21. 7. 2024

63 příspěvků u článku “Manažerka hotelu v Turecku: Češi jsou tu nechvalně proslulí, jedna ostuda za druhou

 1. Byl jsem před týdnem na dovolené kousek od Antalye a jediní kdo měl plný stůl talířů plných jídla,byli Arabové a arogantní Rusáci. Jen se v tom ponimrali,nechali na stole a odešli.
  Hanba by mě fackovala,kdybych tohle udělal.
  Takže paní manažerko,nevím kde jste byla,ale nevěřím vám ani slovo. A co se týká cizích jazyků, tak v Turecku vám stačí Ruština a trochu Angličtina.

  1. Souhlasím
   Na takovou kritiku by se měli Češi stěžovat u patřičných orgánů.Ale skutečně.Drzi jsou Němci Rakušané Holanďané jenomže,to je podle Turku západ a v Nemecku žije přece přes milion Turku.Cesti hosté ať se nebojí a personál ať okřiknout.Za sví prachy můžou dělat to,co Arabi.Neni povinnost Čechů mluvit tak jak si hote přeje.At si oni platí lidí kteří umí všechny európske jazyky.

 2. To že Češi se nedomluví je asi pravda ale s tím jídlem nevím jestli to dělají Češi. Teď jsem se vrátil z Bulharska a co tam dělají. Ukrajinci s jídlem asi paní ještě neviděla. Celý stoly jídla se po nich vyhazují.

 3. Ano neumíme dobře anglicky, když nás celou základku učili ruštinu,ale s tím jídlem si nemyslím že to dělají Češi ,

  1. Bohužel anglicky se nedomluví ani mladší generace. Mají sice angličtinu ve škole, ale bohužel úroveň českých jazykářů je žalostná. Výsledkem je tato situace, Češi se domnívají, že mluví anglicky, ale nikdo jim nerozumí.

 4. Češi se snaží domluvit a určitě se domluví.Také jsou zvyklí že jídlo se jí a nevyhazuje zbytečně.Byla sem v Turecku a za naši česko moravskou národnost se nemáme za co stydět!

 5. Tak to mne docela pobouřilo, hodně jsem procestovala byla jsem v Egyptě, Tunisu Turecku a jiné státy. Vždy se chovali Češi naprosto slušně, Bohužel kdo se vynimral v jídle a nechal po sobě vyloženě bordel u stolu byli Ukrajinci a Rusové a někdy i Poláci nebo Němci.
  Teď jsem momentálně v Řecku a nevidím jednoho Čecha že by odešel od stolu a zůstal po něm binec , naopak jsou tací, kteří si talíře po jídle uklízí.
  Tak si paní manažerko prosim udělejte detailnější přehled.

  1. Přesně tak, článek trochu zavadějící..
   Největší “čuníci” u stolu byli vždy rusáci s ukrajinci v těsnem závěsu němci z východu a pak asiate ale tam je to bych řekl v jejich kultuře stravováni normální..

 6. Manažerka si spletla Čechy s Rusáky.Přesně toto dělají Rusáci.Nevěřím že by Češi se tak chovali.Lítáme do Turecka pravidelně a víme jací jsou Rusáci hovada.A domluvit se v Turecku není žádný problém.😊

  1. Je třeba se stěžovat a to okamžitě a zadat omluvu.Rusaci všude žerou a chlastaj a řvou,Američané seveřané taky o Ukrajinci z nemluvím.Maji hole prdele, nároky jako Králové. Postkomunisticti žebráci.Moje tecika vždycky mluvila je ,že nejhorší je,když se stane se žebráka pán.

 7. Já se domluvím, ale zde vidím chybu na straně delegátů našich cestovek. Když jsem viděla německou delegátkou, která byla skupině stále k dispozici a naši, tak je to velký rozdíl. Naši delegáti vysadí turisty před hotelem a jedou s dalšími pryč. Našinec je pak odkázaný sám na sebe a delegáta celý pobyt nevidí, leda druhý den, kdy se mu snaží vecpat zájezdy a pak až při odjezdu. Telefon nebere, natož aby něco pro klienta řešil. S cestovkou jezdí právě lidé, kteří nevládnou jazyky, jiní jezdí bez cestovky.

  1. 100% s Vámi souhlasím, delegáti se lidem, které mají provázet absolutně nevěnují.👎🤔😭

  2. Naši delegáti výsadní turisty před hotelem? 🤦‍♀️ Minulý rok v Tunisku s námi delegátka krátce prohodila pár slov při předávání pár papírů na letišti a do autobusu s námi ani nenastoupila 🤭
   A naprosto souhlasím,…. jak nám bylo stydno za rusky a arabsky hovořící klienty, kteří se chovali velmi hlučně, arogantně, nejen k ostatním hostům, ale i k úžasným zaměstnancům 😓

  3. Opravdu je to tak. Delegátka byla při příjezdu, druhý den nabídla výlety, které navíc byly k mání od hotelu za polovinu ceny, a pak jsem ji viděl až na letišti při odletu domu.

 8. Za tyto lži by měli manažerku a autora článku okamžitě vyhodit. Jezdím do Turecka na dovolenou cca 15 let a nejhorší rekreanti jsou Rusáci . To že mají Češi mezery v cizích jazycích neznamená že se nedomluví, a proto jsou na hotelech delegáti . Máme Turecko procestovane od východu na západ a nikdy jsem se nesetkal s negativními emocemi proti Čechům, ba naopak . Máme Turecko strašně rádi , jsou to velice milý lidé , pohodari, usměvavý . Když tam jedem vždy se moc těšíme. MZV by mělo okamžitě zadat omluvu . Mám totálně skazenou neděli .

  1. Paní manažerka nepozná rusa od Čecha ať raději drží hubu. Rusáci jsou namyšlený lidský odpad ať raději zalezou do zemljanka. Tam patří .📯

 9. Bohužel mám jiný názor,do Turecka lítám každý rok já se chovám slušně,ale ruská klientela je děs běs

  1. V turecku je to s tou angličtinou těžší, ani oni sami jí neumějí moc.. v turist. destinacích možná ale neni to taky žádný slavný…

 10. rád sa zapojím do diskusie, pretože lietame na dovolenky prevazne z ČR. Manažérka to tak asi nemyslela že všetci Česi, máme väčšinovu skúsenost s veľmi prijemnými čechmi, ale mala kus svojej pravdy a mnohí skutočne robia ostudu. Osobná skusenosť:
  3 týždne dozadu na čekine v Španielsku dvaja češi pred nami cca 30.rokov; …passport please.
  .. a chlapík že …co to mele vole… na to jeho partnerka: dej ji pas vole.
  Pár rokov dozadu mexiko: Čech vzal z ozdobneho pultu v restike kokosový orech, cele to tam poválal, a nechcel obsluhe kokos vrátiť a na celú restiku kričal..prezent, prezent.
  Let z Kuby do Prahy, dlhá fronta: hele co tu stojíme ako blbci, tam je prázdno (priority checkin 1. Trieda). Kubanka ich vybavila a nastal konflikt v lietadle kde pán čo mal zaplatenú jednotku sa tam nedostal lebo skvelá Česká dvojica si už užívala šampus a odmietla opustiť 1. Triedu.
  A Turecko x krát sme videli ako česká “gazdinka” si súka do tašky jablká a ovocie a mali toho asi plný kufor ako šli domov.
  A mega veľa českých turistov neovláda ani základnú anglickú komunikáciu. A vrchol sme zažili v Egypte, kde na schôdzke sa češi sťažovali delegatke že prečo tu nie je vepřo knedlo zelo…
  A môžem o tom písať knihu.

  1. …ano, takové “výpichy”se ale nejspíš najdou u každého národa světa a taky se najdou snad v každém zájezdu. Obecně by se to ale takhle prezentovat k určitému národu nemělo, pokud jich tam takových není evidentní většina..

 11. Ve středu jsme přiletěli z Turecka, a musím souhlasit s předchozími komentáři, jako čuňata se chovají hlavně Rusové, obloží si stoly jídlem a nechají ho nedojedené. Děti neokřiknou i když se nechovají jak by měly. V hotelu jsem se domluvila rusky i anglicky. Turecký personál se choval mile a vstřícně.

 12. Ano,anglicky plynule neumím,od toho mám syna.Na pláž chodím stranou na ručník.Jidlo pití normálně.Obsluze dávám tringelt.Pokud tam někdo dělá bordel a chová se neomaleně,tak to jsou rusáci a němci, pokaždé a všude.

 13. Arabové a Rusáci nejdříve nanosí hromady jídla a pak se v tom povrtaj a nechají to na stole s hrozným bordelem, naberu si co sním a dojdu si pro další, i své děti učím nebrat plný talíř a nedojíst to je to neohleduplné vůči místním personálu

 14. Teď jsme se vrátili z Turecka jediní kdo se choval povýšeně a jídlo které nechávali na stole tak byli Ukrajinci a Samotní Turci a to jsem si divil místní a to z Ukrajiny paní byla úplně ožrala a vůbec nevěděla kde má to lehátko s tím ručníkem jak paní manažerka popsala protože seděla na baru a popíjela vše co jí nabídli. A ta angličtina že je taky na omylu jsou výjimky u starších lidí to chápu ale náš kluk má 10 let a co potřebuje ohledně jídla či pití tak si to vyzvedne. Ale chápu paní manažerku protože když jsme se byli projít tak se mne ptali prodejci u stánku od kud jsem a první bylo jestli Rus ,Německo a nebo Ukrajina vůbec se neptal jestli jsem Čech …takže ať si udělá obrázek sám..

 15. Jezdim do Turecka uz par let. S cestovkou i individualne. Domluvim se Anglicky, ted uz i trochu Turecky, v nejhorsim Rusky. A ten binec s jidlem, to je specialita Rusaku, nikoliv Cechu. Pani manazerka nas patrne soupla do jednoho pytle a to se mi tedy hrube nelibi.

  1. Souhlasím tady s panem maximálně mě iritovalo v Egyptě v Sharma Sheiku že nás brali jako Ruskou sebrankou – jak se tam Rusové vesměs chovali,to se nedá jinak pojmenovat Jestli ještě pocestují do Egypta tak jedině do Marsa – Alam tam Rusáci nesmí ..byl tam klídek .. jinak určitě si nás pletou nebo nás berou jako Ruskou “gubernii” či co ..je to ale neznalost Turků náš problém to nemusí být

   1. Pani Matusincova, i Cesi se chovaji neomalene, naberou si jidla div jim kapsy neprasknou, o alkoholu ani nemluve, ano, i Ukrajinci jsou podobni

  2. Cca pře 8 lety jsem dělal delegátku v Tunisku a starala se i o českou klientelu. Bohužel musím potvrdit, že co je v článku je tak trochu pravda.. asi asi tak 50% té klientely se tyto věci děly. Bylo to vždycky tak půl napůl. V dnešní době už nevím, zda-li to funguje stejně. Před 8mi lety tak, jak píšu. Samozřejmě se to nedá srovnávat s Arabskou a Ruskou klientelou, Ti na tom byli mnohem hůř.

 16. Nezakládá se na pravdě kdo chce domluvíme se i jinak.Co se týče jídla největší ostudu dělají Rusáci a Ukrajinci,tak nevím kde čerpají informace asi z jednoho hotelu.

 17. Největší prasata jsou arabove znám z Egypta je to špína a hnus jsou 100 let za Evropou Turecko neznám ale Češi nedělají na dovolené nic jiného než chlastáji je to národní tradice a ostuda

 18. Stěžuje si ale Český diška jim nesmrdi, že?!…. Bordel s jídlem a zabírání lehátek dělají Rusaci a Ukrajinci!!! Turkyne nerozezna Slovanský jazyky od sebe… S jazykovou barierou má bohužel pravdu. 34 let po revoluci a Češi se ještě nebyli schopný naučit mezinárodní jazyk…

 19. Právě jsem a rodinou v Turecku. Pozvali jsme Němce k našemu stolu, aby měli možnost se najíst. Odešli jako prasata ani nepoděkovali za naší vstřícnost, zanechali takový bordel na stole, že se nám chce křičet. Takže s těmi soudy o nás bych zvážila, než něco vypustim do éteru. Foto nejde vložit, což mne mrzí.

  1. Přesně tak Němci, Ruský hovořící ale samotní Turci žijící v Německu
   Prasata
   V našem hotelu z Čech jediní tak nemohu nic o našich nic říct.

 20. Nelze zcela pausalizovat ale take mne se tento clanek dotkl. Nemam malo zkusenosti z vyletu a pobytu na hotelu a to co tam nekdy predvadi Rusove Arbaci nebo Nemci je proste ostudne. Ale i cech odkudkoli ale ted hned me napadla rodina z Cejlu to dokaze poradne rozbalit az je .i stydno… balici z ceska jsou jeste v pohode ale namistrovany trotl odkudkoliv ktery si mysli ze kdyz opusti na tyden vyrobni pas je panem tvorstva bude problem vzdycky… Němec, Rus nebo bubák odnekud z Afriky a nebo cikán … je to jen o lidech. I Rus, Němec, Egypťak a nebo cigoš se umí chovat a mají v sobě pokoru i úctu… lidi jsou prostě jen lidi a národnost je zjednodusujici a zavadejici.podle ni proste nelze soudit cloveka… ani skupinu… i kdyz prasata se najdou vzdycky vsude 🤫

 21. Bylo by dobré, ať se oni naučí česky. A inkluzive je dobře zaplaceno. Je jenom věc turistů, kde jsou

 22. Jen bych jeste dopnil ze konkretne v Turecku je to asi jedno. Rusove a Nemci jsou stejna prasata. Cesi asi take nejsou zadni svatousci ale takhle povrchne namistrovane a arogantne se nastesti zatim chovat neumi. A za to jsem uprimne rad 🙏

 23. Celý článek je promo na jinou zemi než Turecko a paní neví co mluví ( vše je obráceně). Teď jsme v Kemeru od Antalye 60 km. A nádhera a Turci jsou super lidi . užívejte si Turecko Marek

 24. V Turecku jsme byli před 14 dny a je problém že hlavní jazyk tam je Ruština pak Němčina a pak až angličtina takže ani Turci moc dobrou výslovnost nemají. Jinak proti rusákům a ukrajincům a muslimákům jsme na tom v chování daleko lépe

 25. Včera jsem se vrátil z Kemeru, krásné prostředí moře a hory, a musím dát za pravdu většině zde píšících. Největší problém, co se týká jídla, dělají Rusové a místní. Ruska s dítětem si na snídani nbrala tolik jídla a ovoce, snědla kousek melouna a dítě dva koláčky a když odešli, zbylo tam jídla jako pro čtyřčlennou rodinu. A dvě turecké ženy v hábitech měli při obědě na stole 15! talířů s jídlem, něco lehce pojedly a se vztyčenou hlavou odešly. A pokud se týká jazyků, umí Turci hlavně rusky, ale sami na Rusáky nadávají.

 26. V Turecku jsme byli opakovaně, vždy kombinace poznávání x pobyt u moře (velká část řeckých památek je na území dnešního Turecka, za zhlédnutí stojí na př. ve vnitrozemí Kappadokia či Göreme) .
  Servis, ceny, ochota větší, než v Řecku – a zajímavý poznatek z hotelu při večerní módní přehlídce kožichů :.
  Němci si stěžovali, že ceníky jsou jen v ruštině – odpověď: “Němci prohlížejí, Rusové nakupují” – a také personál mluvil rusky.
  Závěr? “Mladší” by se měli domluvit anglicky a starší oprášit ruštinu. (platí to i v Egyptě, kde se ovšem často domluvíte i česky a navíc máte k dispozici místního delegáta s dobrou češtinou).

  1. …a ještě poznámka: největší problémy byly s Poláky – pokud byl alkohol zadarmo ožrali se a pokud se někdy platil – ožrali se také, ale měli problémy s placením! Proto mě překvapilo ( na rozdíl od minulosti), že se neopíjeli mladé ruské rodiny, naopak Rusové se drželi i od ostatních stranou, mluvili anglicky a měli nejdražší vybavení…Ukrajince jsem nezažil)

 27. Tak to pardon neříkám že Češi jsou svatí ale byla jsem v Turecku před 14 dny v Avsallaru v hotelu My home resort a bylo tam spousta národností nejvíc rusů,poláků a němců a chovali se jako by jim to tam patřilo hlavně co se týká těch lehátek a jídla

 28. Zase sebemrčkaský článek. Vyloženě pritičesky naladěný. Hnus. Ono je to teď v módě dělat z Čechů prvoky. Jenomže to je jinak. Jak se lidé na celém světě chovají, to záleží na výchově a prostředí ve kterém vyrůstají a žijí. Můj strýc mi v mládí vypravoval, že když přišli Němci v rámci okupace do Jaroměře, tak první co udělali, tak vnikli do cukrárny na náměstí na podloubí a pak je bylo vidět v jedné ruce máslo, ve druhé dort……..
  No a v současnosti v zahraničí? Kam se hrabeme v chování na Rusy a Němce.
  Ještě mi od autora chybí něco jako nenažraní důchodci nebo pán v klobouku za volantem v protisměru a podobně.
  Jděte se vycpat a dělat něco užitečného.

 29. Každý rok jezdím na dovolenou k moři do nějaké exotické země. Nikde jsem se nesetkal s tím, že by Češi patřili k těm, kteří si nabírají neúměrně velké porce a nedojídají. Právě teď jsem v Tunisku. Je zde hodně Arabů, Němců, Rusů, Poláků. Ti, kteří si nabírají tolik jídla, že stoly přetékají a nechávají hodně zbytků jsou Arabi a Němci. A ani neumí u stolu sedět. Ostudu rozhodně nedělají Češi. A co se týká jazyků. Já se domluvím německy. Málokde mi to ale stačí. To, co potřebuji, vždy nějak vykomunikuji. Je ostutou těch, co pracují v cestovním ruchu, že většinou mluví jen anglicky. I nad tím by se měla paní manažerka zamyslet. Tady v Tunisku umí i ta nejposlednější uklízečka kromě své mateřštiny anglicky, německy, francouzsky, znají hodně ruských výrazů, polských i českých slov. A ručníky na lehátkách? Pokud to Češi dělají, tak se to naučili od jiných, zejména Němců. Ti si hromadně obsahují lehátka třeba už v 7 ráno. Tady v Tunisku je lehátek tolik, že taková praxe není nutná. Paní manažerka by měla zajistit, aby i v Turecku bylo lehátek dost pro všechny.

  1. Ono je spis ostudou buranske luzy, tady zastoupene vasi ufnukanou malickosti, ze se za 32 let nebyla schopna naucit aspon bazalne komunikovat v anglictine a rustinu si, podle slovicek, pletou se slovenstinou s ruskym radobyprizvukem.S rustinou to miva maloco spolecneho. Cili luza nevzdelana a lina jste jen vy a ne ti lide z cestovniho ruchu. Vy mate pocit, ze si pred vasimi hloupymi malickostmi maji druzi sednout na zadek.

 30. Nemyslím si že my Češi jsme špatní . Vnímám na dovolených ,že ne my ale ostatní narodnosti neví co by se sluší a patří. Němci Polaci Ukrajinci. Myslí si že jim patří snad hotel se vším všudy. Jsou hluční bezohlední neukázněný. Všechno se svádí na nas . Zabírání lehátek ,hodně sníme a vypijeme. Totéž jsem teď četla na netu kde se vyjadřoval hoteliér z Řecka . Nasazuje se jen na nás. Čech nikoho nezajímá . Ostatním se toleruje vše. Už jsem zažila spoustu dovolených mužu posuzovat. A to že se nedomluvime tak pardon my starší ročníky bohužel. Nikdy nám nebylo umožněno učit se kromě ruštiny

 31. Vážená paní manažerko,právě jsme v Turecku kousek od vás. To co říkáte o Češích není vůbec pravda. Jezdíme sem a i do Egypta spoustu roků a to jak říkáte že si nabereme a nedojime dělají snad jen Rusi, kteří jsou všude a i podle toho se tak chovají hlavně jejich děti a rodiče je v tom podporují. Vidíme to denně kolem nás a to že neumíme řeči za to jim taky můžeme poděkovat a režimu, protože jsme se museli učit jen rusky. Ale v dnešní době existují překladače které nám v tom pomáhají a docela to funguje. Bylo by dobré kdyby jste se na hotelu rozhlédla poslechla řeči u stolů a pak kritizovala.

 32. Tak nevím . Když nás nechtí , tak tam prostě nejedu! Jak prosté. Tady je to přece taky krásné. Nebo ne? Mnozí Češi co takhle jezdí na dovolené to doma ani pořádně neznají. Tak ať si Turci Chorvati a jiní klidně trhnout nohou.

 33. V červnu jsme byli v Turecku a přesně tak se chovali Poláci a Rusáci,je nesmysl, že hlavně Češi a za další,my jsme se nebyli schopni domluvit anglicky, ani německý přímo na recepci a to mlu ime velice dobře, jinak dovolená super👍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *