Předpovídá čtvrtou vlnu koronavirové epidemie s devastačními důsledky. Přišly mi za to výhrůžky smrtí rodiny, říká datový vědec

Kontroverzní datový vědec Petr Ludwig o víkendu zveřejnil rozsáhlou predikci čtvrté vlny epidemie a mnohé překvapil tvrzením o tom, že bude pravděpodobně horší než všechny tři dosavadní vlny dohromady. Málokdo si přitom takovou katastrofu dokáže představit, když už v posledních dvou vlnách se nemocnice ocitly na hraně kolapsu. V tomto ohledu jde o tvrzení, které jde proti proudu. Jiní vědci poukazují na to, že česká populace se už zřejmě promořila a další vlny už budou menší.

Čtěte také: Čtvrtá vlna bude horší než všechny tři dohromady, říká datový analytik Ludwig. Může za to jedna novinka, která bez včasné přípravy způsobí katastrofu

Chápu, že předpovídat čtvrtou vlnu epidemie a mluvit o nové dvakrát nakažlivější mutaci viru není úplně populární. Prognózy však nemají strašit, ale dělají se proto, abychom se právě těm špatným scénářům vyhnuli,” uvedl teď Petr Ludwig na svém facebookovém profilu poté, co se na jeho adresu sesypaly jak pochvalné reakce za aktivitu, tak i nadávky a výhrůžky.

Důležitou hodnotou v mém životě je umět říkat i věci nepopulární. Za včerejšek jsem dostal několik výhružek a přání smti, v jednom případě celé rodině. I tak to za to stojí, protože bych si jednou vyčítal, že jsem nic neudělal,” napsal Petr Ludwig.

Důležitou hodnotou v mém životě je umět říkat i věci nepopulární. Za včerejšek jsem dostal několik výhružek a přání…

Posted by Petr Ludwig on Monday, January 18, 2021

Podle něj je o poznání snadnější říkat to, co lidé chtějí slyšet. Tedy, že Covid-19 není závažné onemocnění a ve skutečnosti se podobá chřipce, kterou tu máme každý rok. Lidé také rádi slyší, že existuje zázračný lék Isoprinosine, který je v případě potíží zachrání. “Nic z toho sice není pravda, ale poslouchá se to lépe,” říká Ludwig.

Podle Petra Ludwiga čtvrtá vlna s novou mutací přijde s pravděpodobností hraničící s jistotou. Upozorňují na ni už i přední vědecká pracoviště typ americké CDC. Okolní státy už se na ni připravují, například Rakoušku místo roušek zavádí povinné nošení respirátorů FFP2.

Máme cca měsíc na řešení, pak už bude pozdě,” uzavírá Ludwig další svůj příspěvek, kterým si zřejmě mnoho popularity mezi širokou veřejností nezíská.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments