Lidé na Silvestra ve velkém řádili v ulicích, policie o tom mlčí. Z některých šel strach, říkají svědci

Odpůrci petard a rachejtlí měli s vyhlídkou na letošního Silvestra alespoň malý důvod k radosti. Vzhledem k zákazu vycházení po 21:00 se zdálo, že venku bude panovat klid a nikoliv prostředí připomínající válečný konflikt. Když tento humbuk ale přeci jen nastal, mohlo se jim zdát, že sní. Obzvlášť poté, co ráno zástupci policejních sborů sdělili, že lidé se chovali ukázkově a že k porušování vládních opatření docházelo jen výjimečně.

Pravdou je, že po deváté hodině se výbuchy a hluk v ulicích trochu utišil. Ale to, co nastalo kolem půlnoci a táhlo se až do jedné hodiny ranní, to snad nepamatuji ani z minulých let,” řekla pro deník Mix24.cz pětatřicetiletá Klára z pražského Spořilova. “Kromě toho, že na náměstí byly desítky lidí, kteří zde nerušeně odpalovali ohňostroje, navíc tu byli někteří doslova utržení ze řetězu. Ti běhali kolem domů a házeli do zahrad nesmírně hlučné petardy.” Přisuzuje to agresivitě lidí, kteří už nezvládají omezení svých životů a tímto způsobem povolili ventil. Po policii prý nebylo ani památky.

Podobnou zkušenost má také čtyřicátník Jiří, který žije na Žižkově. “Máme doma zvířata, tak jsme se těšili, že tentokrát bude větší klid než jindy. Subjektivně ale můžu říct, že po půlnoci to bylo mnohem horší. V ulicích byl slušet hluk početných skupinek lidí, kteří odpalovali petardy a rachejtle všude možně.

Tomáš z Palmovky je rozčarován z toho, jakým způsobem se k celé věci postavily pořádkové síly. “Je sice super, že se v televizi ukáží záběry z vylidněného Václavského náměstí a zástupci policie promluví o tom, jak vše skvěle zvládli. Bohužel už se ale nedozvíme, že zbytek města připomínal bojovou zónu a z některých lidí šel strach, byli úplně mimo.” Podle něj se mnozí uchylovali i k velmi nebezpečnému odpalování ohňostrojů z oken bytů.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments