Dopřejte si luxusní kosmetiku přímo od Mrtvého moře

Češi dlouhou dobu péči o tělo zanedbávali. Bylo jim v zásadě jedno, jaká mýdla a jiné kosmetické přípravky si kupují. V první řadě hleděli na cenu. Pokud byla nízká, znamenalo to pro ně výhodný nákup. Pravdou ale je, že tu dlouhou dobu opravdu kvalitní značky kosmetiky nebyly dostupné. A teď nemyslíme ty masové, které na nás chrlí jednu reklamu za druhou. Právě ony se podepsaly na nepříliš vysoké kultuře, pokud jde o používání kosmetických produktů. 

Vše začalo výrobou mýdla podle tradiční receptury

Tento stav se naštěstí začíná měnit. Češi už si uvědomují, že pokud je něco opravdu důležité, je to především péče sama o sebe. Nebojí se proto vydat za kosmetiku větší částky, jakmile v ní vidí dostatečnou přidanou hodnotu. Z druhé strany se pak celkový stav zlepšuje díky tomu, že na český trh vstoupily zajímavé značky, které přinesly produkty skutečně špičkové kvality, díky nimž si navíc mohou dopřát také trochu toho luxusu, aniž by je to přitom zruinovalo.

Jednou z těchto zajímavých značek je například Sabon, který své přípravky prodává ve více než atraktivním poměru ceny a hodnoty. Za částky jen o něco vyšší, než ty, které zaplatíte za konfekční a chemikáliemi naplněné konfekční produkty v supermarketu, můžete mít luxusní péči o tělo přírodního původu, nádherné vůně a atraktivních balení.

Značka Sabon do České republiky dorazila až z izraelského Tel Avivu, kde v roce 1997 dva kamarádi z dětství otevřeli malý obchůdek s mýdlem, jež se vyrábí na základě 70 let staré osvědčené australské receptury. Krásná, ručně vyráběná mýdla si rychle získala mezi zákazníky oblibu a značka se mohla rozrůst o další produkty spadající do péče o tělo a domov. Dnes si tak můžete vybírat z širokého sortimentu výrobků s nádhernými texturami a vůněmi.

Nic než nejvyšší kvalita není akceptováno

Tento koncept se stal natolik lákavým, že značka Sabon mohla expandovat do 180 zemí po celém světě. Mezi nimi pak už pár let nechybí ani Česká republika, kde si Izraelci rovněž rychle získali věrné fanoušky.

Zákazníci Sabonu dobře ví, že nebudou ošizeni a že za své peníze dostanou vždy tu nejvyšší kvalitu. Od svého vzniku se značka soustředí výhradně na přírodní ingredience prvotřídní kategorie. Sůl, bahno a řasy získávají její pracovníci z léčivého Mrtvého moře a olivový olej, bambucké máslo a esenciální oleje z nejrůznějších plodů a rostlin pak pocházejí ze Středozemí.

Sabon není jen obyčejným prodejcem produktů. Pro své zákazníky představuje svým způsobem životní styl, kdy se čas jejich koupele mění v rituál, při němž si dopřávají fantastický holistický zážitek. Pokud ho chcete také vyzkoušet a této značce propadnout, není nic jednoduššího než navštívit přehledný eshop Sabon.cz, kde najdete přípravky do koupele, tělové přípravky, vlasovou kosmetiku či různé vůně. Nechybí ani kousky, které provoní váš domov. Sabon ale můžete navštívit také ve dvou pražských prodejných, které se nacházejí v Arkádách na Pankráci a v Palladiu na Náměstí republiky.

Nenechte si ujít
V České republice se na mobilních telefonech začaly šířit velmi nebezpečné aplikace. Zdá se, že Češi v tomto ohledu dojíždějí na to, že ve svých telefonech mají důležité informace, například v podobě mobilního bankovnictví, skrz které mohou přistupovat k veškerému svému majetku. Zároveň však nedokáží své telefony adekvátně zajistit proti hrozbám, případně jsou velkou hrozbou sami, jelikož do telefonu instalují neověřené aplikace. Potká vás to kdykoliv Právě to je teď podle všeho největším problémem v rámci takzvané kyberbezpečnosti. Lidem se do telefonu dostávají speciálně upravené aplikace, takzvané bankery. Může se vám stát, že zabrousíte například na nějakou stránku, která spustí výzvu, že musíte aktualizovat svůj prohlížeč v telefonu. Pak už stačí jen kliknout na souhlas a nainstaluje se vám aplikace, která může být potenciálně velmi nebezpečná. Jakmile ji spustíte a udělíte souhlasy, které požaduje, čehož si skoro ani nemusíte všimnout, získává tato aplikace nadvládu nad vaším telefonem. “Potom už nejste jeho pánem, ale organizované skupiny si s vaším zařízením budou dělat, co je napadne,” říká Patrik Barel, který je expertem na bezpečnost v rámci mobilních telefonů a internetu. Problémy se přitom nemusí objevit hned. Obvykle nějakou dobu trvá, než se na vás dostane řada a podvodníci vás vytěží. Potom už si často ani neuvědomíte, že jste něco podezřelého do telefonu nainstalovali. Je to nový trend “Taková aplikace si v telefonu může dělat doslova, co se jí zachce. Může si na pozadí pouštět aplikace a dokonce si schvalovat přístupy či transakce, což je klíčové právě v mobilním bankovnictví,” říká odborník s tím, že si toho ani nemusíte všimnout. Podvodníci navíc mají přehled o vašem displeji, takže jim stačí počkat si, až na něj vyplníte přihlašovací údaje, které potom mohou využít. Čtěte také: Velká česká banka namíchla klienty. Ukázalo se, jak masivně je odírá na skrytých poplatcích Zdá se, že právě na tomto poli teď budou organizované skupiny působit nejvíce. Ostatně, například Česká spořitelna už varovala před aplikacemi, které se vydávají za její mobilní bankovnictví George, ale ve skutečnosti jsou podvodné a jejich cílem je pouze připravit vás o peníze. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Tlaky na zvýšení bezpečnosti dopravy na evropských silnicích velmi rychle sílí. Už nějakou dobu se připravují podrobné plány na to, jak docílit do roku 2050 naprosté absence fatálních nehod. Již v roce 2030 by se jejich počet oproti současnému stavu měl snížit na polovinu. Je tedy jasné, že změny budou muset být překotné a že se řidičů velmi výrazně dotknou. Samá omezení Na jedné straně se chystají regulace pro některé skupiny řidičů, jako jsou důchodci nebo mládež, na straně druhé potom velmi citelná opatření, která se dotknou všech. Řeší se to na úrovni celé Evropské unie, tudíž to bude platit ve všech členských státech včetně České republiky. A na jeden velký zlozvyk českých řidičů si úředníci opravdu výrazně posvítí. Nejde o nic jiného než překračování povolené rychlosti. Když vyjedete do zahraničí, zjistíte, že tam se povolených rychlostí řidiči drží mnohem více než v tuzemsku. Je to dáno mírou kontrol, ale také sankcemi, jež jsou v Česku stále velmi mírné. Problematická je především rychlá jízda v obci. Ovšem opravdu nepříjemné to začne být až ve chvíli, kdy rychlost překročíte o 40 km/h a jedete ve městě třeba devadesátkou. To se třeba na okreskách může jednoduše stát, když nedáte včas nohu z plynu. V takovémto případě můžete přijít o řidičský průkaz, i když se to často řeší jinak. Evropská unie chce ale ještě podstatně více přitvrdit. Řidičský průkaz má být odebrán už při překročení povolené rychlosti o 30 km/h. Jde sice o snížení o pouhých deset kilometrů v hodině, ovšem výsledný efekt může být opravdu nepříjemný. Ještě vám to opepří Navíc bude zavedena i další změna. Když dnes překročíte rychlost nebo uděláte podobný přestupek v jiné zemi Evropské unie, zřejmě vás to přijde draho, ale neztratíte možnost řídit ve své domovské zemi. Na tu se odebrání řidičského oprávnění nevztahuje. Brzy to však má být jinak. Záznam o odebrání řidičského oprávnění bude v kterékoliv zemi zanesen do společného evropského systému a výsledkem bude zákaz řízení po celé Evropské unii. Čtěte také: Řízení večer a v noci bude v Česku omezeno. Spousta lidí nebude smět po setmění vyjet na silnici V této souvislosti je třeba se připravit na to, že v řadě zemí budou silniční pravidla ještě přísnější, než jaký je základ chystaný Evropskou unií. Vždyť v mnoha městech se brzy bude smět jezdit maximálně 30 km/h. Pokud byste tam jeli omylem šedesátkou, přijdete o řidičský průkaz a bude se to vztahovat i na Českou republiku. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Ještě poměrně nedávno bylo českým domácnostem doporučováno, aby přešli z kotlů na tuhá paliva na plynové kotle. Ty tu s námi měly být desítky let, a to i v rámci přechodu na nízkoemisní energetiku. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se někdo pokusí ve snaze o co nejekologičtější provoz skoncovat právě i se zemním plynem. Takhle to brzy bude Jenže přesně to se teď děje. Ačkoliv se o tom stále příliš nemluví, faktický konec plynových kotlů už je v rámci Evropské unie naplánován. Stát by se tak mělo již v roce 2029. To není zrovna vzdálený termín, jelikož to nastane za pouhých pět let. Ještě to sice není schváleno, avšak všechno k tomu směřuje. V Evropě jsme si v poslední době zvykli dávat podobné závazné cíle, byť je otázkou, co se stane, až do těchto termínů dospějeme, ale nebudeme mít hotová náhradní řešení. Termíny se pochopitelně mohou prodlužovat, ovšem když je k něčemu dopředu vydán zákaz, znamená to především to, že výrobci se na daný výrobek přestávají orientovat a pochopitelně začnou i omezovat a zastavovat jeho produkci. Pakliže tedy pojedeme na této notě, v roce 2029 žádné nové plynové kotle stejně nebudou, jelikož se již nevyrobí. V tento rok by měl začít platit zákaz jejich prodeje. Nikoliv snad přímo, ovšem zajímavou oklikou. Nesmyslná účinnost V rámci snahy o takzvaný ekologický design budou připuštěna pouze taková zařízení, která budou mít minimální účinnost 115 procent, a to namísto současných 86 %. To je hodnota, kterou plynové kotle nemohou splnit. Jednoduše tak z nabídky budou muset vypadnout. Čtěte také: Loni si koupili tepelné čerpadlo za 500 tisíc, aby ušetřili. Teď Češi litují, stát jim schválně zdražil elektřinu o desítky tisíc A jak to bude dále, už není těžké uhodnout. Nějakou dobu se ještě nechají běžet ty plynové kotle, které už jsou v domácnostech nainstalované, ovšem postupně se začne zvyšovat tlak na to, aby se i ty definitivně vyměnily za tepelné čerpadlo, navzdory tomu, že do řady domů není toto zařízení vhodné. A potom přijde zákaz, podobně jako letos s kotly 1. a 2. emisní třídy, které od září tohoto roku již nesmíte používat, a to pod hrozbou pokuty. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *