18. 5. 2024

7 příspěvků u článku “Chorvatský restauratér řekl, co po něm Češi chtějí. Naprosto neuvěřitelné, už ho to přestává bavit

 1. O vodu zdarma v restauraci si může říct jen naprostý hulvát.Něco jiného pokud ji restaratér sám na stůl přinese.Celkem běžné ve střední Itálii nebo Řecku v zapadlejších restauracích a tavernách.
  V Čechách to rozhodně běžné není.

  1. Jak kde: někde si zákazníka ještě váží a platí baťovské “Níš zákazník – náš pán !”

 2. Jestli mají na vodě marži 75%,, tak to jsou opravdu zloději. Vždy jsme byli v Chorvatsku s tuzérama štědrý, ale pokud by mi někdo za litr vody účtoval 4 eura, řekl bych mu, že má tuzéra schovaného v té vodě. Také podnikám, ale marži mám kolem 30%. Na druhou stranu bych nikdy nepožadoval v restauraci něco grátis.

 3. Dobra masirka, tohle se nikdy nestalo🙄uz jdete do nekam, nebo ste popletli amiky s cechama.. jak by to vubec nasince napadlo??

 4. Zdarma není nic. Dají vám vodu z vodovodu plátek cironu a mátu stoji vás to víc než pivo.

 5. Češi dobře vědí že v restauraci není nic zadarmo. Tenhle blábol si může vymyslet kdokoliv. A chtít 4 eura za litr vody je naprostý vrchol drzosti. Při placení bych rozhodně nedal tuzér někomu kdo se snaží o 75% zlodějinu. Chorvatsko není tak lukrativní lokalita aby si mohli účtovat stejné ceny jako jsou na Kanárských ostrovech které vám za stejné peníze zahrají 3x více muziky. Je smutné jak arogantně se začali Chorvaté chovat k lidem co jim vozí peníze.

 6. Pamatuji se na první návštěvu v Jugoslávii – 1964, pak 1965:
  V restauraci na každém stole sifonová láhev, kterou automaticky měnili za plnou – zdarma.
  Krom soli a pepře i sklenička s čerstvými feferonkami(“Lutá páprika), které si hosté krájeli do polévek i jídel…zdarma.
  Při nerozhodnosti co si objednat- přinesl hotelier na malém talířku “ochutnávku” …
  K pobřeží brzy ráno připlouvaly loďky s vínem – prodejci automaticky zvali ke koštu…
  To samé na trzích s ovocem.
  Při poslední návštěvě po rozpadu Jugoslávie se nás v Chorvatsku o p a k o v a n ě snažili při placení ošidit, naopak v Černé hoře (kde byl ovšem horší servis) si ještě hosta vážili – viz dříve.
  Pak už jsme Chorvatsko vyškrtli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *