21. 6. 2024

45 příspěvků u článku “Kartou brzy nezaplatíte nikde. Lidé mohou být ještě rádi. Restauratér z Prahy promluvil hodně zostra

 1. No, to jsem opravdu, ale opravdu nečekal !
  Že by EET srovnalo podmínky podnikání a omezilo černotu, daňové úniky a uměle snížené odvody???
  A nejen v pohostinství – ale v celé obchodní šedé zóně?
  Zrušení, když všichni už měli zavedeny evidující pokladny, bylo debilní populistické gesto (ne)zodpovědné vlády resp. politiků – hledajících následně úspory u občanů, zejména studentů, rodičů, dětí a důchodců.

 2. Konečně. Ti méně mozkově zdatní, ať si ten smrdutý plastik ponechají a také mohou odpípnout svým věrným druhem founem. Avšak ostatní co pochopili, že jsme jako lidstvo pravděpodobně vlečeni do elektronického, bezhotovostního koncentráku, nechť ještě přitvrdí a zruší si účty u panovačných bank. Sám platím výhradně hotovostí, protože šustivé jsou skutečné peníze, nejen stupidní číslo na displeji, které lze lehce bloknout (viz Kanada řidičům kamionů a jejich podporovatelům při protestu proti vládním opatřením) a účet v bance nepoužívám vlastně. Cokoliv se mi tam zjeví okamžitě vybírám do hotovosti. Nenechám banku s tím disponovat. A já za sebe říkám bravo takovým podnikům. I mimo hranice Česka registruji rostoucí trend, kdy jsou vývěsky, že platební kartou nelze provézt úhradu.
  Není to o žádné zlodějně a nepřiznávání. To si mohou myslet jenom vemena. Ač i nepoctivci se najdou, ale ti obešli i slavné EET. Na druhou stranu se jim nedivím. Neschvaluji, ale nedivím. Stát sdírá své lidi na každém kroku. Před léty jsme se někteří smáli tomu, že za chvíli budeme platit státu i za vzduch co dýcháme. A dnes? Co jsou emisní povolenky vy jelita? Dnes se lidi smějou jiným, jakoby sci fi scénářům, ale až budete závislí na rozmaru systému s případným sociálním kreditem a budou vám vypínat vaše číslíčka na účtu za cokoliv co bude systém považovat za nevhodné chování a vy si nekoupíte takto nic, protože hotovost zmizí pak bude pozdě. Braňme hotovost. Užívejme hotovost. Směňme si hotovost za hotovost měny země, kde cestujeme. Hoďme do plánů nadnárodních korporací vidle. Můj příspěvek není pro lobotomizované ovce. Tak mlčte raději a neodkopávejte se veřejně, že jste slaboduší a hadry systému.

   1. Anděli nepruď. Jsem zasichrovaný zcela jinak proti té globalistické špíně. Ty nemáš ani páru o skutečném a hlavně svobodném životě. Jsi typický produkt systému a myslíš si, že jsi na to teď kápnul a dal jsi mi co proto. Vždyť si užívej čeho chceš. Je mi to u prd*le. Pouze jsem si dovolil napsat, jak to mám já za sebe. Čus Andílku.

  1. Bohužel málokdo z generace po roce 89 chápe dosah snahy o zrušení hotovosti. V kartách vidí moderní, cash je pro zaostalé. Že se stávají součástí plánu na totální kontrolu všech oblastí života, to jim nedochází. V hotovosti je poslední naděje na zachování osobní svobody, resp. její významné části.

  2. .už dlouho jsem nečetla takovè žvàsty. V ekomice nebudete nejostřejší tužka v penàle.žijete v jeskyni? Budíček!!je 21.stopletí.Vy budete ten jednoduchý msteriàl, co jenom ze státu tahá a tak nějak se mu nechce tam dávat…stát není beránku prostři se!!

 3. Jsem pro znovuzavedení EET, nač pak kupovat mobily s NFC, chytré hodinky a oura ring? Tam kde karty nepřijímají rozhodně nelezu a znám mnoho takových lidí takže vlastně přicházejí o kšeft. Mělo by se znovu zavést úplně všude od hajzlbáby přes zmzlináře , tržiště, prodej pizzy v okýnkách, vietnamské hadráře atd. Prostě všude. Takhle se nahrává jenom šedé ekonomice.

  1. Ano. Očividně vůbec nemáte ani potuchu o čem to je. Kokotina jako eet nefunguje a nikdy nikde nefungovala, jen nás to všechny stalo hromadu peněz. Jen nevím proč si všichni berete do huby hospodský. Nejvíc ječí kancelářský krysy pracující max 2 h denně 3 dny v týdnu….a o hospodě ví akorát to že jim nechce dát vodu zdarma a nerozdělí jim porci pro 4 lidi… To totiž nejsou hosté ale socky a vyžírky

  2. Áaá. Pán bude bulhařit v Kolbence? Nikdo jiný nenapíše takovou číčovinu. Né ten, kdo kdy podnikal či podniká. A jestli ano, tak má smůlu. Masochismus se neléčí a na psychinu lůžkáč ho nepříjmou. Ambulantně možná.

  1. Pak se tam, kde nelze platit kartou, zákazníci moc nepohrnou. U malé hospody nebo potravin na vsi to ještě chápu, ale v Praze?

 4. Nelze platit kartou? Odcházím..
  Jednou jsem si koupil kebab a chtěl platit kartou a prý nám to nefunguje, hm tak si ho snězte sám, na dveřích máte označeno, že je možné platit kartou. Poslal mě 20m k bankomatu, já na to, že nechci vybírat, chci platit kartou a pokud to nemůžu, tak to nechci.
  Nehodlám nikoho podporovat v daňových podvodech. Já je také musím platit!

  1. Teda Luky… To se pozná formát. Ten Kebabista se z toho stopro sesypal. Položil jsi mu podnik😂😂😂

  2. Přesně tak, souhlas, udělala bych to samé.Je tristní, že to někteří nechápou a ještě tristnější, že se k tomu prodejci dovolují uchÿlit.

 5. Tím vlastně vláda podporuje zloděje a ještě se lidem směje jak je ten lid hloupý a žere jim to zkrátka a dobře hlavně že okradou lidí kteří to vše zaplatí

 6. A ještě něco jak to dopadne když lidé v restauraci nebudou moci zaplatit kartou a odejdou se najíst někde jinde kde se to kartou zaplatit dá třeba takový zájezd když to udělají tři zájezdy tak nevím jak takový hospodský bude nahánět tržby

  1. Bydlím v Lounech a skoro v každé restauraci se platit dá. a jinak přijdu zeptám lze, nelze a pokud ne odejdu

 7. Nechápu je to jenom jejich výmluva, všude v cizině se kartou platit dá a někde si ani nedojdete na WC pokud nemáte kartu, jenom u nás problém. Jde zřejmě o to, že
  by se jim vydělo do účetnictví. Většina hospodských a i některých podnikatelů, stejně obchází zákony, dává min.mzdu a ostatní peníze bez papíru. Český národ obejde vše co se dá. Jenom nechápu zaměstnance, že jsou ochotni na takový systém vyplácení přistoupit, nepřemýšlí do budoucna. Důchod budou mít vypočítán z minimální mzdy.

  1. No stopro Bláňo. VYdělo by se jim tam. Já bych ale řekl, že vidělo nevydělo 😂😂😂 Vám to může být šumák. Nemusí Vás to trápit. Dle Vašeho projevu vaříte někde knedlíky a budete to dělat do důchodu. Nechte tyto věci lidem co tomu opravdu rozumí. Bláňo😆👍👍

   1. Jsem už dávno v důchodu, cestujeme dost i do ciziny a třeba v Chorvatsku se vsude platí kartou a bez problémů a plno let. Ano vařím taky ale hlavně Vy se naučte česky Vaše ” vydělo ” nenapíše ani děcko ve čtvrté třídě , v Holandsku se na některých místech i použití WC platí kartou. Dělala jsem v obchodě v naší vesnici , platilo se a platí kartou pořád . A do restaurací chodíme také a je to jenom v lidech , buď kartou, pokud berou zaplatím a nebo půjdu jinam. V Lounech se v restauracích do kterých chodíme platit dá . Navíc chtěla bych vidět poctivě hostinské , jenom co se výplat zaměstnanců týče , minimální mzda a zbytek čistá ruka , to bylo je a v restauracích bude. Na Panenském Týnci taky zaplatíte kartou. Když to někde jde proč ne jinde.

 8. Pana restauratéra mohu uklidnit, že já se bez jeho pseudoslužeb obejdu. Ale až k němu přestaneme chodit my lidé, tak on půjde žebrotou. Dále bych mu rád připomněl, že za covidu se tady celá republika skládala i na něj. A co za to teď máme? Jen trapné kecy a šizení na daních.

  1. Až k němu přestaneme chodit MY LIDÉ. Teď tam chodí Jezevci. Ale Anděli zapoměl jsem, že jsi správňák. Poslušný hoch. Tedy člověk. A zbytek je jakýsi plevel. Tebe bych chtěl potkat synku. Dal bych ti bonbón a pohladil tě po hlavince, kde jsou evidentně otruby.

   1. Aaaaaa….potrefený šizuněk z putyky se ozval. Tak Toníčku, speciálně pro tebe: český hospodský krade: okrádá své zaměstnance, okrádá hosty a okrádá stát. Ovšem brečet to umí dokonale, skoro jako cikáni. Já osobně dám raději vydělat Rakušákovi kousek za hranicemi. A víš proč? Protože i v zastrčené rakouské prdeli můžu platit kartou, objednat si nocleh na bookingu a cítím se tam jako host, který neobtěžuje. Jo a ten bonbón, ten si strč do prdele, Toníku.

    1. No. Podívej Čecháčku. Úplně mimo mísu jsi. Za prvé už 4 roky nežiji v ČR. S takovým dobytkem tam to ani nejde Anděli. Někteří staří diskutéři vědí. Třeba Lubajs.
     Hospodu opravdu nemám, ale vím co si stát uměl na podnikatele (nejen hospodské v ČR vymyslet). Podnikám ty čtyři roky v cizině (dělal jsem to 15 let v ČR) a až nyní vidím, jak ztracený čas to byl. Vždy jsem platil řádně co jsem měl, ale už jsem neviděl výsledek ze svých odvodů a mnohých dalších. V Česku je prostě zažité, že každý podnikatel je zloděj a hajzl. Bohužel největší lůza jsou zaměstnanci neloajální k podniku a svému chlebodárci. Ani nevědí co jejich odfláknutá a posraná práce majitele stojí. Jen natahují pacičky. Pracoval jsem dlouho v Anglii a Holandsku. Češi tam mnozí nevydrželi ten pracovní nápor a naloženou zodpovědnost. Chvíli zkusili a pak se cpali domů za Máňou a do nějakého prima zaměstnání, jak jsou zvyklí. Lelkovat.
     Ty jezdíš joudo do ciziny, aby jses cítil na chvíli člověkem. Ale i v DM jsi člověkem a těch po ČR je😆
     Já si ten člověčí život žiju každý den. Bez Čech a bez Čechů. Už od plandemie jsem pryč, leč jsem pochopil na začátku co za sráči jste mnozí. Ty nebudeš lepší. Jo. A můj džob nyní? Uzavírám fungující podnik, abych mohl už, jen farmařit na vlastním. Vlastní potraviny, vlastní voda, hlína a louky. Klid. První malé městečko 40km od mé farmy.
     Ten bonbón si do prdele nedám. Zkušenost s tím budeš mít řiťomile asi ty sám, když rozdáváš tak oduševnělé rady.
     Platí i pro vemeno druhé. Dominika. Tvého obdivovatele a vrtichvostka. Něčím si mu prvokovi učaroval🤮Adié bando z kotliny. Už mě nezajímáte. Nejste hodni jakékoliv další reakce.

    2. A dej si sakra bacha na své nenávistné a rasistické projevy vůči menšinám (Rómům, nikoliv Cikánům) a de facto lidem jiné barvy pleti Andělíčku.
     Někdo by se toho mohl v dnešní době chytit a poslat tě za to do tepláků. Udavačů a bezpáteřáků je tam u vás hojnost.
     Nezapomenu, jak na mě byla zavolána Policie jen za to, že jsem neměl roušku při vynášení smetí z domu a musel vyjít za plot a branku svého pozemku kousek na ulici. To byla ta chvíle, kdy jsem věděl a rozhodnul se, že mezi takovým dobytkem žít dále nebudu.
     V Česku je spóóusta, spóusta skvělých lidí. Ale raketa hodně moc jich je. Přímo fantastických, ale ty mezi ně rozhodně nepatříš. Možná si také čuměl z okna a zvedal telefony i s tvým přicmrdávákem Dominikem, ač se neznáte, tak nezávisle na sobě.
     Tak jenom tak na okraj. Dej si bacha. Na mě ne. Já jsem prostořeký, ale rovný chlap a s*ru na tebe. Mám dřinu od brzkého rána do pozdní noci a těší mě to. To je můj zájem. Ale jiných adeptů je jistě dost.

   2. No, je vidět, že Toník má sám nějakou špelunku, kde obírá nejen stát, ale i hosty. A teď jsem zvědav, co pan inteligent vypotí.

    1. Tma a zmar v hlavě. Tam nelze sít, natož pak sklízet.
     Vždyť ty nepobereš, ani autobusový, jízdní řád kdyby bylo potřebné. Složitějšími tématy tě nebudu, už zatěžovat. Domí. Ju?

    2. A ještě něco. Co se týká mých hostů (klientů) v Česku tehdy, tak to byla většinou taková růžová, vyžraná, páchnoucí potem prasata a sviňky naládované tou hnojačkou v akcích a slevách v hypermarketech. Levné tlačenky zalité levným pivkem z lídlu a dámy větrníčky apd. a tyhle bečky sádla si mysleli, že to vydrží jejich páteř a velké klouby. A pak zoufale hledali úlevu na masážích u fyzioterapeuta.
     Už mě ta bachratá těla nezřízených jedlíků unavila a lepší variantou jsou sportovní masáže a žena má ráda práci s těhotnými maminkami a dětmi v rekonvalescenci po nějakém úrazu ty špelhuňko.
     Pouze znám problematiku hostinských lépe, než ty a nezávidím jim jejich nelehké podnikání a hosty, jako ty s Andělem.
     Opouštím své studio a jdu dřít s ženou na pole a ke zvířatům, protože rostliny a zvířata, jsou lepší společníci, než dnes nabubřelí, přechytračelí a nenávistní paraziti jako ty co si myslíte, že jste středobodem světa a ještě jste na to patřičně hrdi. Ne. Nejsem žádný inteligent, to možná ty. Ty Jaryne co se jdeš pokakat při slově hospodský. Zřejmě nějaké trauma? Zkus to léčit. A nežer a cvič😉

 9. Shrnutí. Rozjela se tu diskuze. Chvílemi nechutná, protože se najdou nechutní a nepřející a zapšklí jedinci. Především však skoro nikdo (skoro nikdo) nepochopil, že to není článek o nějaké zlodějně, daňových přiznáních, pronásledování zákazníků pro ně nevhodným způsobem plateb apd.
  Síra a oheň ze statutu hnusného, předpojatého a totálně pokřiveného charakteru, že když si někdo zvolí svůj způsob prodeje je ihned zloděj a mamrd.
  Tady se odráží, jako v zrcadle typicky česká nátura. A často to bývá dle hesla podle sebe soudím tebe.
  Kdo přichází s těmito útoky a myšlenkami je myslím gauner a zloděj největší.
  Proto v Česku již nežiji. Ne všichni jsou takoví podvraťáci, ale ti co jsou OK a je jich dost, jsou i tak bohužel dnes, už v menšině a v tak silně toxickém prostředí se žít nedá.
  Pokud někdo hledá odpověď, proč se stalo, že stát dnes řídí lidé typu Rakušan, Pekarová, Fiala a celý ten spolek, tak hledat nemusí.Vláda je věrným obrazem a zrcadlem obycatelstva dané země. To proto se říká, že každý národ má vládu, kterou zaslouží.
  Tam u vás to sedí, jako hrnec na prd*l.
  Bůh s vámi pokud se nevzpamatujete.

  1. Způsob prodeje, který je živnou půdou pro daňové úniky a zlodějny by měl být zakázán. Zanedlouho k tomu stejně dojde.

 10. Platit jen kartou není žádná povinnost proto mam u sebe obojí karta je jen pohodlí a pro ty co si neumy spočítat vrácené penize a tím že neplatil kartou nikoho neokradam jen banka přijde o bezpracný kšeft ..Každému je prd po tom komu platím a kolik a až nám vezmou jménem zákona možnost platit hotově tak budeme v prdeli pardon v řítí ….

 11. Článek je zjevně tendenční na obhajobu EET. Totální nesmysl, EET nenarovnalo žádné prostředí, nepřineslo žádný větší výběr na daních a žádný další stát (kromě Chorvatska a to má spoustu výjimek) EET nemá. Nevím proč se to vůbec řeší, chci platit kartou, jdu tam kde ji přijmou. Proč každý řeší svoji svobodu, i ten podnikatel má svoji svobodu a i tam kde karty neberou, jsem se nesetkal, že bych nedostal účtenku z registrační pokladny. Takže za mě “bouře ve sklenici vody” aneb jak udělat z komára, velblouda.

 12. To je práce dnešní vlády. Je to vláda pro zloděje a podvodníky jako, každá vláda ODS. O co stát okradou na daních podnikatelé, o to oškubou pracující, důchodce a studenty. Takto se chovala každá vláda ODS. Nikdy nedokončila celé funkční období. Každý se může jednou splést, ale jen člověk mdlého rozumu nebo s totální ztrátou paměti se splete počtvrté.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *