Proč Sheldon nenáviděl inženýry? Tvůrci seriálu to konečně vysvětlili

Fanoušci se dočkali vyřešení malé záhady z populárního sitcomu The Big Bang Theory. Seriál Teorie velkého třesku sice svou 12. sérií skončil v roce 2019, vysvětlení některých věcí, nad kterými si diváci lámali hlavu, nebylo vyřešeno.

Jednou z nezodpovězených otázek je, proč měla postava Sheldona špatný vztah ke všem inženýrům. To, proč jimi pohrdal a neustále si z nich střílel, však tvůrci nyní vysvětlili alespoň ve spin-offu Malý Sheldon (Young Sheldon).

Další série

Proč tedy Sheldon, kterého hrál herec Jim Parsons, v The Big Bang Theory pohrdal kromě množství jiných a podle něj méně inteligentních lidí, současně také právě inženýry? Otázka dlouhá léta zajímala všechny fanoušky tohoto úspěšného sitcomu. Odpovědi se ale už nestihli dočkat, protože seriál skončil dříve, než tvůrci mohli tuto věc vysvětlit. Scénáristé mají druhý seriál, který vypráví o životě malého Sheldona, kde tuto konkrétní otázku konečně pro fanoušky odtajnili a dali na ni odpověď.

Proč Sheldon neměl rád inženýry

V jedné z nejnovějších epizod seriálu Young Sheldon, konkrétně epizody 10 ve 4. sérii, je malý Sheldon Cooper, kterého zde hraje Iain Armitage, asistentem profesora na univerzitě, doktora Linkleterra. Malý génius má z příležitosti zpočátku radost, pak ale nadšení opadá. Jeho intelekt je využíván jen na čištění laboratorních předmětů. Sheldon je zcela zoufalý, že nemůže profesorovi sdělit své myšlenky k tomu, na čem pracuje a zmůže se jen na svou první urážku adresovanou všem inženýrům.

Frustrace malého génia

Podle Sheldona je mytí a čištění laboratoře velmi namáhavou a podřadnou prací, vhodnou pro opice nebo v horším případě inženýry. Frustrovaný tím, že nemohl už tehdy ukázat a dokázat, kam až sahají jeho obrovské znalosti, začal opovrhovat všemi inženýry, protože podle něj právě oni, jím bráni jako s nižším vzděláním, by měly práci vhodnou pro opice vykonávat. Frustrace se nezbavil ani v dospělosti. Když mu později v TBBT vstoupil do života kamarád inženýr, Howard Wolowitz, kterého hrál ho Simon Helberg, připomnělo mu to dětství a studium na univerzitě.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments