Špičkový matematik Mandel vyhrál v loterii celkem 14krát. Dokázal obejít náhodu a užívá si stovky milionů

Statistici vám neomylně řeknou, že než abyste vyhráli v loterii, to už máte čtyřikrát větší pravděpodobnost, že vás zasáhne blesk. A to pochopitelně nikdo nechce. Tato pravidla však platí jen pro drtivou většinu populace. Rumunský matematik Stefan Mandel je dokázal obejít a v loterii vyhrávat jako na běžícím páse. Celkem se mu to podařilo čtrnáctkrát.

Nápad za všechny prachy

Ekonom a matematik Mandel totiž dokázal přelstít systém pomocí složitého matematického algoritmu. Na své první dvě výhry dosáhl ještě v domovském Rumunsku. Zde se tehdy, v 60. letech za vlády tvrdého diktátora Nicoale Ceasecua, snažil vydělat potřebné peníze na to, aby mohl tuhý komunistický režim opustit směrem na Západ.

Coby akademik by to ale s platem necelých dvou tisíc korun měsíčně neměl zrovna snadné. A tak zkrátka využil své schopnosti počítat. Dvojnásobný jackpot v Rumunsku mu konečně umožnil domovinu opustit. Zamířil do Austrálie, kde by si jako matematický génius jistě dokázal najít slušnou práci, ale když jednou ochutnáte slast vítězství velkého balíku peněz, a ještě to pro vás, jako pro Stefana Mandela není příliš složité, tak zkrátka chcete více. A tak hrál a vyhrával i v zemi protinožců.

Agenti nenašli nic protizákonného

Nakonec si zkusil také legendární americkou Virginia Lottery, ve které se mu v roce 1992 podařilo trhnout jackpot, který v přepočtu činil 586 milionů korun. Obrovské peníze i na dnešní, natožpak tehdejší dobu. Jenže to už bylo přeci jen trochu příliš. Stefan Mandel na sebe připoutal pozornost loterijní komise, která svá podezření předala FBI.

Agenti se snažili celé věci přijít na kloub, ale navzdory čtyři roky trvajícímu vyšetřování se jim Mandelovi nepovedlo dokázat nic, co by nebylo podle platných zákonů. Rumun si tak své bohatství stále nerušeně užívá. Momentálně prý žije na ostrově Vanuatu v blízkosti Austrálie.

Vzhledem k výše uvedenému nikdo zcela přesně neví, jak se něco takového Stefanu Mandelovi povedlo. Jedno je jisté: nebude to proto, že by byl dítětem štěstěny.

Mandelova metoda, jak vyhrát v loterii

Dokázal si však podle všeho spočítat celkový počet možných výherních kombinací. Těch při běžné loterii, kdy se vybírá šest čísel od jedničky do čtyřicítky existují necelé čtyři miliony (konkrétně 3 838 380).

Následně vyhledal jackpoty, které jsou třikrát vyšší, než celkový počet výherních kombinací. To znamená takové, kde se hrálo alespoň o 11 500 000 dolarů (3 x 3 838 380).

Mandel pak dokázal sehnat dostatek peněz, aby zaplatil každou takovou kombinaci. Pokud by Mandel s partnery v zádech dokázal koupit na každou kombinaci jednu sázenku po jednom dolaru, znamenalo by to, že získají dvojnásobek vynaložených prostředků. Výpočet je následující: vyhraných 11 500 000 mínus vydaných 3 838 380 rovná se 7 661 620.

Foto: Pixabay

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
53 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments