Nemocnice před kolapsem. Loď se potápí, tento národ je ztracen, říká lékař z plicní kliniky. Situace je podle něj mnohem horší než na podzim

Opět se potvrzuje, že pokud lidé něco zvládnou a nenastane černý scénář, kterým byli odrazováni od svého rizikového chování, stane se z toho dvousečná zbraň. Zvládli jsme epidemii na jaře a s obrovským vypětím sil zdravotníků nakonec i na podzim. Namísto toho, aby k tomu přistupovali nadále s respektem, si mnozí řekli, že to zvládneme i příště a že všichni vlastně jen straší.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Křivka třetí vlny nadále stoupá a trhá rekordy. Epidemie se v České republice vymkla kontrole, jen ji překryl shon vánočních svátků a příchod Nového roku. Jenže nemocnicím už teče do bot nyní, a to ještě zdaleka nejsme na vrcholu.

K sousedovi přijíždějí auta na párty

Znovu se začínají ozývat lékaři, kteří upozorňují na to, že tentokrát to možná skončí přeci jen hůře. “Dnešní pracovní směnu v COVID končím s pocitem naprostého zmaru. Vyčerpaný personál COVID stanic čelí mnohem horší situaci než na podzim. Otevíráme další stanice, jsme na hranici našich možností. PROSÍM VŠECHNY, vezměte rozum do hrsti a zůstaňte na Silvestra doma ! Jsme v rejži,” napsal na svůj Twitter Vratislav Sedlák, který je zástupcem přednosty Plicní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Když se po směně vracel domů, uviděl něco, co mu na náladě rozhodně nepřidalo. “Přijíždím k domu a k sousedovi přijíždí první dvě auta na silvestrovskou párty. Loď se potápí, ale na horní palubě se vesele tancuje. Tenhle národ je ztracen,” dodal v rozšíření svého příspěvku.

Evoluční biolog Jaroslav Flegr včera publikoval svou předpověď pro příští měsíce, ve které se domnívá, že zdravotnictví tentokrát s velkou pravděpodobností zkolabuje. Ve třetí vlně epidemie podle něj může zemřít 30 tisíc lidí, přičemž konečný účet obětí epidemie v České republice by se mohl vyšplhat na 100 tisíc obětí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments