Manželé úzkostlivě dodržovali veškerá protiepidemická opatření. Zemřeli 10 dní po sobě, stačila jedna malá chyba

Koronavirus dokáže být skutečně zákeřný a své oběti si v žádném případě nevybírá. I ti, co dodržují veškerá opatření tak, jak se má, nemají bohužel nic jistého. Stačí chvilka nepozornosti nebo nevědomá chyba a vše může velmi rychle skončit tragicky.

Jedno chybné rozhodnutí a shoda náhod

Stalo se to i manželům Mikeovi a Carol Brunovým z amerického Chicaga. Ti se dlouhé měsíce vyznačovali tím, že se drželi veškerých zákonných i doporučených protiepidemických opatření. Vzdali se oblíbených návštěv u přátel a se svými blízkými se dlouho vídali jen prostřednictvím obrazovek mobilů a počítačů.

Jenže i pro ně už to bylo přeci jen dlouhé, a tak se dopustili osudové chyby. Nenajde se ale nikdo, kdo by ji jim mohl vyčítat, protože lidé se takto chovají zcela běžně, respektive mnohem bezstarostněji.

Tragický příběh pro televizní stanici CNN popsal syn manželského páru, Joe Bruno. Na konci listopadu k němu dorazila matka se sestrou s tím, že sestra ho měla primárně ostříhat, protože je kadeřnice. Matka chtěla příležitosti využít a s oběma ratolestmi se setkat. Obě její děti přitom rovněž dbaly na veškerá opatření a chovaly se zodpovědně. Joe Bruno příliš nevycházel ze svého bytu a jeho sestra se před návštěvou na 4 dny umístila do karantény a před návštěvou absolvovala také test s negativním výsledkem. Ukázalo se ale, že virus dokáže udeřit i tak.

Carol Brunová u syna strávila všehovšudy 40 minut. Všichni tři měli po celou dobu nasazenou roušku, vyhýbali se osobnímu kontaktu a v bytě nechali otevřená okna, aby snížili riziko nákazy. Nic z toho ale nepomohlo, Carol se nakazila.

Jejich stav se rychle zhoršoval

Už den po návštěvě se u sestry objevily první příznaky Covidu-19. Záhy poté je pocítil i bratr Joe a matka Carol. Ve čtvrtek 26. listopadu, v Den díkuvzdání, musela být Carol hospitalizována. Její stav se o týden později zlepšil, a tak ji propustili. Jenže o dva dny nato byla v nemocnici zpět, museli ji připojit k ventilátoru.

Mike Bruno u syna nebyl, ale nakazil se doma od manželky. Do nemocnice ho odvezli 10. prosince. Stav manželů se rychle zhoršoval. Nejprve Covidu-19 podlehla Carol a o deset dní později, pouhé dva dny před Vánoci, také její muž.

Stačila chvilka zaváhání, jedno špatné rozhodnutí. Kdybychom se nenavštívili, mohli tu táta s mámou ještě být,” řekl Joe Bruno, který se o příběh s médii podělil proto, aby varoval před podceňováním koronaviru.

Foto: Shutterstock (ilustrativní foto)