Slavná herečka natočila film o tom, jak bojuje s roztroušenou sklerózou, která u ní postupuje velmi agresivně. “Připravte se na smrt,” slyšela

Roztroušená skleróza si nevybírá. Tuto diagnózu před třemi lety slyšela také slavná hollywoodská herečka Selma Blairová. Když si tehdy o nemoci našla informace, zase tolik ji to neznepokojilo, protože zjistila, že se s nemocí dá docela dobře žít, pokud je léčba správně nastavena.

Jak ale ukazuje její případ, není tomu tak zdaleka vždy. U herečky totiž nemoc postupuje agresivně a velmi rychle. Mimo jiné proto se rozhodla o své chorobě natočit dokument, který ji zachycuje i v těch nejchoulostivějších momentech, jako třeba ve chvíli, kdy po chemoterapii přijde o vlasy.

Selma Blairová byla zvyklá hrát v hollywoodských blockbusterech. Vidět jste ji mohli například ve známé komedii Pravá blondýnka a excelovala také ve filmu Velmi nebezpečné známosti. Teď je však hlavní hvězdou dokumentu Introducing, Selma Blair. O své roli v něm s trochou nadsázky hovoří jako o životní.

Domnívám se, že se mám o co podělit,” láká herečka v rozhovoru pro Vanity Fair na dokument, který bude od 21. října k dispozici na platformě Discovery+ a následně zřejmě i na jiných kanálech. Podceňovaná nemoc herečku totiž zasáhla opravdu tvrdě. Rychle začala mít problémy s chůzí, takže musela chodit o holi a byly dny, kdy nedokázala ani promluvit.

Selma Blairová si při chůzi musí vypomáhat holí. / Foto: Shutterstock

Selma Blairová se však s nemocí, kterou nelze vyléčit a pouze se brzdí její projevy, rozhodla bojovat všemi prostředky. Pustila se tak do experimentální léčby a podstoupila transplantaci kmenových buněk. Jenže ta si ještě předtím vyžádala agresivní chemoterapie, které měly za cíl narušit její imunitní systém. Pouze tak mohla být transplantace úspěšná. Podle Blairové šlo o jedinou naději na alespoň částečný návrat k normálnímu životu.

Dokumentární snímek nelakuje nic narůžovo a Selmu Blairovou představuje v těch nejvypjatějších momentech. Například, když se de facto loučí se svým desetiletým synem Arthurem, protože neví, jak celá léčebná procedura dopadne. “Řekli mi, že možná zemřu,” říká Blairová v traileru na film. “Ale ne proto, že mám roztroušenou sklerózu, ale proto, že s ní bojuji.

Trailer ke snímku Introducing, Selma Blair.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments