Covid-19 tragicky udeřil. Zemřel na něj chlapec, kterému nebylo ani 15 let, dosud nejmladší oběť v České republice

Česká republika dosud spíše naplňovala běžné koronavirové statistiky, kdy na nemoc Covid-19 umírali zejména starší a nemocní lidé. Vypadalo to, že velmi silnou druhou vlnu epidemie překonáme bez obětí v řadách těch nejmladších pacientů. Ale v době, kdy všechna důležitá čísla už začala klesat, přišla velká rána. Koronavirus si vybral oběť v kategorii, která je statistiky označována jako 0 až 14 let a kde dosud u počtu obětí svítila nula.

O tomto konkrétním případu není známo mnoho podrobností. Podle Krajské hygienické stanice šlo o muže, tedy chlapce. Jeho přesný věk znám není. Víme pouze, že ještě nedovršil 15 let věku.

Mladších obětí přibývá

V tomto týdnu zemřel také další člověk v kategorii od 15 do 25 let, celkem už jsou tedy dva. Podle hygieniků přibývá rovněž případů obětí mladších 35 let. V této kategorii na nemoc Covid-19 zemřelo už sedm mužů a čtyři ženy. Podle lékařů zde často hrají roli přidružené nemoci. Ty způsobí takové oslabení organismu, že se koronaviru už nedokáže bránit.

Celkově je však koronavirová epidemie v České republice jednoznačně na ústupu. Rychle ubývá především nově zjištěných případů, kdy včera jich bylo 5515. Pokles už se projevil také v hospitalizovaných pacientech. Počty obětí jsou zatím každý den vysoké, ale očekává se, že také toto číslo začne v příštích dnech rychle klesat.

Foto: Freepik