Levná dovolená. Koupili jsme zájezd za 7 tisíc korun. Na týden, letecky a s neomezenou konzumací. Tohle jsme zažili

Ačkoliv cestovní kanceláře hlásí rekordní zájem o zájezdy, které si lidé za velké peníze pořídili již v předstihu, a tak už jich mnoho nezbývá, ve skutečnosti se vždy nějaká ta výhodná nabídka nakonec najde. Pochopitelně záleží na tom, jaké jsou vaše preference. V této době totiž nejlépe pořídí ten, kdo k tomu přichází s čistou hlavou a vezme to, co je mu nabízeno. Pakliže si budete vymýšlet různá kritéria, množství zájezdů za dobrou cenu se rapidně sníží až k nule.

Zaměřeni na cenu

Přestože by se mohlo zdát, že lidé nemají hluboko do kapsy, ve skutečnosti je to pouze část společnosti. Ta druhá počítá každou korunu a velmi řeší cenu zájezdů. Pro tyto rodiny například letos vůbec nepřichází v úvahu Chorvatsko, kde už levnou dovolenou pořídit nelze. Přesto ale k moři lze vyjet poměrně levně, a to paradoxně způsobem, který byl v minulosti tím dražším.

Ze zájezdových balíčků, které obsahují letenky, hotel, stravování a služby delegáta se stal vyloženě produkt, který musí soupeřit cenou, protože je jednoduše srovnatelný. Na český trh vnikly i německé a polské cestovky, které vytvářejí těm tuzemským konkurenci. Ceny zájezdů se tak příliš nezvyšují a v některých případech dokonce klesají, navzdory inflaci.

Zkusili jsme jeden takový koupit a následně i zkonzumovat. Až nás překvapilo, jak je proces pořízení zájezdu rychlý. Stačilo si otevřít jeden z portálů cestovních agentur, které nabízejí zájezdy od všech možných cestovek, a to i těch zahraničních. Jsou velmi přehledné a po zadání několika základních kritérií už vidíte prakticky celou nabídku trhu.

Čtěte také: Češku vyhodili v Turecku z hotelu. Na pláži udělala nehezkou věc, nepomohl ani delegát

Nízká očekávání

Naším hlavním kritériem byla co nejnižší cena. Původně jsme chtěli vycestovat do 10 tisíc korun na osobu a týden se stravováním all inclusive. Destinaci jsme pevně danou neměli. Byli jsme také schopni odletět do dvou dnů od nákupu. A právě to je z hlediska ceny asi klíčové. Pakliže jste takto flexibilní, otevírá se vám svět těch nejlevnějších zájezdů, kdy už vám skoro až přijde, že je to pod cenou.

Takto jsme totiž našli zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu v turecké Alanyi, a to za 7500 korun na osobu. Na výběr bylo hned několik hotelů, a to i o fous levnějších, avšak tento měl nejlepší hodnocení od hostů. Pak už stačilo jen vyplnit údaje, zaplatit kartou a v emailu do pár hodin přistály všechny potřebné informace.

Odlet byl za dva dny, a to uprostřed července. Jistě vás zajímají dojmy, jak to na takové dovolené doslova za pár korun vypadá. “Čekala jsem leccos, neměla jsem žádné velké nároky, to za ty peníze ani mít nelze. Snad jen, aby tam bylo alespoň jakž takž čisto a slušné jídlo,” vypočítávala má cestovatelská kolegyně Sandra.

Foto: Shutterstock

Příjemné překvapení

Výsledek však předčil naše očekávání. “Hotel byl jedním slovem úžasný. Jasně, není to pětihvězdičkový resort, ale menší hotýlek za hlavní silnicí od pláže. To ale vůbec nevadí. Popravdě jsem se tu cítila lépe než v těch velkých kolosech a všechno bylo takové příjemně rodinné,” vypočítává Sandra. “Nadchla mě pěkná pláž, kde jsme měli slunečníky a lehátka zdarma a byl tam také bar, kde jsme mohli konzumovat v rámci all inclusive.

Pokud jde o stravování, šlo o slušný standard. Rozhodně nemáte pocit, že by se na vás někdo pokoušel za každou cenu šetřit. Každý večer čtyři pět druhý hlavních jídel, spousta salátů i dortíků. Alkohol byl místní výroby, ale pivo a víno byly dobré a dokonce je nalévali do skla. I nějaký ten koktejl vám na přání umíchali.

Čtěte také: Majitel hotelu v Turecku popsal Čechy jako problémové turisty. Na jejich chování každý jenom zírá

Kolem a kolem nelze vyjádřit nic než spokojenost. Není nic lepšího než koupit nejlevnější zájezd a potom dostávat skvělé služby, než naopak. Bohužel, stává se docela často, že si někdo vyhlédne zdánlivě pěkný hotel, dá za něj nemálo peněz a potom je z výsledku zklamán.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments