Okolo Země rotuje druhý měsíc, zjistili užaslí vědci. Jeho dráha je ale zvláštní

To, že se ve Vesmíru nachází více měsíců, již je podložený fakt. Mezi planety, které jsou známé tím, že mají své měsíce, se řadí Saturn a Jupiter. Před nedávnou dobou ale bylo odhaleno, že tyto dvě planety nejsou jediné, kterým se poštěstilo mít svůj měsíc.

Tímto objevem se můžeme pyšnit nyní i my, respektive planeta Země. Jedná se o objekt, druhý měsíc, nesoucí název Kamo´oalewa. Toto pojmenování má havajský původ. Kolem naší planety by tento druhý měsíc měl rotovat po dobu tří stovek let.

Měsíční původ

Tento objekt neobíhá po typické dráze, dá se spíše říci, že krouží, ba prakticky opisuje křivku, celý pohyb tak připomíná tanec na nebesích. Odkud se ale druhý měsíc Země vzal? Jedná se o část klasického Měsíce? Ten bývá pod neustálým atakem jiných vesmírných těles, jeden kousek se tak mohl takto odlomit a doletět až na osu, kde aktuálně nadnešeně tančí.

Podložená fakta

Že se jedná o skutečný druhý měsíc naší planety, který má své kořeny v našem již existujícím Měsíci, dokázal vědecky podložit student arizonské univerzity, Ben Sharkey. Čerpal z podkladů mise Apolla 14, které porovnal se svým dalekohledem. A skutečně se jednalo o shodné výsledky.

Zdroj: YouTube

Nedlouhé setrvání

Přestože aktuálně se nám druhý měsíc ukázal, kolem Země nebude obíhat věčně. Dle vědeckých odhadů by tu u nás měl pobýt přibližných 300 let, kdy pohyb na své tradiční dráze ukončí a ztratí se z našeho dohledu neznámo kam. To vše s sebou nese i další domněnky, že kolem Země se může pohybovat celá řada dalších menších měsíců, které se kolem nás mohou jen mihnout a zase rychle pokračovat dále. Jejich velikost bývá v rozmezí jednoho až dvou metrů.

Našim vědcům by mohly poskytnout důležité poznatky a informace a další porozumění fungování vesmíru, včetně predikce určité části budoucnosti.  

Foto: Shutterstock, zdroj: Time, YouTube, Futurism

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments