Automechanik ukázal nový způsob, jak vysát palivo z auta bez pomoci úst. Téměř nikdo ho nezná

Důvody, které nás mohou hnát k vysátí pohonných hmot z vozidla, mohou být různé. Nejčastěji jde o natankování špatného paliva, pomoc bližnímu svému ohledně suché nádrže a přirozená hamižnost při prodeji svého auta. V každém případě musí palivo z nádrže ven.

Vysátí pomocí úst může být nebezpečné

Nejznámější princip odsátí pohonné kapaliny je všem pravděpodobně známý. Podmínka je. aby nádrž byla umístěna výše, než je záchytná nádoba. Hadici strčíme do nádrže, druhý konec strčíme do úst a natáhneme vzduch. Zafungují zákony fyziky a společně se vzduchem se do hadice natáhne i kapalina. Vše už pak jen odtéká samospádem. Jak primitivní. A také velice nebezpečné.

Náhodné požití a vdechnutí pohonné hmoty může být pro člověka fatální. I malé množství může způsobit vážné zdravotní potíže. Toxická kapalina může napáchat pěknou paseku v dýchacím ústrojí, na játrech, v ledvinách a slinivce. Vdechnuté výpary zase nepříznivě ovlivňují vnímání, způsobují závratě a poškozují mozek Pokud tedy skutečně nemusíte odsávat palivo ústy, tak to raději nedělejte.

Jde to i bezpečněji

Pokud jsme vás již dostatečně vyděsili, nezoufejte. Nabídneme vám rovnou i alternativní způsob, který je daleko bezpečnější. Profíci v oboru ho jistě znají.

Od první metody je příliš neliší, jen ústní dutinu tentokrát vynecháme. Opět zde budeme potřebovat hadici, nádrž k vysátí, kanystr a ruce.

Foto: Shutterstock

Hadici zasuňte do nádrže obvyklým způsobem, aby byla řádně ponořena pod hladinu paliva. Druhý konec ucpěte palce a několikrát hadicí zapumpujte dovnitř a ven. Díky tomu se do hadice rychle nažene palivo a vznikne v ní komprese. Po chvíli na palci ucítíte silný tlak, který signalizuje dostatečné množství paliva v hadici. Hadici nasměrujte do kanystru a sundejte palec. Samospád se opět postará o zbytek.

Je potřeba dát pozor, aby se ponořený konec hadice nedostal mimo kapalinu. To by pak znamenalo ztrátu tlaku a palivo by přestalo proudit.

Tyto postupy aplikujte pouze v případě vlastního vozidla, případně s vědomím majitele vozu. Jinak by mohlo dojít k politováníhodnému omylu a označí vás za zloděje. Což se může negativně projevit na vašem společenském kreditu a peněžence.

Foto: Shutterstock, zdroj: autorský článek

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments