Babiš nechápe, proč by měl končit. Zvládáme to skvěle, řekl s odkazem na 30 tisíc mrtvých v pandemii

Premiér Andrej Babiš nerozumí tomu, proč by jeho vláda měla být připravena o důvěru. Hlasování o nedůvěře chtějí spustit opoziční strany a je pravděpodobné, že v tomto ohledu uspějí, byť zjevně nemají promyšleny další kroky. Na rozdíl třeba od prezidenta Miloše Zemana, který chce Babiše ve funkci podržet i po nedůvěře.

Nechápu, proč by mělo být vyvoláno, když máme pět měsíců do voleb, vláda zvládá očkování a pandemii, postupně rozvolňujeme a vrací se to do normálu,” uvedl Andrej Babiš na tiskové konferenci po položení základního kamene nového pavilonu IKEM.

Premiér ve svém výroku explicitně uvedl, že vláda pandemii zvládá. To je ovšem přinejmenším nadnesené tvrzení. Objektivnější pohled se zohledněním čísel totiž říká, že Česká republika prošla pandemií jako jedna z nejhorších zemí na světě. Výsledek je jednoznačný: téměř 30 tisíc potvrzených obětí covidu. Předpokládá se přitom, že skutečných obětí bylo ještě více, jen u nich nebyla nemoc prokázána.

V rámci epidemie také musely být dlouhou dobu zavřeny téměř veškeré služby a obchody, které se teprve teď vrací k normálu. Rovněž školy zřejmě byly zavřené příliš dlouho. Dnes se ukazuje, že mezi žáky je jen velmi málo pozitivních případů.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments