Čistka v České televizi. Moravec a Fridrichová mají zmizet navždy

Do křesla generálního ředitele České televize usedne už za pár měsíců nový člověk, a to po dvanáctileté éře Petra Dvořáka vzbuzuje otázky, nakolik se tato veřejnoprávní a v poslední době stále více kritizovaná instituce promění.

Je tu mandát pro změny

Pozadí volby nového ředitele v rozhovoru pro server Lidovky.cz objasňoval místopředseda Rady České televize Pavel Matocha. Ten se mimo jiné nechal slyšet, že si dosavadní ředitel byl až příliš jistý svým vítězstvím a po volbě, kdy byl poražen takříkajíc na hlavu, byl viditelně otřesen. Pravdou je, že volbu Jana Součka příliš nečekali ani odborníci.

Už se ostatně objevují hlasy, a to hlavně zevnitř České televize, že byl tento nový ředitel instalován hlavně proto, aby konečně provedl onu velkou čistku na moderátorských pozicích a v redakcích pořadů, které jsou dlouhodobě kritizovány. Ve zmíněném rozhovoru od redaktora v rámci otázky zaznívá, že se mluví o tom, že jedny z hlavních úkolů nového ředitele se jmenují Nora a Václav, a to v narážce na moderátory Noru Fridrichovou a Václava Moravce. To přitom radní nevyvrací, byť to pochopitelně nemůže potvrdit, avšak vrací se k tomu, že pořad 168 hodin porušoval Kodex ČT, přičemž dosavadní ředitel to odmítal řešit.

Pravdou je, že na některých moderátorských tvářích České televize už je dlouhodobě znát, komu patří jejich sympatie. To mnozí diváci nevidí zrovna rádi, protože si televizi musí platit koncesionářskými poplatky. Oprávněně tak očekávají, že budou podmínky rovné a platné pro všechny.

Foto: Česká televize

Pořád dokola

Je také otázkou, nakolik dnes tyto kontroverzní tváře České televizi slouží. Se zmíněnými moderátory a novináři už se velká část těch, o kterých nebo se kterými mají mít co do činění, nechce vůbec bavit. To pak vede k tomu, že třeba v pořadu Otázky Václava Moravce se točí neustále pár stejných hostů.

Je proto velmi pravděpodobné, že Českou televizi v tomto skutečně čeká jistá obroda. Protože kdy jindy ji provést, když ne teď. Je k tomu ideální příležitost a mnozí moderátoři už zkrátka přesluhují. Řada z nich navíc získala pocit, že si mohou dělat, co je napadne.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments