3 tipy, jak rychle a levně vylepšit bydlení

Toužíte proměnit své bydlení k lepšímu, ale nemáte právě moc peněz? Nebo bydlíte v pronájmu a do proměn se vám nechce tolik investovat? Připravili jsme pro vás článek se třemi zajímavými tipy, jak si rychle a levně vylepšit své bydlení. Sami zjistíte, že i s malým rozpočtem se dá udělat hodně změn. Navíc spoustu úprav zvládnete svépomocí.

Malování, tapetování, obkládání

Asi nejjednodušším a nejrychlejším krokem, jak si vylepšit bydlení, je malování. Zbavte se špinavých nebo oprýskaných stěn a vdechněte interiéru nový život. Pomocí nové výmalby můžete docílit opravdu výrazných proměn. Potřebujete místnosti opticky zvětšit a rozzářit? Sáhněte po světlých barvách. Naopak, pokud chcete prostor zmenšit a zútulnit, volte spíše tmavší a tlumenější odstíny. 

Nechce se vám malovat? Žádný problém. Pořiďte si zajímavou tapetu. Ozdobte s ní můžete jen jednu stěnu, například za postelí nebo sedací soupravou, nebo rovnou celou místnost. Se speciální samolepící tapetou můžete vytunit také kuchyňskou linku. Tyto tapety se snadno aplikují, jsou omyvatelné a velmi odolné. Navíc je můžete použít nejenom na dvířka linky, ale i na pracovní desku nebo korpus.

Zajímavý efekt vám pomohou vytvořit i obkladové pásky. Můžete s nimi obložit zeď v ložnici, barový pult v kuchyni nebo krb v obývacím pokoji. A slyšeli jste už o dekorativních samolepkách? S designovými samolepkami můžete polepit nejenom stěny, ale i dveře nebo lednice. V nabídce naleznete i speciální samolepky na dlaždice, s kterými proměníte vaši kuchyň nebo koupelnu během pár chvil a bez nutnosti bourání.

Co takhle renovace nábytku?

Oživte váš starý nábytek a vytvořte si naprosto originální a neokoukané kousky. Renovace nábytku nemusí být nic náročného. Vystačíte si jen se štětcem a barvou, samolepící tapetou nebo novými úchyty. 

Váš starý a opotřebovaný nábytek může získat úplně nový vzhled pouhým přetřením na novou barvu. Nejmodernějšího vzhledu dosáhnete nátěrem v odstínech bílé nebo modré barvy. Starý konferenční stůl nebo komodu v ložnici můžete oživit i samolepicí tapetou. Jedná se o opravdu snadnou, rychlou a funkční proměnu. Samolepící tapety na nábytek seženete v mnoha zajímavých dekorech – imitující dřevo, mramor, kov nebo v přírodních designech.

Pokud máte doma krásný starožitný nábytek po babičce, byla by škoda přijít o jeho autentický vzhled. V těchto případech využijete obyčejný průhledný lak, který nábytek oživí a zároveň zachová kresbu dřeva. Velkou proměnu mohou zajistit i malé detaily. Nudné knoflíky na komodě i okoukané úchyty vaší kuchyňské linky jednoduše vyměňte za moderní kousky. 

Dejte vaší staré, vybledlé a flekaté pohovce ještě šanci. Zkuste ji přečalounit. Potřebovat budete jen hodně pevnou látku a elektrickou sponkovačku. Pokud si na domácí přečalounění netroufáte, porozhlédněte se po napínacím potahu, s kterým bude vypadat jako nová. Jejich plusem je i fakt, že je kdykoliv snadno vyperete nebo vyměníte. Sedací soupravu lehce proměníte novými polšářky nebo plédem.


TIP: Zabouchli jste si dveře? Od toho je tu Zámečnická pohotovost!


Vytvořte nové úložné prostory a dejte věcem řád

Chybí ve vaší domácnosti úložné prostory? Řešením mohou být závěsné skříně, které můžete umístit nad postel v ložnici, nad televizi v obývacím pokoji i nad dveře kdekoliv po bytě. Jedná se o skvělý a opravdu funkční kus nábytku, díky němuž využijete prostor na maximum. 

Chybějící úložný prostor v kuchyni vám pomůže vytvořit kuchyňský ostrůvek. Ten se dá použít jako pracovní plocha, stylový jídelní stůl i úložné prostory. Může do něj ukrýt méně používané a sezónní nádobí, odpadkový koš nebo domácí kompostéry na odpad. Další místo poskytnou nejrůznější police, na které můžete umístit své oblíbené nádobí nebo kořenky. Pod police připevněte praktické lišty s háčky. Na ně můžete zavěsit hrnce i další kuchyňské nářadí, které chcete mít neustále při ruce. 

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments