23. 7. 2024

3 příspěvky u článku “Česká spořitelna varuje klienty. Mohou přijít o všechny peníze, stačí jeden chybný krok

  1. Vážení, občas čtu různé články ohledně bank, fungování/nefungování jejich bankovnictví či Smartbankingu. V tomto článku popisujete nebo spíše ne úplně správně popisujete kdo je za co zodpovědný v rámci fungování aplikace George. Česká Spořitelna si zavařila na budoucí problémy, protože zrušila dvojí verifikaci plateb zrušením George-klíče. Z právního hlediska a logiky prakticky ulehčila přístup na účet komukoliv ať uživateli tak hackerovi. Odbouráním dvojí verifikace plateb se však nezbavila záruk za ochranu prostředků jejich klientů. Pokud by taková situace (obecně útok na účet a zneužití prostředků/odliv na jiný účet) nastala doporučil bych klientům se obrátit nejen na finančního arbitra/ombudsmana, ale zejména na soud. Verifikace platby a potvrzení musí vždy proběhnout přes oficiální appku, potvrzení atd. Nic jiného nemá byt možné. Opak je nedostatečné zabezpečení bankovního systému a klient je pouze uživatelem, nikoliv spolumajitelem. Děkuji za pozornost 🙂 MV

  2. Česká spořitelna nás zahnala do elektronické komunikace a vystavila nás velkému riziku. Omezuje osobní kontakt a pokladní služby. Zvedá veškeré platby a snižuje úročení.

  3. …. souhlasím. Top manažerům- bankéřům nestačí miliónové zisky, ale jak jinak získat zisky miliardové a vyšší bez větší námahy? No přesně tak, jak diskuse popisuje. Ale banka se přece chová jako každý podnikatelský subjekt, to jest ekonomicky, což znamená minimalizovat veškeré náklady. Bohužel, chováni bank vůči klientům hraničí s lichvou a ještě jednou bohužel, státu je to jedno. Je to tak, současné politicko hospodářské klima přeje lichvářům, manipulatorům s cenami produktů a služeb (obchodním řetězcům), podnikatelským subjektům s el. energií a plynem atd. atd. Na tohle všechno musí fyzická osoba – daňový poplatník vydělat. Při současné dostupnosti kvalitního regionálního zdravotnictví pro občany okresů, kde nemají ani nemocnici a ošetření v té krajské je jim odpíráno nezabývá, než fyzickým osobám – daňovým poplatníkům popřát pevné zdraví, silné nervy k tomu, aby byli schopni na miliardové zisky např. těch výše uvedených ekonomických subjektů, vydělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *