Strašné Chorvatsko. První turisté odhalili, co se tam odehrává. Češi to tam hrozně schytají

Také letos se budou stovky tisíc Čechů pokoušet o spokojenou dovolenou v Chorvatsku. Jistě, je to tradice, avšak v této zemi je to stále těžší a těžší. Kromě toho, že je v létě doslova zaplavena turisty, tu navíc panují dosti přemrštěné ceny a místní si navíc vymysleli skutečně nepříjemné věci, které mohou dovolenou pokazit.

Není to jako dřív

Pravdou je, že málokde najdete tolik přírodních krás, a když se zadaří a moře není zrovna znečištěné, tak i pěkného koupání, ovšem někdy je na místě se ptát, zda to stále ještě stojí za to a zda raději nevyzkoušet něco nového. Pro někoho možná bude posledním impulsem zavedení eura, které způsobilo další 15% nárůst cen oproti těm loňským, již velmi vysokým.

První turisté také z Chorvatska hlásí nehezké věci spojené s vymáháním zákonů o veřejném pořádku. Loňská sezóna, kdy země doslova praskala ve švech, vyvolala u místních velkou nevoli. Obyvatelé měst začali žádat, aby se turisté chovali slušně, protože při takovém počtu už je jakákoliv benevolence složitá.

Vypořádat se tak budete muset například s opatřeními proti nahotě, které bylo zavedeno na centrální úrovni a na některých turisticky oblíbených místech bude vymáháno s ještě větší vehemencí, protože tu k tomu platí i místní nařízení. Jednoduše řečeno se nebudete moci pohybovat v plavkách jinde než na vyhrazených plážích, a už vůbec ne třeba po ulicích města, jak to mají například Češi velmi rádi.

Foto: Shutterstock

Raději se poučte

S trochou nadsázky totiž platí, že lidé z České republiky si na začátku dovolené obléknou plavky a pak už se z nich nepřevléknou. Chodí v nich z pláže po městě a dokonce i do restaurací na večeře. Jsou tím u místních nechvalně proslulí. Tak tomu je podle všeho konec.

První turisté hlásí, že se toto opatření skutečně vymáhá, a pokud ho nebudete respektovat, dostanete mnohatisícovou pokutu, a to klidně i několikrát, dokud se nepoučíte.

Například ve Splitu se u vody objevily dvě turistky, které na sobě měly plavky. Místní to okamžitě zmerčili a volali hlídku. Ta už byla připravena zasáhnout a ženy za nevhodné oblečení pokutovat, ovšem na nahlášeném místě už je nezastihla.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments