Češku vyhodili v Turecku z hotelu. Na pláži udělala nehezkou věc, nepomohl ani delegát

Spolu s tím, jak se celý svět pocitově zmenšuje, protože je celý na dosah několika hodin letu, nabývají lidé také dojmu, že všude platí stejná pravidla. Nic však není vzdálenějšího pravdě. Lidé dnes za mořem necestují pouze do benevolentních zemí na jihu Evropy, jako je Itálie, Chorvatsko, Řecko nebo Španělsko, kde nad nějakým tím excesem mávnou rukou, protože jsou tam zvyklí už na leccos a sami si s ničím příliš lamu nelámou.

Není všude jako doma

Měli byste si ale dobře uvědomit, že v zemích, jako je Turecko, Egypt nebo Spojené arabské emiráty platí poněkud jiná pravidla a mravy. U dvou posledně jmenovaných je to poměrně jasné a lidé se mají na pozoru, avšak Turecko začíná být poněkud ošemetné. Ještě před pár lety to tam bylo velmi uvolněné a turistům se povolovalo prakticky všechno, jen aby byli spokojení a přijeli znovu.

V poslední době se však i v Turecku utahují šrouby. Platí zde například zákaz prodeje alkoholu mimo vyhrazené prodejny, a i tam je neúnosně drahý, a také v dalších ohledech se jednoduše přitvrdilo, protože se země oficiálně vrací ke svým původním hodnotám. A s nimi jsou uvolněné mravy turistů poněkud v rozporu, což může vést k velmi nepříjemným situacím.

Přesvědčila se o tom i pětadvacetiletá Češka Renáta, která si v červnu zaplatila týdenní zájezd do tureckého Side. Už druhý den se ale objevil problém. “Opalovala jsem se na pláži nahoře bez, jak jsem zvyklá. A takto jsem si chodila také pro pití, ovšem to už bylo v hotelovém resortu u bazénové části. Na baru mě vyzvali, abych si horní díl plavek oblékla, ale myslela jsem si, že je to žert, a tak jsem to neudělala. Když jsem si šla pro pití znovu, už přiběhl manažer s tím, že si musím sbalit věci a hotel opustit,” líčí Renáta své potíže.

Foto: Shutterstock

Už se nedalo nic dělat

Vzhledem k tomu, že cestovala s německou kanceláří, se jí nedostalo ani nějaké zvláštní podpory od delegáta, který byl shodou okolností také Turek. “Měl pochopení spíše pro jednání hotelu než pro mě. Pouze mi suše oznámil, že se budu muset přestěhovat do jiného a důrazně mi doporučil, abych už chodila řádně oblečená a pro pití nejen v plavkách, ale k baru abych si raději brala i tričko,” uvedla turistka, se kterou se do náhradního ubytování přestěhovala i kamarádka.

Nadále už však ani jedna z nich neriskovala, aby si dovolenou nepokazily ještě více. “Čekala jsem trochu něco jiného, na Turecku je znát, že se vrací ke starým časům a pro moderního člověka to tady už moc není,” uzavřela hodnocení své dovolené.

Čtěte také: Manažerka hotelu v Turecku: Češi jsou tu nechvalně proslulí, jedna ostuda za druhou

Pravdou však je, že ačkoliv si lidé svou dovolenou platí, tím, že cestují do určité země, přijímají také automaticky její pravidla. Pro turisty jsou většinou trochu volnější než pro místní, ale pokud něco překročí určitou mez, může se stát, že někdo zakročí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
67 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments