Důchodci v Lidlu se zase utrhli ze řetězu. Zákazník nevěřil vlastním očím. Kdy tohle skončí?

Je všeobecně známo, že v české společnosti roste napětí a ztrácí se vzájemná úcta. Lidé jakoby si chtěli urvat co možná nejvíce pro sebe a už je nezajímá, jak se to bude dotýkat ostatních. Velmi dobře je to vidět na nejrůznějších slevových akcí, které české obchodní řetězce pravidelně spouští. Možná tak k této vyhrocenosti také přispívají, protože je známou věcí, že cenově zvýhodněného zboží nikdy není dost pro všechny, obzvlášť toho, které má opravdu zajímavou slevu.

Viděl nehezké věci

Zejména v obchodech, které se na slevové akce specializují, dochází k nepříjemným situacím. Řeč je třeba o Kauflandu nebo Lidlu. Mnozí čekají už před otevřením prodejny, aby se následně nahrnuli k regálům a nevybíravě si brali zboží do svých vozíků. Často jde přitom o lidi v důchodovém věku, kteří mají čas probírat se slevovými letáky a také obcházet několik obchodů, aby vše nakoupili v akčních cenách.

Nad tímto fenoménem se zamyslel jeden z uživatelů Twitteru, který byl daného chování v nedávné době svědkem. Stačila mu jedna návštěva Lidlu a konstatoval, že ho přešla automatická úcta ke stáří. Když totiž viděl, jak se senioři nejen sami k sobě, ale i k dalším skupinám zákazníků chovají, byl opravdu hodně nepříjemně překvapen.

Tu bezohlednost, kterou jsem hodinu zažíval, jejich vzájemnou nevraživost, prosazování se košíkem, tykání komukoliv mladšímu, blokování průchodu ostatním atd.,” vypočítával zákazník vše, co viděl. Sám potom vyzval k diskuzi a klidně i k opačným názorům.

Foto: Shutterstock

Všichni souhlasí

Jak se ale ukázalo, lidé s ním v drtivé většině souhlasí. “Popsal jste to přesně. Tchýně kdysi pracovala v pečivu nejmenovaného řetězce a kolik ran holí a strakání si zažila od seniorů a seniorek, by jí nikdo nevěřil,” uvedla k tomu Tereza Krištofová. “V MHD jsem taky vidděla prát se o místo zcela agresivně jedině seniorky, nikdy mladší ročníky.

Mají pocit, že mají na vše nárok. Každý jim ubližuje. Asi to souvisí s vědomím, že mají už vše za sebou, je to smutné,” píše další z diskutujících. “Z mého pohledu Lidl tyhle osoby nějak přitahuje. Proto tam nechodím.

Zejména v některých dnech a časech bývá v určitých obchodech z těchto důvodů skutečně problematické si nakoupit, aniž by člověk musel čelit strkanicím, přetahování nebo osočování. Bohužel, personál s tím příliš nezmůže, protože pak se rovněž stává terčem nevybíravých invektiv od rozjetých důchodců.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments