23. 6. 2024

33 příspěvků u článku “Strašné Chorvatsko. První turisté odhalili, co se tam odehrává. Češi to tam hrozně schytají

 1. Dnes jsem přijel z chorvacka, bylo tam nádherně, sympatický personál ,pak sem jel Itáliji a bylo to cenově vejš tak o 40%.

 2. Turistky měly dostat u vody v plavkách pokutu?co to tu melete 🤦 předpokládám, že to je cílená masáž na lidi,aby nezahltili Chorvatsko v létě…jinak už mi to fakt hlava nebere,co tu vymejšlíte..

 3. V září jedu do Trogiru.Vybrala jsem to, že se bez problému domluvím, aniž bych uměla jiný jazyk než češtinu. Možná mě zarazí ceny. Opatření chápu,jsem stará soudná osoba. Vdyť v ČR si nemůžete ,taky dělat co chcete obzvlášť jako turista. Jsou určitá pravidla, které by slušný člověk měl dodržovat bez ohledu na destinací a věk. Díky vašemu článku si budu dávat větší pozor, abych se vyhnula nepříjemným situacím,obvláš když jsem s rodinou.

 4. No. To je vlastně jedno. Kdyby tam měli nařízení jedno veslo v p*deli a druhé v nose a na nohy gumáky, tak je to fuk. Nejezdil jsem tam, nejezdím a jezdit nebudu.
  Jsou mnohem přívětivější mořská letoviska pro mě nejblíže z Katowického letiště doslovně za pár zlotých letenka. Ubytování přes booking. com v překrásných, rodinných minipenzionátech, nebo celé apartmány s vypůjčením vozidla, už na letišti.
  Vyjde to vše levněji, než se pachtit s vlastním autem v proudech na dálnicích s mýtným, naprásknutým kufrem, rozežranýma děckama za krkem a ukvičenou polovičkou po pravici celou cestu. V letadle by drželi hubu😉 a trvá to navíc chvíli.
  Na místě nepotkáváte příliš Čechy (pro mě třeba neocenitelný bonus), nejdou vám po krku hamižní a zlodějští prodejci všeho, včetně předražených služeb.
  A to, že nemáte lítat téměř nazí mimo pláž je otázkou vlastní kultůry a soudnosti, než vymáhaného nařízení ze zoufalství tamějších domorodců, kterým zřejmě nechutná při pohledu na megap*dele českých matron a převislých pivasů( až po kolena někde) jejich mužíčků.

  1. Jste hnusně, zapšklej, starej chlap. Nechcete jezdit, nejezděte, ale urážet kde koho, vám nepřísluší. Projela jsem mnoho letoviska po celé Evropě, ale Chorvatsko je srdeční záležitost, vše je jenom o lidech. Krásné léto a ještě hezčí dovolenou. 😉

   1. Jonášova, Jonášova. Potrefená husa, co? Nemluvte za jiné. Nevidím Vás, jako jakousi mluvčí. Urazil jsem hlavně Vás. Že by proto, že jste se v mém příspěvku v něčem našla? 😂
    Zapšklá jste maximálně Vy sama. Já jen napíšu co si myslím o určitém tématu. Nesmím?
    A tak starý snad nebudu, když si mě bere po 6ti letech známosti a krásného vztahu 25ti letá dívka. Ze zapšklým dědkem by fakt nebyla. Věřte mi😂. Taky hezkou dovču.
    Já třeba letos nejedu nikam. Vidíte to, jak se máte.
    Mám mnoho starostí s přestěhováním se do takového, malého ráje na zemi. Vlastně, už pak nebudu chtít jezdit nikam.
    Věčná dovolená. Čau babko😉

  2. Vy jste se na ty Chorvaty namíchl a přitom jste tam nikdy nebyl. Naše rodina tam jezdila od r.1984 každý rok , nejprve karavanem, později do depandence a někdy i do hotelu. Líbilo se nám tam,protože jsme se všude domluvili. A ceny tam až donedávna byly stejné jako v Česku. Chorvaté z turistiky žili. Teď už asi peníze nepotřebují, mají u moře honosné vily, které pronajímají a s příchodem eura vše zdražilo. A to, že turisté se ” producírují ” v plavkách všude, to by se mě také nelíbilo. Dávám za pravdu, že jinde jsou také krásná místa.
   Nelíbí se mi ale,jak popisujete cestování autem s vašimi ” rozežranými ” dětmi a ukvičenou manželkou. Já kdybych byla na jejím místě, tak raději sedím doma.

 5. Nechápu co na Chorvatsku všichni mají. Draho tam bylo v Jugošce už za komunistů. Na zemi je mraky krásných míst,hezčích a podstatně levnějších než Chorvatsko.

 6. To je zase nějaká antikampaň proti Chorvatsku, docili jste toho, ze za poslední 2 roky miri davy Čechů k Baltu. Takže je to už příšerně i tam!
  Pro ostatní Chorvatsko je boží Balt je špinavý je v něm zima a draho. Tedy Češi nejezděte tem a vraťte se ke kořenům do Hr. Amen.

 7. Ano, některé ceny v Chorvatsku šly letos nahoru, částečně kvůli inflaci, částečně kvůli euru. Ale stále je tam stejně draho (nebo levno, jak chcete) jako v ČR, místy i levněji. Byl jsem tam začátkem května a jak si dřív Češi vozívali jídlo s sebou, tak teď už to je naopak, vyplatí se dovézt si jídlo z Chorvatska do Česka. Je za podobné nebo nižší ceny a chutnější než u nás. Benzín je podstatně levnější než u nás (platil jsem 1,32 EUR za litr), ceny za dálnice se oproti loňsku vůbec nepohnuly, jen oficiálním pevným kurzem přepočetli cenu z kun na eura. Ceny ubytování nevím, jezdím do svého. Ale jelikož i tam zdrahla voda, elektřina, pojištění, svoz odpadů a další služby tak asi nějaký nárůst bude. Restaurace jsou za podobné ceny, jako u nás. Jen s tím rozdílem, že tam koukáte na moře a dýcháte skvělý vzduch, u nás v lepším případě koukáte do zahrady, v horším na silnici. Jediné co tam je proti ČR o dost dražší jsou nápoje v restauraci. Jinak v kavárnách stojí kapučíno okolo 2 euro, zmrzlina u stánků okolo 1,5 až 1,8 eura, ale to jsou obří kopečky. Zbylé kuny z loňska vám zdarma vymění na eura na každé chorvatské poště. Ceny v restauracích na sezónu asi narostou, ale ceny potravin v obchodech se určitě kvůli sezóně měnit nebudou, ty zůstanu plusmínus stejné.

  1. A jaké jsou příjmy v Chorvatsku?Když jsem byla naposled4 roky spět,tak nám stravu vozili z centrální kuchyně ale bylo to hnusný svinstvo.Tak jsem si kupovala jiné jedlo.Mam výhodu,málo jim.Zajimave bylo,že Chorvati hned poznali, že nejsme Češi ,co mně moc překvapilo a nebylo to kvůli reci.Muze byť, že takýmto spôsobom Čechy odrážejí od pobytu u jejich moře.

   1. Příjmy jsou v Chorvatsku menší než v ČR, takže pro Chorvaty je tam dráž než pro nás. Proto taky ceny neustále propírají chorvatská média jako vysoké. Ale to je relativní, pro nás to v současnosti už tak drahé není, doma máme dráž. V hotelu jsem tam byl jen dvakrát a ani jednou jsem nebyl spokojen, takže k Vašemu příspěvku se víc vyjádřit nemůžu. Nejlepší je bydlet v apartmánu, občas si něco uvařit, občas zajít do restaurace dle své chuti a výběru a nebýt vázaný na jednu hotelovou vývařovnu, kde to je sice pro hosta bez práce, ale málokdy dobré.

 8. Ostatně jako Petr, na vědomí dávám, že tenhle plátek je samý blábol sepsaný z několika jiných plátků. V Chorvatsku nijak extra draho není oproti destinaci zvané Česká Republika. Redaktoři zcela jistě nikdy v Croatia nebyli, opisují navzajem od sebe články a nemají absolutně páru, jak se tam žije, místní kulturu a místní lidi. Nelezu do velkých měst viz. Split, lezou me na nervy arogantní cizinci, lidí jako hnoje. Už na to nekdo přišel, že velké město=znečištěné moře. Malá dědina třeba Bratuš, Drašnice= čisťounké moře. Vždycky. A normální je to přece vsude: nezvracet všude kolem sebe, netrajdat v plavkách po městě, mimochodem já si to můžu dovolit, jelikož to mám z baráku 15m k moři a jsem na dědině. Zkrátka nedělat bordel a chovat se slušně. Já s tím problém nemám. Takže nehaňte Chorvatsko a plivejte na předraženou ČR, kde je dráž ne o 15, ale o 50% a předražené hospody a památky, Zoo pro děcka, a taky ta strašně předražená zmrzka, která stojí stejně jako u nás, ale ta naše se nedá pozřít.
  Takže bych uvítal název příštího článku:
  Předražené Česko! Češi hromadně utíkají na dovolenou do Chorvatska! O trochu vyšší ceny, ale pozor je tam navíc i moře! Co je v ČR? Bordel.

 9. Souhlasím s panem Petrem, do Chorvacka jezdíme už víc jak 15let a můžu říct že jsem na městě a už vůbec v restauraci nepotkala nikoho nepatřičně oblečeného, za co nás považujete my Češi se umíme chovat a víme co se sluší a patří

 10. No tak to je teda strašný!! Konečně se Češi naučí nechodit do restaurací v plavkách!! Mně osobně to dovolenou jen zpříjemní!

 11. A kde se nezdržovalo ?! A co je špatného na tom aby lidé chodili do restaurací a obchodů oblečení ?! Tady se také lidé nepromenadi v plavkách po ulici.. obzvlášť v dnešní době kdy lidé stratili jakoukoliv soudnost mi takováto nařízení přijdou více jak rozumná

 12. Jezdím do Chorvatska přez 25 let převážně soukromé autem jenom ostrovy jsem spokojen a tolerují zákony státu nedělám ostudou svému národu kdo si myslí že je něco víc ať si zůstává raději doma a napustí si vanu.

 13. Já už tam nejezdím je plno Krásných míst na světě a udělejte to všichni a budete vidět kafe všechno drahý ať si to nechaj

 14. V plavkách má byť človek na pláži, resp v hotelovom komplexe, nikde inde. Ide do mesta, tak tričko šortky. Slušné oblečenie.
  Ak to hlupáci nechápu, nech platia.

 15. Ano , je dost nechutné i tady v ČR, když vám do restaurace přijde například chlap bez trička, jako proč ??? Aby se všem zvedal kufr při jídle a obsluha musela koukat na něco tak nechutného 🤮 prostě se lidi oblečte !!! Víc dodržujte hygienu a koupejte se, ať nesmrdite na sto honů 🤮😂
  A jestli na to nemáte, tak seďte doma a neotravujte, draho je všude !!! Víkend v Krkonoších taky není zadara 😂 ahojdik ❤️

  S trochou nadsázky totiž platí, že lidé z České republiky si na začátku dovolené obléknou plavky a pak už se z nich nepřevléknou.

  Chodí v nich z pláže po městě a dokonce i do restaurací na večeře.

  Jsou tím u místních nechvalně proslulí. Tak tomu je podle všeho konec.

 16. Jezdíme do Chorvatska pravidelně již 15 rokem. Byly doby kdy nás jela parta pěti aut, cca 20 lidí a všichni do jednoho jsme se šli večer osprchovat, obléct a vyrazili jsme na špacír, někdy do restaurace, jindy jen tak se projít do města. A děláme to tak stále. Nikdo nešel v plavkách, tak nevím co tady pisálci lžou a dělají z nás burany. Tento web má pouze články s nadsazenými nadpisy, které se snaží nalákat na senzaci, která se ale nekoná a obsah článku je obyčejný brak za který by měl pisálek dostat přes hubu a vyhazov. Celý web je prošpikovaný trapnými články a většinu nemá cenu vůbec číst, jsou to jen sračky😀

 17. Nechápu co tady pořád někdo mele o Chorvatsku. Znám je, za mrzký peníz podrazí přátele. Když se to někomu nelíbí až tam nejezdí. Když je někdo masochista, ať si tam užívá. Přes třicet let létám do Řecka. Naprostá spokojenost. Super lidi. Otevření, pohodoví, přátelé. Jo každá sranda něco stojí, ale i tak jim tam nějaké to euro rád nechám.

 18. Zdravím komu se to nelíbí, neumí se chovat slušně, neumí se přizpůsobit daným zákonům dané země tak ať sedí laskavě na prdeli doma a poslouchá dál vaše žvásty jak je všude jinde špatně a draho s pozdravem pěkný den

 19. Ulhánku, zvedni prdel od počítače, vezmi eura a přijeď se sem podívat. Pak nebudeš psat takový sr… nesmysly.

 20. Nechápu,kde chodíte na takové nesmysly.Do Chorvatska jezdíme s rodinou rádi. Momentálně jsme opět, vůbec není pravda,jak nás neustále všude masírují média o invazi komárů, šílené drahotě, nelibosti místních obyvatel a pod .Ano, je tu trochu dráž,ale to je i u nás.Zmrzlina kop. 2 eura,benzín 1.38 euro,ten je levnější a zmrzlina je obr kopeček,vždyť i u nás je draho.Na dovolenou snad jedu,že počítám,že to nebudu mít zadarmo, nechápu tyto články,snad si to cucají z prstu ,aby měli co psát. Každopádně chodit v plavkách do restaurace nebo po městě,bych chtěla vidět jestli by se promenádovali lidi i u nás😀Já vždy v Chorvatsku potkávám nastrojené voňavé lidičky ,užívající si tady ten ruch, hlavně na večer,kdy to tu žije.A místní restauratéři a prodejci všeho možného by se strhali,aby jste zrovna utratili u nich nějaký ten peníz.Takže lidí nečtete nesmysly,chovejte se v zahraničí,jako svéprávné bytosti a užívejte dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *