Vánoční video od Disneyho rozplakalo miliony lidí po celém světě

Přestože se to s návratem slunného počasí a s uzavřenými obchody příliš nezdá, od Vánoc nás dělí už je něco málo přes měsíc. K této příležitosti se společnost Disney rozhodla povzbudit lidi po celém světě, kteří jsou těžce zkoušeni nebezpečnou epidemií a vypustila nové vánoční video. To se okamžitě stalo virálním hitem a miliony lidí se při jeho sledování neubránily slzám. Je totiž nebývale dojemné.

Celé video má pouhé tři minuty, ale je doslova nabité emocemi. Objevuje se v něm známá animovaná postavička Mickey Mouse a hlavním sdělením je vztah filipínské babičky s její vnučkou. Dojemnou atmosféru dokresluje skladba Love is a Compass od britské zpěvačky Griff. Ta už oznámila, že celý výtěžek z jejího prodeje do konce tohoto roku půjde na konto neziskové organizaci Make A Wish, která plní přání nemocných dětí.

Příběh videa se začíná psát v roce 1940, kdy babička, toho času ještě jako malé děvčátko, dostane na Vánoce hračku Mickey Mouse. Následuje skok do roku 2005 a pozornost se upíná na úzké pouto mezi babičkou a její vnučkou v období vánočních svátků. Ale s tím, jak dívka roste, pouto se vytrácí a mladá žena docela ztrácí s babičkou spojení. Když ale jednou pohlédne na starou hračku, vyvolá to v ní staré vzpomínky a touhu obnovit s babičkou pouto.

Diváci po celém světě si toto krátké video zamilovali a je velmi pravděpodobné, že se z něj stane nový symbol Vánoc, který se bude neustále připomínat. “Sám jsem Filipínec, který pracuje v zahraničí a toto video mě úplně rozplakalo. Velmi mi chybí ten vánoční duch, který vždy máme o svátcích na Filipínách,” napsal jeden z uživatelů. Další pak ocenili, že Disney tentokrát zohlednil také problémy imigrantů.

Foto: Disney