Vydavatelství Mladá fronta definitivně zkrachovalo. Nefungují mu ani weby

Příběh vydavatelství Mladá fronta a.s. pravděpodobně dospěl ke svému konci. Problémovou společnost se nepovedlo prodat jako celek, přestože v aukci za něj padla nabídka převyšující 50 milionů korun.

Insolvenční správkyně Petra Hýsková nyní opět předložila návrh na ukončení provozu vydavatelství jako celku, což zdůvodnila “nedostatkem disponibilních peněžních prostředků pro řádný provoz a nárůstem neuhrazených pohledávek”.

Vydavatelství v posledních týdnech doslova kolabovalo. V papírové formě se kvůli dluhům tiskárně nepodařilo připravit hned tři vydání vlajkové lodi Mladé fronty, tedy týdeníku Euro. Přestaly vycházet také další časopisy. Zaměstnanci podniku neobdrželi říjnové výplaty a vydavatelství se muselo nejprve vystěhovat ze svého sídla v Modřanech a nyní i z náhradních prostor na Smíchově.

Dnes už není možné se připojit ani na žádný z širokého portfolia webů ve vlastnictví Mladé fronty. Pravděpodobně i zde hrají roli neuhrazené faktury provozovateli hostingu. Jen servery stojí podle sdělení insolvenční správkyně přibližně 200 000 Kč za měsíc. Není možné se tak připojit k webům euro.cz, finance.cz ani cnews.cz.

Společnost Quality Publishing s.r.o., která je provozovatelem deníku Mix24.cz, podala návrh na odkup části online portfolia Mladé fronty a.s.

Foto: Mladá fronta

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments