Ceny v Kauflandu nemají obdoby. Tohle si jinde než v Česku nemůže dovolit, ale tady mu to lidé baští i s navijákem

Že obchodní řetězce berou Čechy doslova na hůl, o tom nemůže být už žádných debat. Nikde jinde v regionu totiž není tak draho jako právě u nás. Proto také lidé vyrážejí jezdit nakupovat do Německa, Rakouska i do Polska. Všude přitom narážejí nejen na nižší ceny, ale také kvalitnější potraviny.

Předražený výrobek, akorát pro Čechy

Dříve do určité míry platilo, že třeba v českém Kauflandu se dá nakoupit vcelku výhodně. Ovšem to už je také minulostí. Ceny zde dohnaly a často i předehnaly konkurenci, a nějaké ty akce, kde se slibuje sleva ve výši padesáti a více procent, to zrovna nevytrhnou. Jeden ze zákazníků teď ostatně upozornil na to, u jakých výrobků tyto slevy vznikají a jaké je jejich reálné pozadí.

Ve svém příspěvků se pan Ivoš doslova rozohnil a uvedl, že drzost tvůrců cen v Kauflandu již nezná hranic. “Nejméně ceněný olivový olej ze zbytků po lisování za studena, se pokoušejí prodat s 50% slevou za 150 Kč. Stejná kvalita oleje se prodává v zemích s olivami za 1,5 eura. Děláte si z nás srandu nebo nás máte za hlupáky,” napsal na sociální síť Twitter.

Konkrétně jde o olej značky Costa de Espaňa, který je v českých obchodech, přinejmenším z hlediska ceny, prodáván jako prémiový a velmi kvalitní. Vždyť za něj v Kauflandu normálně chtějí bez koruny tři stovky. Ve skutečnosti jde ale o naprosto obyčejný olej, kterému se v jiných zemích spíše vyhýbají, ačkoliv tam stojí doslova pár korun. Nezbývá tedy než ho vozit do České republiky a ještě zde ze zákazníků dělat dojné krávy, protože za něj musí zaplatit nesmyslné peníze. Když jim ho milostivě dají do akce za 150 korun, ještě se po něm zapráší.

Foto: Shutterstock

Co je to za olej?

A jaký, že se to tady za tyto peníze prodává olej? Kaufland u něj v popisku uvádí, že jde o olivový olej z pokrutin. Pod tím si ale mnozí nedokáží nic moc představit a někteří to možná považují za určitou výhodu. “Získává se z olivové drti, která zůstává po klasickém prvním lisování oleje. Aby z něj výrobce dostal i poslední zbytky tuku, musí tyto zbytky projít tepelnou a chemickou úpravou,” uvádí se k tomuto druhu oleje na webu výrobce olejů Franc Josef Kaiser. “Takto vyrobený olej postrádá přednosti vyzdvihované u olivových olejů a je použitelný pouze pro smažení či fritování.

Čtěte také: Nakoupil v Kauflandu v Německu, Polsku a Česku. To samé. Výsledek je pro Čechy devastující

Zajímavostí může také být, že ten samý olej se v Kauflandu ještě v květnu tohoto roku prodával za standardní cenu 179 Kč, ze které byl zlevněn až na 89,90 Kč. Za nějaké tři měsíce tedy podražil na téměř dvojnásobek. A to už v tomto období ceny potravin klesaly. Takže Kauflande, děláš už si z nás opravdu legraci?

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 83SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

4 názory k článku “Ceny v Kauflandu nemají obdoby. Tohle si jinde než v Česku nemůže dovolit, ale tady mu to lidé baští i s navijákem

  1. Teď už jenom zbývá naše české platy dorovnat z evropskou unií německém či Rakouskem. Když už jsme v té Západní Evropě neboli lépe řečeno když patříme k té Západní Evropě

  2. Ať začnou u sebe mají velké platy na co ať žijí jako ostatní lidi ať nemají peníze na reprezentaci ať si vše dotují z platu auta a vše ostatní proč musí mít další lidi kolem sebe které se platí nám lidem stačí jen jedny ruce k práci za kterou odvádíme daně do kasy celých 35 let kolik jsme dali státu a teď aby jsme neměli ani na chleba když zaplatíme být a vše spojené s bydlením a oni až půjdou do důchodu dostanou duchod podle platů a další výhody?Kde jsme za 35 let dostaneme almužnu a ještě zdržují kde se dá tak ať nás duchodce rovnou strčí do pece ať nemusí stát utrácet

  3. Hlavně, že se mluví o tom, jak inflace klesá. Ještě dám příklad: jahodový džem – 109,90, tavený sýr Smetanito – 67,90, tolet. papír Harmony 8 rolí – 129,90, jogurt Pierot 23,90, švestková povidla – 74,90. Takové jsou ceny i dalších výrobků v “nejlevnějším Kauflandu! Proto můžou mít stále reklamy v televizi.

  4. A k čemu jinému taky ČR slouží ?Proto nás onehdy “přibrali”. Naivní, podlézaví a uplatní “politici” tomu posluhují. Všichni už mají dluhy a tak je potřeba přibírat další naivní úplatný zemičky na vysátí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *