Český turista je jasný, už když vstoupí do dveří. Restauratér z Řecka popsal velký nešvar Čechů

Léto je obdobím, kdy Češi masivně vyrážejí na dovolenou. Týden nebo spíše čtrnáct dnů u moře, to je něco, co si nechá ujít málokterá česká rodina. To už by muselo být opravdu hodně špatně, aby toto pravidlo porušila. Přitom obvykle nejde o malé peníze, které taková letní dovolená u moře stojí. Aktuální statistiky cestovních kanceláří, které hlásí vyprodání většiny kapacit, tak proto slouží i jako určitý barometr ekonomického stavu českých domácností, který podle všeho není tak špatný.

Poznávání dálek

Na letní dovolené se každopádně Češi mají možnost seznámit se s odlišnými kulturami a narazí také na turisty z jiných zemí. Dochází tak k zajímavým střetnutím, ale také konfrontacím. Mnohdy je přitom zajímavé jen tak sledovat, jak se ta která skupina turistů chová. Pakliže máte dobré pozorovací schopnosti, možná mezi příslušníky jednotlivých zemí dokážete rozpoznat nejrůznější rozdíly.

Opravdu v oku to pak mají hlavně místní, protože se s různými národy střetávají v běžném provozu. Například majitel menší restaurace na řecké Krétě nám popsal, že ačkoliv je Česká republika malou zemí, čeští turisté už si vybudovali určité renomé, jakkoliv není zrovna pozitivní.

Pro místní podnikatele totiž nejsou žádnou velkou výhrou. “Pořád s něčím spekulují a počítají, kolik co stojí. Jsou schopni na hlavní třídě pobíhat mezi restauracemi a hledat, kde mají nejlevnější pivo, i když je to skoro všude stejné,” popisuje pan Dimitris. “Když už se usadí, začnou řešit, jestli se víc vyplatí dát si třeba víno po skleničkách nebo objednat džbánek.

Foto: Shutterstock

Pořád to samé, hlavně levně

Když jim prý nabídne denní speciality, jsou nejistí a bojí se, že je natáhne, protože tato jídla nejsou uvedena v jídelním lístku. “Nechápu, jak si mohou užít dovolenou, když pořád přepočítávají do své měny a často srovnávají nesrovnatelné,” říká Dimitris.

Většina Čechů přitom k němu přitom ani nepřijde. “Je zajímavé, že sem chodí jenom ti, kdo jsou ubytovaní v apartmánech bez stravování. Snad nikdy jsem tu neměl někoho, kdo je v jednom z hotelů s all inclusive nebo polopenzí. Prostě to berou tak, že mají jídlo zaplacené, tak proč by za něj utráceli jinde,” říká řecký restauratér. “Jenže v hotelu máte pořád to samé unifikované evropské jídlo. Moc řeckého tam z toho není. Kuchyně je přitom součástí kultury, a pokud chcete zemi poznat, není lepší cesty.

Podle něj je úplně jiný zážitek s nesrovnatelnou atmosférou, když si třeba dvakrát za pobyt vyjdete do nějaké pěkné malé restaurace, kde se vám budou věnovat a dostanete špičkově připravené jídlo přímo pro vás. “Němci nebo Nizozemci tohle chápou už dávno, a i když mají jídlo v hotelu, zavítají k nám.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 3SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

81 názorů k článku “Český turista je jasný, už když vstoupí do dveří. Restauratér z Řecka popsal velký nešvar Čechů

  1. To je takový povrchní alibismus. V Řecku stojí hlavní jídlo zhruba to, co v ČR, tj, v průměru 10 euro, Pivo 3 eura, káva zhruba také tolik. Dobrá, tak Němec si koupí častěji jídlo a pití, když je jeho kupní síla větší. Kvůli tomu ale není potřeba se ponižovat a dělat ze sebe chudáka.

 1. Škoda, že pan neví, že Němci jsou v úplně jiné platové kategorii a proto počítat nemusejí….

  1. Na druhou stranu jsou už dnes české restaurace v hodně podobné cenové kategorii jako řecké. Kdyby byli Češi chudý národ, nevyprodali by letecké zájezdy na řecké hotely.

  2. Škoda že 99% Čechů nechávají svoje peníze na běžném účtu které je měsíc co měsíc žere inflace a jim je to úplně jedno. Škoda že 99% Čechů je finančne negramotných a nechápou banální a jednoduché principy investicích jako jsou momentálně spořící účty s úrokovou sazbou nad 5,5% či například investiční stříbro nebo zlato. Češi jsi radši furt budou kupovat cigarety a lahváče aby jsi potom mohli stěžovat 🤣🧘

  3. Blbost když jedu na dovolenou tak se nedívám na nějakou tu korunu navíc,od toho ta dovča je.

   1. Jo, to se hezky říká, ale pro rodinu s dvěma dětmi, kde na dovolenou celý rok šetříte to neplatí. Když pak dáte dohromady ušetřené love, které škudlíte po celý rok a máte rozpočet na knop, tak bych vás chtěl vidět, jak byste na korunu nekoukal. Pokud budu pracháč, tak se budu taky na dovolené rozcapovat.

 2. Krásně napsáno! – ale dokuď budu brát 1/4toho co němci, nebo Nizozemci-a čtvrtinu důchodu co jejích důchodci, nebudu dávat řeckým vykutáleným chytrákům peníze za jejich předražené špičkově připravené-,, jídlo “!!!

  1. Tak prosím už přestaňte být závislí na systému a začněte se o sebe starat sám 😉 tak jako to například dělají Němci nebo nizozemci a jen tak mimochodem jak u Němců tak nizozemců jde jedna třetina celého měsíčního výdělku do sociálního pojištění. 🧘

 3. Teplé pivko ve špinavem půllitru,a nejhnusnější gyros světa -ma vzpomínka na Krétu ,nu coź,maji pěkné zříceniny a moře👍

 4. Dovolím si něco napsat a adresu restaurateru v Řecku.
  Vždy si vyžádám nápojový lístek, a to proto, že se mi už několikrát v Řecku stalo, že nás, oproti ceně, co je v nápojovém lístku, natáhli o euro, což není málo.
  A souhlasím s Renatou, platy máme někde jinde než němečtí turisté.
  Pěkný den.

  1. V podstatě přesně potvrzujete ten názor Řeků, který je popsán v článku. Jezdím do Řecka individuálně každý rok skoro 20 let a v drtivé většině se řečtí restauratéři chovají férově. Je to už takový český folklór se radovat, pokud něco ošulím nebo dostanu něco zadarmo. A toto se moc nezměnilo ani v době, kdy kupní síla Čechů za oněch dvacet let výrazně posílila.

  2. Bohužel, je to opravdu častý nešvar. Špekulovat, jak něco či někoho ošulit, to není nic neobvyklého. Není jen o výši platu, vźdyť se často jedná o úsporu jednoho eura….

 5. Až budu vydělávat 50000 měsíčně tak taky nebudu muset počítat. Ono srovnávat Nizozemce a Němce s Čechy je trochu mimo mísu. Nehledě na tu vykonstruovanou drahotu co je tady v Čechách. Až neprožeru půl výplaty doma, tak si budu moct dovolit utrácet v zahraničí.

  1. A proč nevyděláváte 50 000 měsíčně? V dnešní době to moc nechápu. Nepracuji v Praze, nejsem ajťák ani youtuber, živím se rukama (samozřejmě ve spolupráci s hlavou). Můj hrubý roční příjem je v posledních pár letech kolem 700-800 000, a to už jsem ve svém věku raději zvolnil, takže pracuju maximálně jen 8 hodin denně a o víkendech už jen zcela výjimečně. A mám kolem sebe spousty známých, kteří jsou zaměstnaní za cca 40-60 k měsíčně.

   1. Ono každý si nemůže dovolit , strávit v práci 10h denně,plus něco na cestách. Jsem zemědělec,do toho pracují jako zaměstnanec a ještě rekonstrukce domu svépomocí.Mimochodem jsem vyučený automechanik. Ale umím i zedničinu a tesařinu můj otec byl zedník, tesař a pokrývač. Jezdil jsem sním na kšeft. Takže to co tady uvádíte se samozřejmě dá vydělat pokud nemáte rodinu, jiné závazky nebo zdravotní komplikace. Vorkoholik opravdu nejsem Spíš člověk který si jde za svým a za tím co ho baví. váš vidělek vám opravdu závidím a přeju. Ale já se radši budu Věnovat tomu co mě baví a na čem mi záleží. Nebudu trávit od nevidím do nevidím někde na stavbě atd.. za to mi ty peníze nestojí. Hold budu jeden z těch kteří budou v Řecku šetřit.

 6. Jestli to není tím, že naše a platy že západní Evropy jsou úplně jinde. Počítání není ostuda. I největší milionáři počítají a nestydí se za to. Možná více než ti, kteří dělají na dovolené hadry a doma jí z kastrólku.

 7. To bude asi proto, že když běžný Čech ušetří na rodinnou dovolenou do Řecka, je to minimálně 60 tis.kč. Pak už toho na další útratu mnoho nezbývá, tak zmrzlina pro děti, voda….Proč nás odsuzuje Řek, když jeho země zbankrotovala? Jen EU je zachránila, nasypala tam spoustu peněz. Tak není potřeba se na nás povyšovat, pane hospodský z Řecka!

  1. Zbankrotovali , proto , ze se přepočítali , nebo nepočítali . Může navštívit Česko , Prahu , Český Krumlov … .Bude rád , že si dá alespoň párek v rohlíku .

  2. Zadny hospodsky se urcite nepovysuje, toto je clanek vycucany z prstu, manipulativni a ma uplne jiny cil, vsichni tu resi platy. Samozrejme ze Rek neceka na Cecha, ale na jine, protoze podle kupní sily, ale to je normální, v Karlovych Varech zase hotelieri nadavaji na Nemce lakome a chvali Rusy, take neresi, ze tam nejezdi betny Rus, ale mafian, resi jen rozpoznávací znak, kde bude vyssi utrata a spropitne. Jaký je tedy cil tohoto clanku ?

  1. To co tady blekotate je ubohý alibismus, argumentace typického cechacka.když na to nemám tak tam nejezdím a nechovam se jako buran Btw vypněte si caps lock

 8. Titulek : “Český turista je jasný, už když vstoupí do dveří.”

  Článek o něčem jiném.

  Kde to jsme? Aha, zase jsem kliknul na tenhle komický web. 👎

  1. Jsem rad, ze je nas vic, co umime, zejmena od roku 2020 rozpoznavat manipulace. Hlavne tyhle dve vlady posledni a jejich media nadavaji ostatnim do dezinformatoru a byli to prave oni…To delali ale i naciste a komuniste, co oni delali bylo o.k., vsechny ostatni napadali…

 9. Jenže já ty Čechy chápu, vždyť jsme platově úplně někde jinde, nízko, oproti ostatním státům vůbec. Mnoho je rádo, že se vůbec na moře podívají, dopřejí to dětem. Ovšem dle mých zkušeností co mám, jsem zažila spousty Čechů opravdových hulvátů a já sama jsem se za ně styděla…je třeba i dost znatelné z jaké části ČR dovolenkáři jsou…nebudu přímo upřesňovat, ať se tady vyhnu zlým jazykům 😉🙂

  1. Moravaci! Jen to klidne napiste….nejvetsi burani, a to nejenom na dovoleny, jsou moravaci….Ti by meli zadat o vizum i kdyz chteji jet do Cech, protoze se tady na ne neda koukat…
   Kdyz na to nekdo nema, tak nema jezdit na dovolenou a delat si ostudu! Cesi jsou povetsinou liny netahla, ktery by chteli maximalni uzitek za minimum penez. A kdo se snazi tak je ma….

 10. Tak to by se ve mě v Řecku spletli.Na dovolene na co jsem měl chuť to jsem si koupil.na rozdíl od některých Němců

 11. Jestli pan restauratér taky navštiví Česko aby nám ukázal jak to na Václaváku v Praze roztoči a nebude koukat na korunu nebo na euro?

 12. Pan restauratér je trochu mimo. Jak se chová na dovolené on? A co srovnávat nesrovnatelně? Ano, i to lze srovnávat. Třeba místní víno v Řecku s místním vínem v Mikulově, to je přece zcela srovnatelné. Řeckou musaku a český řízek? Proč ne, obojí je jídlo, které je ve své zemi na jídelním lístku každé restaurace.

  1. No v tom srovnávání vín moravských a řeckých bych byl hodně opatrný. To co předvádí řečtí vinaři a sklepmistři je ostuda enologie. Ta jejich Retsina je hnusné nekvalitní špatně vyrobené víno jehož vady schovávají za pachuť pryskyřice a vydávají to za něco extra.
   Totéž ta jejich slavná musaka. Poctivou z kvalitních surovin a kuchařsky dobře připravenou jsem v restauraci neviděl. Semleté odpadky. Však oni to turisti zaplatí
   Jedině u přátel v soukromí. Nikdy ne v taverně.

 13. Ted jsem na Krete.Ceny jako krava.Byl jsem vcera v obchode a to u nas mame jeste levno.Co se tyce stravovani da rozum,ze pokud mam zaplaceno All Inclusive ,vyuzivam teto sluzby.Pivo se teda srovnat s nasim, uz treba Branik😁je lepsi.Nejlevnejsi pivo 1,40 Euro maji v Marketu.Cena jak u nas na benzince. Po vinu jsem mel pocit,ze je naredene vodou.Jidlo chutne a clovek si vybere.Nelze srovnavat platy Cechu a zapadnich statu.❗️

  1. Minulý týden jsem byl na Krétě, letenka pro 2 osoby czk 11200, pronájem auta czk 2500 na týden , apartmán velký s 2 ložnicemi a terasou eur 75 za noc 2 osoby, luxusní večeře pro 2, čerstvé ryby, 2 předkrmy salát, velká karafa výborného vina eur 36. Pokud se nedomluvíte nechají vás vybrat přimo v kuchyni, Ryby Vám automaticky zváží takže víte co zaplatíte.Pivo Mythos točené nemá chybu. Do 40 eur pro 2 za večeři se v pohodě vejdete, ještě vám přidají gratis ovoce nebo dezert a kořalku. To na vaclavaku nedáte

   Ceny transparentní, a přiměřené, servis perfektní a je to o Řecku. A to jsem invalidní důchodce. All inclusive v Řecku je nesmysl.

 14. Cestuji poměrně hodně. Jak do resortů, tak na vlastní pěst, takže se stravuji různě. V hotelu, v restauraci, ve stánku. A co bych zase já vytkl restauratérům, je to, že velmi často je problém zjistit cenu před objednáním. Často, pravda spíše v mimoevropských destinacích, je problém vůbec získat nějaké menu s cenami. Případů,kdy se mě snažili natáhnout, bych se asi nedopočítal, často jsou to pokusy o násobek ceny běžné v místě a čase.
  Proto se vůbec nedivím opatrnosti zákazníků, když jim restauratér (a to zejména v turisticky exponované oblasti) nabízí něco, co nemá v jídelním lístku. A že si na plážové promenádě projdou několik restaurací, mrknou na jídelní lístek, vystavený venku a pak se rozhodnou, do které půjdou? Však to je naprosto racionální chování.

  Chápu, že by raději zákazníka typu “bohatej vůl”, ale takové obvyle časem dojdou (přestane být tak bohatý nebo zmoudří 😀 ).

  Jinak nejlepší jídlo obykle nakonec najdu v pouličních stáncích, kde většina ze zmiňovaných problémů odpadá.

 15. Tak já dělala pro firmu, co provozuje čerpačky na hranicích s Německem. Na pumpách se ve velkém prodávají cigára Němcům (kartony). A zrovna Němci jsou ochotni objet všechny pumpy v okolí a s kalkulačkou v ruce násobit aktuálním kurzem, aby nakoupili co nejlevněji

 16. Velice se omlouvám ale po přečtení všech komentářů zde prostě musím reagovat. Ze všech komentářů co jsem tu četl je až do očí bijící tato česká mentalita. Češi prostě pořád čekají na to až jim někdo něco dá. Dámy a pánové mám pro vás novinku otevřete oči a probuďte se nikdo vám nic nedá a co si sami neuděláte jako Němci a holanďany tak to taky mit nebudete takže nechápu vlastně co chcete? Vždyť většina Čechů ani neví že pokud se zvyšuje inflace mají právo přijít za svým zaměstnavatelem a říct si o navýšení platu o zohledněnou inflaci! A zaměstnavatel tu inflaci zohlednit musí to je zákonem dané. Jestli si myslíte že Němci nebo holanďani proto nic nemuseli udělat tak to jste na velkém omylu. Další věcí je to že v době kdy Česká republika nebo Československo produkovalo obrovské množství špičkových pracovníků já už taky dávno pryč. Však většina Čechů ani neumí po vystudování střední školy anglicky nebo německý jazyk…… Sám jsem Čech který odešel do Rakouska protože mě prostě už nebavilo poslouchat tady ty ubrečený žvásty jak máte všeho málo a přitom proto nic neuděláte navíc. Takže schnitzel a šup na Mácháč 😉

  1. Ty jsi debil, moc toho nevíš, jak to funguje u českých zaměstnavatelů. Zůstaň v rakousku a buď té dobroty neser se do českých diskuzí ty rakouská náplavo. Tě potkat, dám ti ránu.

   1. IQ tykve 🧘s tou ráno by to bylo asi na opak 😉tak šup zpátky na pracák a lahváče do ruky😉

  2. I na Mácháči s dětmi je krásně. A že to není moře? Tak ať, tam vás aspoň nesežere žralok..

  3. Zdá se že se ozval pan chytrý, který utekl do zahraničí a odtud dává chytré rady. Nechte si je pro své Rakušany!

   1. Tady když se lidem něco nelíbí tak si nenechají demolovat život politiky ty ovce pana Rakušana 😉

  4. Ty borče ty jsi přesně ten který by měl poučovat. Ne každý mohl zdrhnout jako ty. Pleteš hrušky a jablka dohromady.

  5. Tak ty jseš teda jedlého, přijď k nám do fabriky, hakuj a po několika měsících chtěj, aby ti firma pridala za hodinu letíš, debile, máš asi Klatovy rukávy a jsem v kanclu, nebo poslanec, hlavně jsi blbej

  6. Je v tom kus pravdy, ale take typicke hloupe arogance preshranicnich, co dokazali se naucit jeden jazyk, maji vice v penezence a musi to davat najevo -) -(.

  7. V Německu jsem každý týden. Tak arogantní národ jsem nikdy neviděl. Němci stále křičí, jsou permanentně naštvání a nepříjemní. Co je jim platné, že mají více peněz. Já bych tam nežil, kdyby mi dávali 10000 Euro měsíčně. Peníze nejsou důležité, ale pohoda ano a to se v penězích nedá vyčíslit. Na americkém kontinentě jsem žil přes 30 let, od útlého mládí, ale vše se změnilo, když vznikla dnešní vláda, co ničí lidem svobodu a život svým neofasistickym přístupem.

  8. Ty budeš velice naivní člověk mimo českou realitu když si myslíš že naběhneš na šéfa a ten se hned podělá a pridá ti🤦

  9. Marku, sorry, ale opravdu máte hloupé názory. Myslíte si, že třeba učitel přijde za ředitelem školy a bude požadovat zvýšení platu kvůli inflaci a ředitel mu vyhoví?? A ještě jak jsi to psal, ze zákona?? Kristepane, kde žiješ? Říkají ti něco třeba platové tabulky?

 17. Zaplatím sotva dovolenou a opravdu si nemohu dát na cokoliv mám chuť. Jsou tací kteří na to mají a pro korunu by vrtali koleno. Týden před sezónou navazují ceny aby se též Řekové užívili. Rád bych jim dal více ale když sám nemám nemohu dát víc nežli to jde. Zde na ostrově vše dobré Řecko. Stačí je pozdravit a popřád hezky den. Za mě vše v pořádku. Čech

 18. Ale chybí tam info o tom,jak ten řek jede na 14 dní na dovolenou do Německa,a tam chodí na jídlo do restaurací,a objedná si cokoliv, co nemá cenu v jídelním lístku , hlavně že mu nabulíkujou, že je to místní. A taky restauratér nepochopil, že do restaurací chodí jen chudáci, co si nemůžou dovolit vlastní kuchařku

 19. Blbeček, stačilo málo a byli v našem táboře socializmu. Machruji a přitom jsou sami chudí. Nechci omlouvat našince vím co jsme zač moc dobře

 20. Češi jsou ubohý, dějinami bitý národ. V cizině se nedomluví, protože zcela logicky očekávají, že Němci nebo Britové se naučí napřed česky. Podporovali socialismus, takže peníze nemají. Český národ je národem vykuků, což je v dějinách důležitá vlastnost, viz dobrý voják Švejk.

  1. Rozdil je v tom, ze ty Nemci a Holandani az ja vyjimky, by nikdy nerekli o sve materske zemi, ze jsou ubozi, tedy to je ten nejvetsi rozdil, pane, ze si nevazite sve zeme, protoze jste nezazil nekde jinde opravdove peklo a tyto národy nam zavidi spoustu veci, co oni nemaji a neměli a mit nebudou, ale bohuzel narodni sport je si stezovat si, vzajemne se urazet, nepodporovat se a neprat si, mozna mate nemecke geny nebo jste ateista, treba silna vira v Bavorsku dost ochrani lidi pred napriklad kradezema a neprejicnym chovanim.

 21. No hlavně v Řecku není opatrnosti nikdy nazbyt. Neuvedená jídla na lístku jsou běžně násobně předražená. Pak následuje problém s komunikací v angličtině. Osobní zkušenost.
  Na Krétě např. deklaroval pravý čerstvý džus přímo lisovaný z místních pomerančů. A záhy se ukázalo, jak to nalévá z tetrapaku RAUCH!
  A tak bych mohl uvádět mnoho příkladů a případů. Řekové jsou ve službách nesrovnatelně za Turky a Egypťany. Daleko daleko za nimi.

 22. To tedy pěkně plivou Českým turistům do tvaří 🫣.Ať si zjistí za jakých okolností většina Čechů na tu dovolenou jezdí.Tak už vím kam se nepodívám 🤢

 23. Zase blaboly, Nemci kalkuluji mnohem vice, podvadi i listky v autobuse a v taxibuse, podvadi dane, podvadi trasy, stezuji si na kazdy cent, nejenom euro. Dale je to o konkretnich lidech, tedy clanky Cesi a Holandani jsou z jine doby, stupidita. Za prve jsme Evropane od 2004 vstupem do EU a regionalne se da rici, ze Stredocesi utrati vice nez Usteckocesi, to uz zni rozumneji, ale lakomstvi je dnes trendy, predse sleva, slevy, zleva, zprava.

 24. Restaurater pise presne to, co si cely zivot myslím.
  Jsem na dovolené, nepočítám co to stalo! Kdyz jedu na dovolenou, tak v moji cenovy relaci a mam takovou rezervu, abych nic nepočítal. Takže když kávu, tak se zmrzlinou, kdyz mi vic chutná. Kdyz chci jít do restaurace a jsem v hotelu s all-incluzive tak s rodinou jdu.
  Pak rika ” Kuchyně je přitom součástí kultury, a pokud chcete zemi poznat, není lepší cesty.” a s tím taky souhlasím. Proto jsem jedl v Bulharsku sýry ( protoze byli ovčí, domácí vsechny strasne dobrý ) a doma v Čechách sýry skoro nejim.
  Vyplatu mam normalni zamestnaneckou udrzbare z fabriky a to co tady píšete o výplatach Čechu a Němců nechápu a nepochopím. Nekurte, nechlastejte, makejte a nestezujte si nebo jedte makat do Německa a nestezujte si !!!
  Moznosti jak si praci vydělat ma dnes každý!!!!

 25. Mění to vina Čechů, že jsou chudí. A ani lidé, kteří poctivě pracují nemohou utrácet jako občané jmenovaných zemí. Zajimavé je, že po Válce když ostatní turisté o Chorvatsko ani nezavadili, byli radi, že jsme k nim přijeli i s hrncema jídla. Kde je vděk ?

 26. Řecký restauratér je srandovní: “když je chceme natáhnout něčím, co nemáme v jídelním lístku, tak nechtějí. Češi jsou hrozní. ” 🤣

 27. Ja normalne nekomentuju, ale tohle se opravdu neda jinak, nez souhlasit – ten, kdo to pise, ma taky nesvar – zapomina prepocitat ty nase ceske vyplaty oproti tem vychvalovanym nemeckym a holandskym, pardon, nizozemskym…

 28. Jasně 220tis/mes a cca 33tis/měs. Asi 7x víc má Němec. Ten by s naším platem nevyšel ani náhodou. Spíš nám patří obdiv, že to vůbec zvládne . Toto je ostuda vlády

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *