Elon Musk dává na pohovoru hádanku, která většinu lidí zmate. Dokážete ji vyřešit?

Pracovní pohovory bývají často velkým strašákem. Přitom jde o poměrně obyčejný, standardní rozhovor. Jen jsou mu uchazeči zvyklí přisuzovat vyšší důležitost, a to pochopitelně podle toho, jak moc o danou práci stojí.

Představte si, že byste dělali pohovor do některé ze společností Elona Muska, ať už to je slavná Tesla vyrábějící elektromobily nebo inovativní SpaceX, která provádí lety do vesmíru.

Už jen setkání s takovým člověkem může vzbudit značnou nervozitu. Navíc se zdá, že Musk uchazečům o práci ve svých firmách situaci příliš neulehčuje a jedna z věcí, která je potká, je poměrně složitá hádanka, jak upozornila známá tiktoková inženýrka Pink Pencil.

Elon Musk položil tuto otázku lidem, kteří dělají pohovory ve společnostech SpaceX a Tesla. Domníváte se, že byste uspěli? Tak si to vyzkoušejme. Kráčíte jednu míli na jih, jednu míli na západ a jednu míli na sever. Skončíte přesně tam, kde jste začali. Kde jste?” zní zadání.

Lidé, kteří se snaží najít odpověď, se z rébusu nedokáží příliš vymotat. “Jsem ve vaší hlavě. Tato otázka popírá teorii relativity,” uvedl jeden z uživatelů. Další se zamysleli přeci jen trochu více a přišli se správnou odpovědí. “Existuje několik řešení. Jedním je Severní pól, ale také kdekoliv ve vzdálnosti jedné míle severně od místa blízko Jižního pólu., kde můžete chodit ve směru západ-východ a kde je úplná rotace,” vysvětlil další z uživatelů. “Stojíte na povrchu Země, takže pokud přejdete tři míle jinou cestou a vrátíte se tam, kde jste začali, je to Severní pól,” napsal další.

Vtip této hádanky je v tom, že má hned dvě správné odpovědi. První je tak, kterou většina vzdělanějších uživatelů trefila, a to sice Severní pól. Elon Musk by však v případě takové odpovědi položil doplňující otázku, která zní, kde jinde by se ještě mohli nacházet. Další správná odpověď je někde v blízkosti Jižního pólu. Pokud totiž přejdete jednu míli na jih, obvod Země se změní na jednu míli.

Možná tím nejdůležitějším sdělením z kuchyně Elona Muska je ale to, že on sám kandidáty nevybírá podle toho, zda mu dají správnou odpověď, ale podle toho, jakým způsobem o hádance uvažují. Tedy, jak přistupují k problému a jak zpracovávají informace. Musk má totiž tendenci soustředit se na to, jak se daný člověk k problému staví, nikoliv na to, zda ho hned vyřeší.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments