23. 6. 2024

40 příspěvků u článku “Důchodci v Česku budou muset bojovat o řidičský průkaz. Pokud nesloží zkoušku, za volantem končí

 1. Myslím, že řidiči do 5 let praxe v řízení způsobí více nehod než senioři nad 70 let. Co s tím bude slavná EU dělat?

  1. Řidičák nejdříve ve 30 letech, pak Vám ho pro jistotu seberou, aby jste “náhodou” nezpůsobili jakoukoliv dopravní nehodu. A i když nebude řidičák, tak jste si ho přeci “udělali” a do smrti platit daň z motorového vozidla, povinné ručení a každých deset dnů povinně zakoupit dálniční známku na 10 dnů

  2. Kdyby nebylo důchodců, neměli by o čem psát .Šikana starších lidí už je neskutečná. Ve městě si důchodce sjede nakoupit nebo k lékaři městskou dopravou ale na venkově je život složitější, to se ale těch, kteří tvoří takové bludy a rádi staví mladou a starou generaci proti sobě, netýká.

   1. Nejvice nehod dělaji mladi řidiči kupuji si silná stará auta hlavně z dovozu a potom nevi jak takové auto řidit dalši věc jsou drogy a marihuana to je dnes všude dále cizinci kteři nemusi mit technickou ani neplati p.ručeni např. Ukrajinci to vše zaviňuje nehody .Důchodci na tom maji mizivý neviditelný podil

  3. Nic ta umí jen nařizovat protože jich se to netýká je zajímavé že co jde z EU tak to nestojí za nic pro lidi neudělali vůbec nic.Zrušit jinak za chvíli budeme bydlet pod mostem.Zelení jsou magoři nic co vymysleli stojí za prd.

   1. A všichni řidiči do 30 let peavidelne vyšetření u psychologa zda jsou dost vyhráli.😁

  4. Pravda, většina mrtvých motorkářů asi nebudou důchodci. Problém je, že mladí nehodlají dodržovat přikázanou rychlost, takže jim důchodci, co jedou podle předpisů překážejí, musí prý pak nebezpecně předjíždět. Proč vůbec předjíždějí a proč to policie nehlídá? Na přechodu mi vždycky zastaví TIR nebo starší osoba. Mladí spěchají a důchodci mají času dost, tak ať si před tím přechodem stojí klidně hodinu, že? A než se ke sbírání řidičáků přistoupí, ať se zprovozní dostatek autobusových linek a v obcích staví vlaky jako za Marie Terezie. Ty také spěchají, tak staví jen v okresních městech. O víkendu nejezdí vůbec nic, ale to v Praze neví, protože jim jede každých 10 minut tramvaj a každých 5 minut metro. Zkuste ten interval prodloužit na 5 hodin, co tomu lidi řeknou.

 2. Lidé jezdí jak prasata, a vše se bude svádět na důchodce. Rychlost, nedodržení odstupu, nedání přednosti, věčné telefonování je výsadou řidičů 18 – 50 letých. A to včetně policajtů a řidičů kamionů.

  1. …i autobusáci MHD za jízdy suveréně telefonují s telefonem na uchu a vůbec jim nepřipadá, že dělají něco blbě.

 3. Raději ať se zaměří na dodržování rychlosti a plné čáry! Motorkáři a bohatí v luxusním autě na to s.rou!!! ti nás ohrožují. Viděl jsem jak v obci policisté zastavili luxusáka pro rychlou jízdu,ten vyndal z kapsy balík peněz, s úsměvem zaplatil, pro ňej 5.,10. nebo 50 000 k.č.nic neznamená, sedl do auta a vypálil to zase nedovolenou rychlostí, policisté jenom kroutili hlavou.Důchodce si neberte do huby, ti jezdí podle předpisů a když už dostanou pokutu tak si to dobře pamatují a raději dodržují předpisy.

 4. A co řidiči pod vlivem drog a alkoholu? Ty případný zákaz řízení většinou vůbec nezajímá a domnívám se, že jsou rozhodně nebezpečnější než senioři jezdící po okreskách na nákup, případně k lékaři.

 5. To není nic nového o tom rozhoduje lékař a není to zadarmo , nebo snad není schopný posoudit zdravotní stav..

 6. Jezdil jsem z povolání nákladní dopravy je mne 70 jezdím místně žádná dálnice a zdravotně jsem v pohodě ale ty psychotesty to je děs co víte v EU tam je ožralý odvezou osobní šoféři

 7. Jako ve vsem je soucasna vlada pomatena a neschopna racionelniho mysleni. Hlavne by meli resit bezohledne jizdy mlad
  ych janku,zfetovanych a ry chle jezdicich telefonist,coz jsou mladi a ne se vybijet na duchdcich. Ty stale okradate a sikanujete.u

 8. Jsem zvědav, kdy tito novináři – odborníci na dopravu, uvedou jednou konkrétní statistiku dopravních nehod, ke které mají jistě blíž, než běžný občan. Pokud mají zájem šířit poplašné zprávy, asi nepůjde o odborníka. Ona statistika má perfektní podklady, kde je věk řidiče, délka praxe, rychlost při nehodě, příčina nehody a další ukazatele, o kterých se v článku nehovoří. Ale je zde hlavně procentuelní vyjádření kolik nehod bylo v jakém věku způsobeno. Proč psát objektivně, zhodnotit všechna data a uvést skutečnosti k věku a příčinám? To se již v těchto článcích nenosí! Lepší je rozeštvávat a strašit důchodce.

 9. Každy den ve zpravach je přispèvek jak policie honi zfetovane a opilé mlade řidice jezdici nebezpečně v městech. Kdo je větší nebezpeči.

 10. Téměř do 70 let jsem jezdil s kamionem po Evropě bez nehody a zaznamu a teď po 4 letech mám přijít o řidičák? Proč se pořád mluví o důchodcích.

  1. Pokud zvládnete test, tak Vám řidičák zůstane. Pokud máte problém se psaným textem na tak je asi na čase ho odevzdat.

 11. Nás, mladé lidi(1945-1960)rodiče,škola, vlastně sistem,učili k úctě ke starším lidem k (seniorům). Dnes to není pravda.Toto není demokracie,je to štvanice mladých proti starším lidem,to je špatně.To to špatně skončí, přestaňte jen duchodcovat a začněte (SENIOROVAT) a pracovat s tím co Vám vyrostlo na krku a uvnitř tohoto zázraku,(nechte řidičák na odborníky,teda lékaře,kde to už funguje:::::Když by Vás přece jen svrběla hlava nebo se nudili doporučuji dát si pořádný FLÁKANEC.

 12. Jak to může někdo tam nahoře schválit,že důchodci budou odevzdávat řidičský průkaz???
  Jsem invalidní,mam ZTP/P a auto jsou moje druhé nohy,bydlím 20km od města,tak ať mi někdo poradi,jak budu jezdit k lékařům, na nákupy,atd. Jezdím 45 let každý den a nikdy, jsem žádný problém neměla.
  Je to opravdu hrůza, co může někdo vymyslet….

 13. Hlavne mladym dat ridicak uz v 16, aby mohli sebe nebo jiny zabit.A to nemluvim o drogach.Nic jineho nez buzerace a tahle vlada vi,ze je duchodci nevoki,proto to vsechno.Vcetne korespondencnich voleb.

 14. Ještě,že vláda má důchodce,jinak by neměla koho šikanovat a buzerovat.Já osobně jezdím docela pravidelně osobním autem od r.1973 dodnes,neměl jsem žádnou havárií,dodnes mám čisté konto řidiče,na rozdíl od mnoha mladých,mnoha politiků všech stupňů a různých celebrit všech věkových kategoriích.
  Ano,některým důchodcům je třeba odebrat ŘP(jsou to převážně bývalí politici a podnikatelé,kteří si myslí,že si mohou dělat co chtějí,ale to jsou převážně psychopati a snadno je poznáte),ale většina důchodců jsou mírumilovní lidé i na silnicích,bez jediné havárie Mohou být nemocní,ale to musí lékař včas nahlásit,aby nedošlo k tragédiím.
  Myslím si,že více lidí do důchodového věku udělají více problémů na komunikaci,než důchodci.
  Důchodce omezují jak v práci,tak u byrokratických úředníků ve všech státních správách,včetně MPSV.
  Přitom to byli oni,kteří tady stavěli domy,komunikace,tvořili rezervy státu,zajišťovali dnešní střední věkovou hranici ve všech jejích formách.A jsou to ti samí lidé středních let,kdo jim upírá veškerá práva na stabilní dobré dožití svého života.

 15. Evropska unie bude o tom rozhodovat a sjednocovat pravidla v cele EU.Ale ze zatim,ve vice statech napr.Rakousku nemusi starsi ridici na vubec zadne zdravotni prohlidky jako u nas,aby jim zustal ridicak o tom ani zminka.

 16. Velká nehodovost? Řešení je celkem jednoduché a efektivní. Dopravní přestupky, které vytvoří nebezpečí újmy na životu, zdraví nebo majetku fyzických, či právnických osob postihovat především odebráním ŘP hned na místě. Pro dojezd do místa trvalého pobytu vydat potvrzení. Podle závažnosti přestupku upravit termín, kdy řidič může požádat o přezkoušení a vydání nového ŘP. To může 3x a dost. Ale nedovedu si dost dobře představit situaci s ojetými auty – plné autobazary, ceny nízké, přesto nezájem. Další komplikace může nastat v autodopravě pro nedostatek řidičů. NEdůchodového věku.

 17. To už ani nevěříte lékařům, jakou zkoušku máme my důchodci absolvovat. Je mi 77,řidičák mám od 17 let, ročně najezdím kolem 25 000 km. Jsem zdravý a způsobilý k řízení podle lékařského vyšetření. Pravidelně chodím na vyšetřování zraku, uší a na preventivní vyšetření. Je vám to málo. Jsem zdravější než mnoho bláznů, kteří porušují předpisy dennodenně , pletou si komunikace se závodní dráhou a denně nás ohrožují týráci vzájemným předjížděním…. 👎👎👎

  1. Souhlas a to nemluvě o zfetovaných mladých řidičích kteří jsou daleko větším nebezpečím než pomalejší senior.

 18. Dva senioři vjedou do protisměru na dálnici a všem seberou řidičáky. Mladí jezdí opilí a zfetovaní, a povolí jim jezdit s dozorem už od sedmnácti let. Diskriminace jak hrom….

 19. Jako důchodce bych se zeptala. Jakým způsobem se budou důsledně kontrolovat mladí lidé, kteři jezdí pod vlivem marihuany a jiných návykových látek, a to v takovém množství, že ohrožují silniční provoz v daleko větší míře než důchodci.

 20. Duchodci kdyz bydli na vesnici a mají zdravotní problemy tak jak se dostanou do obchodu ci lekari.jsme oba duchodci jezdime jen nutne.nikam daleko nejezdime.a muzu rict ze nekteri mladi prominte jezdi jako šílenci.

 21. Celý Český stat je jedna veliká tragedie.Když dostanete infarkt ,tak pak musite ihned odejít od svého obvoďáka a ten jeden cár papíru co vám napíše doma,hoďte do záchodové mísy a nikdo o vas dál nic neví.Pak můžete vesele jezdit zase dál i třeba s kamionem,až do smrti,pokud vas to znova náhodou nebakne za volantem. Nikdo to na sebelepší kontrole řidičů nepozná.Mam to ověřené.Dva infarkty nejsou pro kamion žádný problém!!!!!Byla mne už hanba,tak jsem ježdění v 77 letech konečně zabalil i když mne profesák a psychotesty stále ještě stále platí.Tak to tady chodí!!!!!!

 22. a proč nechodí motorkáři na přezkoušení,ti jezdí v zatáčkách protieměru,provádí 3 té předjíždění,nedodržují rychlost a dělají ze silnice závodní dráhu a když jedu 90-100 km/hoďce a já se mu nevyhnu ,tak se vzteká

 23. Dává to smysl. Nejde o žádnou diskriminaci, ale zcela jednoduše o to, že je potřeba dodržovat bezpečnost a přiznejme si, když je člověku nad 65, tak už smysly neslouží tak, jak dříve.

  1. Milá dámo pracovat se může třeba do 70 let. Jurečka chce prodloužit odchod do důchodu nad 65 let. Podle statisti nejvíce nehod způsobují právě ti mladí. Největším nebezpečím nejsou důchodci ale alkohol, drogy, nebezpečné předjíždění, vysoká rychlost a hazard. To není doménou důchodců ale především mladých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *