Chaos pokračuje i s Arenbergerem. Vládní opatření jsou jako Kinder Surprise, popsal Mirek Topolánek

Nástup Petra Arenbergera do čela ministerstva zdravotnictví měl v době ustupující epidemie přinést i zklidnění a především zpřesnění komunikace směrem k veřejnosti, která už měla zmatků předchozího ministra Jana Blatného plné zuby a jeho slovům nevěnovala příliš pozornosti.

Navzdory tomu, že Arenberger dokáže mluvit o poznání jasněji než jeho předchůdce, zmatky brzy dohnaly i jeho. Jde především o to, že ještě v pátek ministr vyhlašoval umožnění shromažďování dvaceti lidí venku a deseti lidí uvnitř. Jenže pak se ozvali odborníci, podle kterých je něco takového příliš. Arenberger pak zařadil zpátečku a oznámil, že omezení v tomto směru na dvě osoby zůstane v platnosti i po konci nouzového stavu. Na jedné straně je možné kvitovat, že naslouchá odborníkům, na straně druhé vzniká nesporně komunikační chaos.

Opoziční politici si tuto příležitost nenechali ujít a udeřili na tradičně slabé místo této vlády. “Ministři se střídají jako apoštolové na Orloji, ale jedna jistota zůstává – to, co již bylo oznámeno, bude na poslední chvíli změněno. Více než 13 měsíců od prvního případu koronaviru u nás, ale komunikace stále stejně mizerná a důvěra občanů klesá a klesá…,” komentovala to na svém Twitteru předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Vládní opatření už jsou jako ta oblíbená dětská sladkost Kinder Surprise. Nezdravě sladký obal, navnadění, velké očekávání, nasrání z výsledného překvapení, zklamání,” popsal své pocity bývalý premiér Mirek Topolánek.

Ministra zdravotnictví nešetřil ani předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. “Nevím, jestli je to soutěž v tom, co ještě občané snesou, nebo co to má být. V pátek po obědě to ministr vyhlásí, večer už to je jinak a co bude vlastně v pondělí ví jen Bůh.

Je pravdou, že Petr Arenberger nastupoval do rychle jedoucího vlaku. Ministerstvo navíc nachází v dezolátním stavu, do kterého ho uvedl Jan Blatný. Podobnou chybu v prvních dnech v úřadu je třeba ještě shovívavě přejít, byť je pochopitelně nešťastná. Nový ministr jistě nedostane sto dnů hájení, ale aspoň týden na rozkoukání by se mu měl dopřát. Pokud by se však podobné lapsy opakovaly, byl by to velký problém.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments