19. 5. 2024

14 příspěvků u článku “Brutální rána pro Evropu a Čechy. Tohle prý přijde. Na Ukrajinu hned zapomeneme

 1. Prší vcelku dost,ale taky jak kde!!!!!Tady na Severní Moravě prší vcelku dost,ale mnohem víc by to bylo potřeba na Jížní Moravě,která je naší obilnicí a ta je spíš sucho!!!!!!!!!

 2. Takže si vzpomeňte na to jak jste napadali kanál Labe- Odra – Dunaj. Mohly jsme ušetřit milióny kubíků vody v krajině. Ten kanál není jen na dopravu ale pro udržení a přesun vodních hladin. Na západě to věděly a proto dokončili program SALLE. Již od začátku roku posíláme Němcům přes Labe cca. 500 kubíků za vteřinu. Oblast Waisvaser a Berlin si naplňují, ale my máme prd!! Spodní vody vyčerpané ale ochránci mohou být spokojeni. No ne!! Prostě Češi. Tohle je cílené a i placené grindejlem, zničit Česko.! Vodu na střeše Evropy nenahradiš. Tak nějak. Váš, Mgr .Kpt. námořní plavby.

 3. Tady,u nás,na jihu Čech,prší zatím víc než dost,na duben je to příliš; k tomu chladno…předpověď nějakého sucha v létě přijde komická.Někomu to strašení vyhovuje. A tak zase je tu tzv Zelený úděl !

  1. V porovnání s minulými lety je vody dost. Sám mám ve studni tolik vody a tak silný přítok, že to za 45 let nepamatuji. Potok, který protíná moji zahradu co pamatuji, tak v létě vždycky vyschnul. Poslední dva roky zpátky bylo v něm v létě vody dost, že se v něm objevily i plevelné ryby. Máte pravdu, že za tím strašením suchem bude něco nekalého, špinavé zájmy.

 4. Prachaticko a široké okolí,tady doslova chčije celý duben denně,tedy léto jistě může nastat horké a suché bez hororových důsledků.

 5. Máte vůbec představu jak rychle voda odteče..Asi kolem vody neděláte. Jak rychle se z krajiny voda odpaří. Podivejte co se děje v Evropě s vodou. To že vyšel v zimě plyn bude u vody úplně jiné.

 6. Zemědělci ještě nezaseli a už počítají kolik dostanou dotaci . Jo a pokud jde o UA , tak na ty jsme měli zapomenout už před rokem a vše by bylo v normálu ! 😂

 7. klasika. Na podzim každoročně hrozí tuhou zimou, na jaře suchem. Vyházet tisíce darmožroutů – meteorologů

 8. Na Chrudimsku je po trvalých deštích dost i spodní vody. Zatopené lomy,říčky i rybníky přetékají. Na loukách jsou vidět praménky vody, které vyvěrají ven. Voda by se mohla zlevnit, alespoň stočné. To raději budeme vozit vodu jinam a my ji opět budeme platit draze. Prostě zde jde o to, zničit českou republiku. Dávno jsme prodáni západu.

 9. Obávám se, že na Ukrajinu bohužel hned tak nezapomeneme. Včera jsem se snažila objednat s akutním problémem na urologii. Dostala jsem termín devátého září.

 10. Ono to není ani o dešti, ale o hospodaření s vodou. U nás na severní Moravě je 80% luk a pastvin ze kterých voda odteče do potoka do řeky a pryč. Kdyby se oralo každé políčko jako dříve, tak voda měla větší šanci se do podzemí dostat. Je to smutné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *