ČSSD si říká o ortel smrti. Její nový šéf v Praze jezdí autem za 8 milionů a vlastní obří majetky. Podle Dienstbiera je napojen na mafii

Sociální demokracie se pod vedením Jana Hamáčka vrací ke starým tvářím, kterých se kdysi horko těžko zbavovala kvůli jejich kontroverzní pověsti. Naopak moderní část ČSSD bitvu prohrála a spolu s bývalým ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem se poroučí z mocenských pozic.

Tam se naopak na poslední chvíli před volbami vrací staré kádry. Náměstkem na ministerstvu vnitra se stal Michal Hašek, který byl kdysi usvědčen z mnohonásobné lži při své účasti v “lánském puči”. Novým náměstkem ministra zahraničí se potom stal Pavel Jaroš, který není veřejnosti zase tak známý, ale o to zajímavější příběh se s ním pojí. ČSSD na něj zjevně hodně sází, protože se před volbami stal také šéfem pražské sociální demokracie. Ta zažila zemětřesení poté, co na špici její kandidátky přistála z centrály nominovaná jména Jany Maláčové a jejího poradce Martina Stropnického.

Pavel Jaroš na ministerstvu zahraničí už kdysi působil, a to coby generální sekretář. Spolu se svým předchůdcem Karlem Srbou byl následně obžalován v kauze předražených rekonstrukcí českých ambasád. Jaroš byl nakonec obžaloby zproštěn pro nedostatek důkazů. Stín pochybnosti nad jeho počínání přeci jen ulpěl, čemuž nepomohlo ani jeho dlouholeté angažmá v politickém zákulisí.

Pavel Jaroš je člověk napojený na mafiánské prostředí. Na ministerstvo zahraničí přišel kdysi jako Šloufův muž. Posléze byl jako muž kmotra Hrdličky poradcem náměstka pražského primátora za ODS Milana Richtera (též Hrdličkův muž). V pražské ČSSD je velrybářem uměle nafukujícím členskou základnu své stranické organizace. Jeho jmenování náměstkem ministra zahraničí je fraška,” napsal na svůj facebookový profil další člen pražské buňky Jiří Dienstbier, jehož vliv ve straně ale postupně upadl.

Když Jaroš teď znovu nastupoval do vysoké funkce na ministerstvu zahraničí, musel předložit majetkové přiznání. A jak upozorňuje Deník N, vyplývá z něj, že Pavel Jaroš je velmi zámožným mužem. Vlastní totiž mimo jiné vůz v hodnotě osmi milionů korun, řadu bytů na pražských lukrativních adresách, stejně jako rozsáhlé pozemky na Litoměřicku.

Kde Jaroš k takovým majetkům přišel? Podle svého vyjádření podniká v oblasti poradenství, což je velmi neurčité a nepůsobí to zrovna důvěryhodným dojmem.

Sociální demokracie v poslední době dělá jeden přešlap za druhým. Poté, co se Jana Maláčová vydala krátce po náročném covidovém období kontrolovat podnikatele, zda správně plní veškeré své povinnosti, teď vyplývá na povrch, že stranu coby výtah k moci využívají lidé s problematickou minulostí.

Foto: Ministerstvo zahraničních věcí

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
39 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments