Nervózní Zeman se ostře pustil do moderátorky: “Jste půvabná, ale to, co vám chci říct, byste nepochopila.” Veselovský řekl, co si o tom myslí

Prezident Miloš Zeman byl po svém projevu ke kauze Vrbětice hostem v pořadu Partie v televizi CNN Prima News, kam v poslední době chodívá prezentovat své názory. Dalo by se tedy čekat, že na moderátorku Terezii Tománkovou už je zvyklý a panuje mezi nimi jistá harmonie, tak jako dříve s Jaromírem Soukupem.

Tentokrát byl ale prezident viditelně nervózní a moderátorka to několikrát odnesla. Osočil ji například z toho, že se ho táže na otázky, které už zodpověděl v původním projevu. “Vy si dnes opravdu sedíte na uších, opakuji to potřetí,” uvedl například Miloš Zeman. Po další otázce dodal: “Dnes opravdu nejste ve formě.

Aby toho nebylo málo, Miloš Zeman okomentoval i vzhled moderátorky a spojil to s jejím intelektem. “Jste půvabná, ale to, co vám chci říct, byste nepochopila,” slyšela od prezidenta Terezie Tománková.

Závěrem pak prezident moderátorce doporučil, aby si do pořadu pozvala ministra vnitra Jana Hamáčka a vyjádřil přání, aby ho zpovídala stejně urputně jako jeho. Řekl ji také, aby si však obstarala více informací, aby nedopadla jako u dnešního rozhovoru.

Přestože největší diskuze na politické scéně vyvolal samotný Zemanův projev a relativizace kauzy Vrbětice, ani jeho chování k moderátorce neušlo pozornosti. “Chování pana Zemana k Terezii Tománkové bylo pokračováním jeho mnohaletého buranství. Je smutné, že 2 853 390 občanů to v prezidentské volbě posvětilo,” napsala na svém Twitteru například Markéta Pekarová Adamová.

Z profesionálního hlediska to okomentoval i moderátor DVTV Martin Veselovský. “Daň za to, že prezident chodí do Partie, je strašná. Muset se nechat urážet bez jakékoliv reakce, musí být pro Terezii Tománkovou vysilující. A ze strany prezidenta nedůstojné,” uvedl Veselovský na svém Twitteru.

Servítky si nebral ani senátor Václav Láska. “Moderátorka Primy Terezie Tománková schytala asi nejvíc urážek od hosta (náhodou prezidenta ČR) v historii moderování u nás. Přesto zvládla vést ten rozhovor výborně. Já před ní smekám,” uvedl Láska na Twitteru. “Obsah rozhovoru přeskočím. Ale viděli jste tu formu? Jediného přítomného člověka (redaktorku) soustavně urážel. Ten člověk nejen že není schopen vykonávat úřad prezidenta. On už není schopen ani normálně žít. Klubíčko nenávisti pohupijící se ve svém jedovatém slizu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments