21. 6. 2024

11 příspěvků u článku “Čechy napálili. Ukázala se otřesná pravda o solárních panelech, za pár let všem odejdou

 1. Vidíte já mám panely 10 let a stále bez problémů jedou.
  Strata vykonu cca 1%
  Je pravda že nemám činu ty bych nechtěl.

 2. Že mě to vůbec nepřekvapuje. Tenhle ten trend platí pro 99%všech výrobků. PS. nesnáším pojem produkt.

 3. Naštěstí jsem neskočil na lep.
  První firma chtěla instalovat panely za 660 000, 2 firma pak za 440 000 a třetí firma že vlastně 200 000 dostanu od státu, takže mě to bude stát necelých 180 000.
  Vypadá to že ty firmy střílejí ceny Od boku.
  Už když jsem uvažoval o elektrických panelech, tak se ke mně dostali slova o nekvalitním výrobku.
  Navíc by bylo určitě pro mě výhodnější kdybych si ty panely nechal instalovat sám a koupit si jednotlivé komponenty samostatně.
  Pak bych vyrobenou elektřinu používal jenom já a kdybych měl plné bateriové úložiště tak bych raději ty kabely zasunul volně do záhonu.
  Určitě bych neprodával přebytečnou energii do sítě.
  Ostatně to mi přímo řekl technik do očí který by to tady instaloval.
  Že vlastně přímo elektrárna bude mít přístup do pojistek a na dálku bude ovládat jestli mi vyrobená energie půjde do baterií nebo k nim do sítě.
  Takže by se úplně s klidem mohlo stát, že přes den vyrobená energie by šla do sítě a až bych přišel večer domů, tak bych měl prázdné baterie a musel bych si elektrickou energii koupit od elektrárny ze sítě za draho.
  S tebou podvod jim hážu Bobek.

  1. Obávám se, že technik vám do očí řekl nepřesné informace. Z tohoto důvodu teď šíříte hoax. Samozřejmě technik, který vám zařízení montoval, má přístup ke sledování výkonu FVE, baterií i řízení přetoků do sítě. Nicméně, stejný přístup k tomuto máte i vy. Takže si s nastavením můžete pohrát. Elektrárna k tomuto přístup nemá. Taktéž můžete technikovi přístup znemožnit, ale to nedoporučuju. Technik tak na dálku může vyřešit třeba restart zařízení. Doporučil bych vám navštívit odborná fóra a přečíst si názory většího množství profesionálů, či poloprofesionálů. Jistě se dozvite hlubší informace, které vám pomůžou korigovat polopravdy.

 4. Tak je to bohužel se vším. Každý chce snižovat výrobní náklady. Obchodník levně koupí a draho prodá. Že to má vliv na kvalitu výrobce ani obchodníka nezajímá. Stačí jim, když to vydrží 2 roky.

 5. Jo ukázka kapitalistickeho podnikání dnes na co člověk koukne všude se šetří na úkor kvality ,dřív auta vydržely i 25 let dnes jdou po 10 letech do šrotu a panely o tom nemluvím tam jde o byznys a jak legálně okradat státní peníze

 6. Reklamuje se u dodavatele, se kterým máte smlouvu. S Číňany, nechť si to vyřídí sám.
  Kvalita se možná zhoršuje, ale svoje dělá i to, že ne všichni si to nechají zapojit odborně. Svépomoc je v Česku populární…
  Ať tak či onak, návratnost je pod 10 let a za tu dobu tady bude jistě nová generace panelů. Ve vývoji už jsou panely s účinností skoro 40%, ve srovnání se současnými pod 25%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *