AnděLinka: Rozpačité začátky vztahu rozhoduje osud. Je těžké smířit se s tím, že vás čeká něco hezkého

Nějak se pořád nic neděje. V kartách Vám vyšlo, jak se všechno bude rozvíjet, že se Honza začne víc projevovat, jak mě něčím mile překvapí… A nic. Od minule se neozval, na mail odpověděl poměrně chladně a jen pracovně, čili na rozvoj to teda vůbec nevypadá. Vím, že výklad vždycky vyšel. Ale tady tomu nedávám žádné naděje. Proč mu nechybím? Proč mě nevyhledává? Jemu stačí vidět se jednou za čtrnáct dní a nikam se neposunout ? Copak nemá vůbec zájem něco budovat? Otrávila jsem ho něčím na posledním kafi? Já vím, že se ptám pořád dokola, ale nemůžu na to přestat myslet, bojím se, že z toho nic nebude. M.

Marti, vezmeme to znovu hezky od začátku. Co mi vyšlo minule, v podstatě vychází i dnes. Jsem pečlivá, abych nic nepodcenila. Ale jako bych měla nějakých 12 karet pořád dokola a zbytek zřejmě můžu hodit do šuplíku. Čtu si ale párkrát dokola Váš mail a zvolna mi dochází, že můžu do toho šuplete klidně uložit karty všechny. Problém nebude v nich a já úplně vidím, kde přesně je.

Vy sama na sobě pácháte psychický teror. Přečtěte si po sobě i Vy jaké myšlenky, a v jakých formulacích se z Vás hrnou. Nedáváte tomu naděje, nechybíte mu, nevyhledává Vás, nechce se posunout, nemá zájem něco budovat, otrávila jste ho a ano – ptáte se pořád dokola a taky se bojíte, že z toho nic nebude… Prakticky naprosto suverénně VÍTE předem, co je to za průšvih a odsoudila jste tu situaci spáchat sebevraždu.

Věříte kartám, vychází Vám skvěle už tolik let. Proč jim nevěříte teď? Ony samy ale neumí ovlivnit naše životní cesty. Ony jen vidí kudy je nejlepší se dát a případně co nás tam čeká. To, co jejich náhled dokáže změnit, je naše hlava! Zkuste se na chvíli zastavit a restartovat. Na mrtvém bodě je to proto, že se k Vám nic z toho kýženého přes Vaši netrpělivost a přehnané pochybnosti zkrátka nedostane. Postavila jste kolem sebe zeď – cihly jsou ze strachu, místo malty jste použila chabé sebevědomí, a chudák Honza aby se dal na adrenalinové sporty, kterýmž horolezectví bezpochyby je.

A Vy, vězeň uvnitř věže, házíte na tu zeď podivný hrách – co jedna hrachová kulička, to nějaké Vaše odmítavé NE. Stěna to odrazí a flák milou Martinku jako střepina do kůže. To bolí! Proč si ubližujete? Proč si nelehnete s nějakou fakt bomba knížkou, mezi řádky se těšte na všechno co přijde a věřte, že čím dřív vyšlete radost a klid, tím dřív se z toho vysněnýho mraku rozprší.

Vidím to stále stejně hezky. Řekla bych Vám, kdyby karty změnily názor. Navíc uvědomte si jak úžasná bytost jste, a že si krásný vztah konečně zasloužíte. Nepodceňujte Honzovy náznaky, jednou spolu budete na tyhle rozpačité začátky s úsměvem vzpomínat. Ale teď je potřeba to přijmout! Bože Marti, je tak těžký se smířit s tím, že Vás konečně čeká něco hezkýho? Dopřejte si to! Strhnete tím lavinu událostí, na které v téhle své křeči čekáte naprosto marně.

Ono všechno má svůj čas. A my lidi máme na vesmírným Xboxu dvě stejně velká tlačítka: urychlovač a zpomalovač. Pod to první programátor naládoval klid, důvěru, víru, trpělivost, duhově sladké představy a trochu salámismu. No a pod to druhé zas naprostý opak, plus škodolibě nešetřil pesimismem a nulovým sebevědomím. Tuhle „hru Na Honzu“ hrajete ale sama za sebe, tak mačkejte uvážlivě, se sebeláskou a správně!

S láskou Vaše Andělka.

AnděLinka nabízí pomoc všem bezradným. Pošlete svůj dotaz na redakce@mix24.cz a Andělka se pro vás podívá do karet a poskytne radu na základě svých bohatých životních zkušeností i tisíců příběhů, které už vyslechla.

Nenechte si ujít
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 67SdíleníSdíletTweet [...]
Ani v dnešní době, kdy se pocitově zdá, že jsou Češi ochotní utrácet velmi vysoké částky za běžné služby, nemají obchodníci na růžích ustláno. Například v případě restaurací zavírá jedna za druhou, a to i věhlasné podniky, jako nedávno ten, který patřil šéfkuchaři Emanuelovi Ridimu. Jde však i o velmi tradiční podniky, které tu fungovaly desítky let, ale teď to najednou přestaly zvládat. Těžké časy Řeč je o lahůdkářství Zlatý kříž, které centrum Prahy zdobilo přinejmenším sto let. Jeho vznik se datuje do tak dávných dob, že přesné datum dnes již není známo. Ale už je to také tak trochu jedno, jelikož podnik před několika týdny definitivně zavřel. Nejprve se dle nápisu na dveřích zdálo, že řeší nějaké technické problémy, avšak teď už je jasno. Firma je rovnou v likvidaci, takže provoz neobnoví. Tyto lahůdky pravděpodobně budete znát také. Sídlily v Jungmannově ulici a dosud si je lidé, přinejmenším dle hodnocení na Googlu, pochvalovali, a to navzdory tomu, že sem v posledních letech začali ve velkém chodit také turisté. Těm o slavných českých chlebíčcích básní různí průvodci, takže je pochopitelně musí vyzkoušet. Drahé chlebíčky Rychle však ubývá míst, kde tak mohou učinit. Ostatně, hodně rychle rostou také jejich ceny. Kdo by ještě před pár lety řekl, že takový chlebíček může stát 45 Kč, jako tomu bylo právě ve Zlatém kříži, ještě než zavřel. Mnohým to připadá hodně, ovšem sami si odpovězte na otázku, za jakou cenu byste je dnes byli ochotni prodávat. Čtěte také: Tak to je rána. V Česku končí 160 let stará firma. Přežila všechno, ale tohle už ne Jak se totiž ukázalo, Zlatý kříž nedokázal přežít ani s těmito cenami a velkou tradicí. Důvodů může být hned několik. Mluví se o tom, že měl podnik příliš vysoký nájem, ale také o tom, že se Praha 1 vylidňuje, takže se tu nedá opřít o pravidelnou klientelu, kterou by podnik tohoto typu potřeboval jako sůl. Podle jiných už se také zřejmě vyčerpal model tradičního lahůdkářství. Lidé sem sice stále tu a tam zašli, ale na nějaké velké vyskakování to zkrátka už nebylo. Foto: Shutterstock 1SdíleníSdíletTweet [...]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *