21. 6. 2024

11 příspěvků u článku “Někteří Češi půjdou do důchodu rychle, jiní až v hodně vysokém věku. Chystá se velké dělení. Jak na tom budete vy?

 1. Fialovi šmejdi se snaží důchodový systém nastavit tak aby se důchodu dožilo je minimum lidí a ty prachy zůstaly těm šmejdům na rozfrcání. Zajímavé je, že vláda a její odborníci tvrdí, že není na důchody, ale přitom přebujelá byrokracie, třetí sektor, církve i třeba solární baroni zůstávají v klídku. Taky se nemluví nic o redukci sociálních dávek nepřizpůsobivým anebo redukci dotací na brakovou uměleckou činnost. Vláda rozdává naše prachy vybraným médiím aby psaly o vládě příznivě a chce dokonce kupovat nejdražší letící cihly na světě F-35 za 100 miliard. Na to všechno prachy jsou. K tomu již celý rok posílá na ukrajinu nejen naše peníze a zbraně, ale i celé vlaky cisteren s pohonnými hmotami, kamiony s léčivy (najednou u nás chybí), s jídlem a dalšimi komoditami. Každý totalitní režim potřebuje mít svého třídního nepřítele, kterému může zakroutit krkem a Fialův totalitní režim si vybral důchodce a pracující lidi.

  1. Ne Fiala. Nejen on. To je nepochopený systém.
   U většiny prac. lidí není vůbec jisté, zda na své důchody vůbec dosáhnou. Příčinou je stárnutí populace, prohlubující se schodky veřejných financí a tím neustále se zvyšující věk odchodu do důchodu. Mladá generace je líná a neschopná tvořit hodnoty a de facto pracovat na staré. Nemají tu ochotu. Vidí důchodce, jako příživníky. Bohužel. Smutné. Jak jste si je vychovali… Lidé si mnohdy myslí, že když platil přes 30 let daně, že jsou ty peníze pro něj někde schované a stát mu je v důchodu postupně vyplácí. Jenže tyto peníze byly již použity na důchody někoho jiného a ostatní soc. výdaje (mateřská, podpora v nezaměstnanosti, atd.)
   Nikdy jsem ve svém životě, tak nějak instinktivně nevěřil systému. Nespoléhal na něj. Podvědomě mi to přišlo všechno špatně na rozdíl od ostatních co byli tzv. v klidu.
   Teď se nemusím rozčilovat. Ale to je jiný a soukromý příběh.

  2. Přesně tak jak říkáte my neuděláme nic a oni se nám smějí…😔😔a ten chudák Rakušan řekne,že máme právo demonstrovat..takže vše je zbytečné 😔
   A taky by mě zajímalo dokdy budou peníze pro nepřizpůsobivé a vyzirky kterým se nechce pracovat a že jich kolem sebe máme dost.

   1. Promiňte, ale Vy jste se zasekla někde v socíku. Kdo nepracuje, ať nejí. Je ubohé mít měřítko solidnosti člověka práci někde v montovně. Nebo jinde.
    Já vím co myslíte a koho myslíte, ale hážete do jednoho pytle ostatní co nepracují a přesto se mají dobře a nic od státu nepotřebují. Pracovat se dá různě totiž. Ale Češi jsou takové postkomunistické specifikum pořád. Tuhle otřepanou a nedůstojnou frázi ufňukánka užívají opravdu jen Češi. Vím, jelikož půlku života trávím v cizině. Je mi nanic z lidí co vykřikují slova typu nepřízpusobivý, nemakačenko apd. Tak se přizpůsobujte, bulhařte na nějakou korporaci a neotravujte s takovými výlevy. A víte co? Mi vůbec nevadí lidé co si chodí pro sociálky. Tak ať chodí. Máte snad pocit, že nějaký jouda v adidas, nebo nike (což nosí dnes kdejaký bezďák) a v ruce dobrý tel. je nějaký boháč? Něco prožerou, něco prochlastaj, ale doma u nich jste předpokládám nebyla. Myslím, že není co závidět. A jestli se Vám nelíbí únik financí, tak věřte, že ty toky peněz co by Vás měly zajímat jsou jiným směrem. Nákupy třeba nepotřebných vakcín(kolik včelek bylo, jste přece přizpůsobová, ne?), nebo létajícího šrotu apd. Věřte, že ti na sociálce, až takovou zátěží pro státní rozpočet nejsou. Nikdy jsem k nim nepatřil, neboť prvotní reakce zaprděného Čecháčka je, že je přiřazen k těm, kterých se zastane. Klaním se madam.

   2. Mnoho lidí ale Jedno-duchou práci prostě nesežene A mají roční Dávky takové- CO ostatní pověrou za Státní svátky (placení státem!)
    Navíc,CO máme my,pracující ZA měs.Dovolené, z toho “nemožní” na Dávce musí vyžít ROK( ani příspěvek na bydlení není automaticky dáván!!, a bydlí se s lůzou&psychopaty!)

  3. Ano, a není TO žádná Novinka, ale desetiletí Plánovaných Oblbů Mas, a neustálé rozkrádání Už rozpočtu (svým)

 2. Mě se důchod netýká, takže je mi to jedno. V 46 letech mám oficiálně odpracovaný necelý rok 😀 , takže na důchod nárok nemám a hlavně ho ani nepotřebuji a potřebovat nebudu. Můžu klidně přestat pracovat už dnes, neboť mé příjmy z investic a pronájmů mně bohatě stačí, ale je to nuda, už jsem si to na pár let vyzkoušel a zase jsem se vrátil za volant, protože moje práce je v podstatě i mým koníčkem. Navíc si myslím, že je nesmysl to pořád rozebírat, protože příští vláda to zase všechno překope a bude to jinak. Nehledě na to, že když někdo nemá nárok na důchod, tak má nárok na sociální dávky, které jsou zhruba v obdobné výši jako důchod, tudíž je to úplně jedno. Životní minimum + příspěvek na bydlení + další různé doplatky a pomoc v hmotné nouzi vám dá dohromady klidně i nějakých 15.000,- měsíčně, což je jen o trochu míň, než bere drtivá většina důchodců.

  1. Ano,přesně to už je druhý článek od vás pod který se mužu podepsat můj otec x let platil poctivě jako OSVČ socku a zdrávku a vždy říkal že si to platí poctivě tak má nárok na důchod či ID a já sem mu nebyl schopny vysvětlit, že takhle to nefunguje že tyhle peníze jdou do černé díry kde nikdo neví co se stím děje teď to ale zjistil před 2 lety měl koronu má z toho furt zdravotní problémy ID mu nedali ani na podruhé je mu 58 let a do důchodu ma ještě daleko a pokud by šel do předčasného tak mu to bude kráceno,kvůli toho furt říkám že pracovat zvláště v dnešní době moc nevyplácí a v dnešní době je nejlepší vymyslet nějakou levárnu TIKTOK,Youtube,SOCIALKY nebo jinou prostě levárnu.

 3. Vždycky když je ODS u moci, jde vše do kopru a lidí dřou bídu..mizi peníze, jistoty, člověku zbydou oči pro pláč..
  A stejně jsou lidé nepoučitelní a volí je…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *