž i koncept je tomuto oblíbenému obchodu v Česku docela podobný.
Jde o prodejce rychloobrátkového zboží všeho druhu. Důraz je kladen na co nejnižší ceny, které jsou někdy až těžko pochopitelné. V tomto ohledu se asi nejvíce podobá Actionu, který v tuzemsku velmi rychle expanduje.
Čtěte také: Do českých obchodů se dostalo kompletně prolezlé máslo. Kupoval ho každý, ale je to vážně špatné
Jak je vidět, rozhodně bude z čeho vybírat a lidé se mají na co těšit. Nejde přitom o jediné řetězce, které v roce 2025 v Česku otevřou. Dle dostupných informací by jich mělo být ještě mnohem více.
Foto: Shutterstock