Co nevíte o Petru Kellnerovi. Utajená rakovina či role ve filmu

Nejbohatší Čech Petr Kellner si velmi dobře střežil své soukromí. Dlouhou dobu byla k dispozici jediná jeho fotografie a naprosté minimum veřejných vyjádření. To se sice v posledních letech začalo trochu měnit, přesto však Kellner nadále patřil k nejtajuplnějším českým miliardářům.

Některá fakta o jeho životě jsou přesto známa, jen se o nich příliš nemluví.

Filmové začátky

Petr Kellner získal titul inženýra na Vysoké škole ekonomické. Jako ekonom potom získal práci asistenta produkce na Barrandově. Psal se konec osmdesátých let. Tehdy si své soukromí ještě tolik nestřežil, a tak si dokonce zahrál ve filmu. Ten se jmenuje Čas sluhů a v roce 1989 ho natočila Irena Pavlásková. Kellner se tu mihne na bytovém večírku u Vilmy Cibulkové.

Čtěte také: Kde trávil Petr Kellner své poslední chvíle. Luxusní resort, ve kterém noc stojí 50 tisíc na osobu a zahrnuje i osudný heliskiing

Utajená rakovina

Zdravotní stav Petra Kellnera je pochopitelně oblastí, která není příliš zmapovaná. Prošel však vážnou nemocí, která vyšla najevo až později. Kellner před lety onemocněl rakovinou prostaty, která byla zachycena v časném stádiu, a tak se bez problémů vyléčil. Nemoc ho však přiměla k tomu, aby investoval prostředky do společnosti Sotio, která se zabývá vývojem léků na rakovinu.

Miloval fotografii

Petr Kellner byl velkým milovníkem moderní české fotografie. Není tak velkým překvapením, že společnost PPF drží největší sbírku těchto fotografií. Obnovila také Aterliér Josefa Sudka, kde vystavuje například díla Františka Drtikola.

Čtěte také: Podivuhodný příběh Petra Kellnera. Skvělý byznysmen, který se zaprodal Číně a Česko spolu s ním

Přezdívky

Přestože o Petru Kellnerovi kromě jeho byznysu dlouhou dobu nebylo známo téměř nic, z nějakého důvodu se ustálila řada jeho přezdívek. Mnozí ho označovali jako Kellyho, aniž by kdy v životě viděli. Eufemistická byla potom přezdívka Veterinář z Dejvic, která narážela na to, že Kellner vracel jím nakoupené firmy do skvělé kondice.

Letadlo a ostrov

Petr Kellner vždy nad ostatními českými miliardáři vyčníval. Mnozí z nich sice disponují vlastními tryskáči, ale žádný nemá takové letadlo, jaké si dopřál nejbohatší Čech. Koupil si totiž klasický dopravní Boeing 737, který byl přestavěn pro privátní použití. Registrován ho měl na karibském ostrově Aruba. Navzdory tomu, že mu bylo hojně podsouváno vlastnictví soukromého karibského ostrova, ve skutečnosti tu měl jen velkou nemovitost.

Čtěte také: Petr Kellner zahynul. Doplatil na slabé místo miliardářů, vrtulníky s nimi padají často

Foto: PPF

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments