Chorvatsko zavedlo strašné pokuty. Uděláte něco špatně a nedoplatíte se, Češi v úzkých

Turisté nebudou mít letos v Chorvatsku ani trochu na růžích ustláno. Pakliže se chce někdo na dovolené patřičně uvolnit a neřešit nejrůznější nařízení, měl by se pravděpodobně poohlédnout po jiné destinaci, protože u Jadranu to bude tentokrát zřejmě hodně ostré. Z idylky se potom může jednoduše vyklubat zlý sen, kdy vám dovolenou pokazí nejrůznější pokuty.

Bude se to vymáhat

Už dříve vyšlo najevo, že v letošním roce se bude tvrdě vymáhat vyhláška proti nahotě. Ne snad, že by turisté v Chorvatsku chodili zcela obnažení, ovšem místním vadí, že se pohybují v plavkách mimo vyhrazené pláže, například ve městech. Jde přitom o specialitu Čechů, kteří jsou často schopni v plavkách strávit celou dovolenou.

Jednotlivé lokality se však rozhodli základní opatření ještě zpřísnit. Jak informuje chorvatský deník Dnevnik, týká se to například Splitu, kde na popud místních obyvatel zavedli drsné pokuty proti těm, kteří narušují veřejný pořádek.

Foto: Shutterstock

Tisíce korun za banality

Můžete být pokutováni částkou 300 euro, tedy přibližně 7000 tisíc korun, a to i za vcelku banální incidenty, jako je konzumace alkoholu ve městě s výjimkou restaurací, koupání ve fontánách či močení na veřejnosti. Pakliže se třeba někde venku pozvracíte, můžete počítat s tím, že vás to vyjde na 150 euro, tedy přibližně 3500 korun.

Důvodem jsou především zkušenosti z loňského roku, který byl skutečně divoký a situace se vymykala z rukou. Turisté ve Splitu doslova řádili a místní už byli zoufalí. Pakliže počítáte s tím, že si vás při uvedených činnostech stejně nikdo nevšimne, raději na to nespoléhejte. Významně totiž budou posíleny hlídky a počítá se i se zapojením veřejnosti, která bude pořádek hlídat a v případě potřeby přivolá strážníky.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments