Andrej Babiš to ve svém předvolebním klipu hodně přehnal. Video plné lží musí každý den vysílat i Česká televize

Hnutí ANO zveřejnilo svůj předvolební klip, který je esencí nejostřejších vyjádření Andreje Babiše na adresu jeho konkurentů ve volbách. Tento klip přitom strana zařadila do vysílání České televize. Ta ho ze zákona musí na svých kanálech opakovat každý den, stejně jako klipy ostatních stran.

Předvolební video je velmi znepokojující a působí nepříjemným dojmem. “Důchodci maj dost. Chceme vaše prachy. Pusťte nám sem migranty,” skanduje dav podivně vypadajících demonstrantů. Ti navíc drží transparenty s dalšími hesly jako “nižší důchody”, “zdanit byty” nebo “uprchlíci vítejte”.

Následně se na scéně objeví Andrej Babiš a pronese rázné “Tohle fakt ne”.

Budu vás bránit před chaosem těchhle šílenců,” slíbí premiér. “Budu bránit naši suverenitu. Budu bojovat za nízké daně a bránit vaše důchody. Budu bránit vaše hodnoty. Až do roztrhání těla.

Podobný předvolební klip je však už zřejmě za hranou. Andrej Babiš v něm používá osočení, která se nezakládají na pravdě. Ve skutečnosti to byl právě on, kdo spojil Piráty s migrací, ačkoliv tato strana se k tomuto tématu, které dnes není na pořadu dne, nijak nevyjadřovala. V Poslanecké sněmovně prohlásil, že Piráti chtějí lidem do bytů stěhovat migranty. Pirátská strana za to premiéra dala k soudu.

Stejně tak není pravdou, že by kterákoliv z významnějších stran chtěla snižovat důchody. Naopak, Piráti a Starostové mají v programu jejich zvýšení. Také koalice Spolu připouští jejich další růst, byť opatrnější.

Foto: Hnutí ANO

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
91 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments