Ceny v Kauflandu nemají obdoby. Tohle si jinde než v Česku nemůže dovolit, ale tady mu to lidé baští i s navijákem

Že obchodní řetězce berou Čechy doslova na hůl, o tom nemůže být už žádných debat. Nikde jinde v regionu totiž není tak draho jako právě u nás. Proto také lidé vyrážejí jezdit nakupovat do Německa, Rakouska i do Polska. Všude přitom narážejí nejen na nižší ceny, ale také kvalitnější potraviny.

Předražený výrobek, akorát pro Čechy

Dříve do určité míry platilo, že třeba v českém Kauflandu se dá nakoupit vcelku výhodně. Ovšem to už je také minulostí. Ceny zde dohnaly a často i předehnaly konkurenci, a nějaké ty akce, kde se slibuje sleva ve výši padesáti a více procent, to zrovna nevytrhnou. Jeden ze zákazníků teď ostatně upozornil na to, u jakých výrobků tyto slevy vznikají a jaké je jejich reálné pozadí.

Ve svém příspěvků se pan Ivoš doslova rozohnil a uvedl, že drzost tvůrců cen v Kauflandu již nezná hranic. “Nejméně ceněný olivový olej ze zbytků po lisování za studena, se pokoušejí prodat s 50% slevou za 150 Kč. Stejná kvalita oleje se prodává v zemích s olivami za 1,5 eura. Děláte si z nás srandu nebo nás máte za hlupáky,” napsal na sociální síť Twitter.

Konkrétně jde o olej značky Costa de Espaňa, který je v českých obchodech, přinejmenším z hlediska ceny, prodáván jako prémiový a velmi kvalitní. Vždyť za něj v Kauflandu normálně chtějí bez koruny tři stovky. Ve skutečnosti jde ale o naprosto obyčejný olej, kterému se v jiných zemích spíše vyhýbají, ačkoliv tam stojí doslova pár korun. Nezbývá tedy než ho vozit do České republiky a ještě zde ze zákazníků dělat dojné krávy, protože za něj musí zaplatit nesmyslné peníze. Když jim ho milostivě dají do akce za 150 korun, ještě se po něm zapráší.

Foto: Shutterstock

Co je to za olej?

A jaký, že se to tady za tyto peníze prodává olej? Kaufland u něj v popisku uvádí, že jde o olivový olej z pokrutin. Pod tím si ale mnozí nedokáží nic moc představit a někteří to možná považují za určitou výhodu. “Získává se z olivové drti, která zůstává po klasickém prvním lisování oleje. Aby z něj výrobce dostal i poslední zbytky tuku, musí tyto zbytky projít tepelnou a chemickou úpravou,” uvádí se k tomuto druhu oleje na webu výrobce olejů Franc Josef Kaiser. “Takto vyrobený olej postrádá přednosti vyzdvihované u olivových olejů a je použitelný pouze pro smažení či fritování.

Čtěte také: Nakoupil v Kauflandu v Německu, Polsku a Česku. To samé. Výsledek je pro Čechy devastující

Zajímavostí může také být, že ten samý olej se v Kauflandu ještě v květnu tohoto roku prodával za standardní cenu 179 Kč, ze které byl zlevněn až na 89,90 Kč. Za nějaké tři měsíce tedy podražil na téměř dvojnásobek. A to už v tomto období ceny potravin klesaly. Takže Kauflande, děláš už si z nás opravdu legraci?

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments