Lipovskou sestřelili z Rady ČT. “Tomio, ty nejsi krysa,” volal Volný. Pak se porval a zdemoloval nejdůležitější místo ve Sněmovně

Velmi rušný den mají za sebou poslanci a vůbec celá Poslanecká sněmovna. Jde o důsledek dalšího řádění nezařazeného poslance Lubomíra Volného, který měl dnes jedinou agendu: za všech okolností zabránit odvolání Hany Lipovské z Rady České televize. Chvíli se přitom zdálo, že se mu to povede, ale kontroverzní radní nakonec poslanci přeci jen odvolali. Volný se však za svou kolegyni ze strany Volný blok “rval jako lev”.

Lubomír Volný v jednu chvíli vyzval své bývalé kolegy z SPD, tedy ze strany, kterou před několika lety opustil, aby s ním pokračovali v obstrukcích. “Tomio, nedovol odvolání Hanky Lipovské, ty nejsi krysa,” volal Volný zoufale do sálu směrem k Okamurovi. “Zachraňte Hanu Lipovskou, vaší kandidátku, která bojuje proti Dvořákovi. Tomio, Hanka je Tvůj kandidát, bojuje proti mafii v České televizi. Prosím tě, obstruuj.

V té době už bylo jasné, že jeho pozice u pultíku předsedajícího je silně ohrožena. Schylovalo se k zásahu, ke kterému skutečně došlo. Volný ze svého “dobytého území” ale nechtěl vzdát zadarmo. S ochrankou se srdnatě rval, jak je ostatně jeho zvykem. Výsledek jeho řádění potom zaznamenal poslanec Jakub Michálek. Stůl předsedajícího byl zdemolován. Volný se totiž mimo jiné držel mikrofonu a ochranka ho vytrhla i s ním.

Nácek se snažil o degradaci celé dolní komory, takhle to dopadlo, musela zasahovat ochranka. Nezapomeňme ovšem, kdo ho stvořil,” napsal na svůj Twitter poslanec Pavel Žáček s odkazem právě na Tomia Okamuru. Připojil také fotografii z bitky.

Hana Lipovská byla nakonec z rady České televize odvolána. Nikoliv však proto, že upozorňuje na údajné nešvary vedení televize a různých redakcí, ale proto, že se vydala na cestu političky a kandiduje právě za Volný blok.

Za Hanu Lipovskou Lubomír Volný v Poslanecké sněmovně skutečně bojoval. Takto vypadá po zásahu ochranky “demokratického” parlamentu,” uvádí strana Volný blok na svém facebookovém profilu.

Foto: Volný blok

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
67 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments