Mladíkovi po půlnoci vybuchla na hlavě petarda. Záchranáři ho resuscitovali, leží v kritickém stavu

Přestože měla být letošní silvestrovská noc klidná, docházelo k poměrně velkému množství incidentů, ať už ve spojení s konzumací alkoholu, zákazem shromažďování nebo používáním pyrotechniky.

K asi nejvážnějšímu případu došlo na Mělnicku, kde po jedné hodině ranní vážně zranila petarda mladého muže na hlavě. “Všechny výjezdy silvestrovské noci s klasickými hříchy oslav příchodu nového roku zastínil výjezd v 1:36, kdy na Mělnicku došlo při použití petardy těžší kategorie k vážnému zranění mladého muže. Vážně zraněného, který byl při výbuchu zraněn v oblasti hlavy, se do příjezdu posádek snažili svědci resuscitovat,” uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Muž skončil v jedné z pražských nemocnic, kde záchranáři v intenzivní péči pokračovali. Zajistili dýchací cesty pacienta a připojili ho k plicní ventilaci. Následně byl muž v kritickém, ale stabilizovaném stavu přepraven do střešovické nemocnice.

Přestože podle policie docházelo o silvestrovské noci k incidentům pouze výjimečně, sami lidé to vidí trochu jinak a poukazují na to, že v obydlených částech města řádily skupinky lidí a terorizovali své okolí dělbuchy.

Foto: Shutterstock