Blatného náměstek udělal obrovskou ostudu v Německu, ani se neomluvil. Renomovaný deník ho označil za dezinformátora

Ministerstvo zdravotnictví vedené Janem Blatným kupí jednu chybu za druhou a nezdá se, že by to mělo v blízké době skončit. Tentokrát však Blatného náměstek Vladimír Černý spustil doslova mezinárodní skandál a bohužel Českou republiku zostudil v Německu, které nám podávalo pomocnou ruku.

Právě jejím odmítnutím ze strany ministra Jana Blatného to celé začalo. Podle ministra by nebylo symbolicky vhodné, aby nemocnici v Chebu vypomohli němečtí kolegové tím, že by převzali některé z covidových pacientů. Vzbudil tak obrovskou kritiku místních politiků i celostátní opozice, stejně jako renomovaných odborníků. Například imunolog Zdeněk Hel ho na základě tohoto kroku vyzval k rezignaci.

Jenže tím to neskončilo. K situaci se vrátil právě náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý, který se snažil svébytným způsobem zdůvodnit, proč má nemocnice v Chebu vlastně problémy. “V chebské nemocnici leží relativně velký počet německých občanů, kteří by měli být odesláni do Německa, což se ale neděje,” uvedl Černý v České televizi.

Problém je v tom, že to není pravda. Obratem to odmítl mluvčí nemocnice Vladislav Podracký, který dokonce uvedl, že v Chebu neleží ani jeden Němec s covidem. Na jiných odděleních sice nějací Němci jsou, ale to nemá žádný vliv na kapacitu jednotky intenzivní péče.

Jako lživé označil výroky Blatného náměstka také starosta Chebu, Antonín Jalovec. Ten také poukázal na skutečnost, že v celém kraji už není ani jedno volné lůžko na ARO a JIP a ministerstvem přislíbení lékaři stále nedorazili.

Celé kauzy si všiml už i renomovaný německý deník Die Welt. “Němci prý zabírají postele v nemocnici – ta to ale popírá,” uvádí článek, který je nadepsán příznačně: “Fake News z Prahy“.

Náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý se dosud za svá slova neomluvil. Neučinil tak ani jeho nadřízený Jan Blatný, který se však neomluvil ani za své předchozí dezinformační výroky.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments