Eriksen přežil, jeho kariéra je ale téměř jistě u konce. Na pět minut se mu zastavilo srdce

Vynikající dánský záložník Christian Eriksen vyhrál nejdůležitější bitvu svého života. Překonal náhlou zástavu srdce, přestože se situace chvíli zdála být již bezvýchodnou. Z tohoto pohledu zřejmě nebude tolik truchlit nad tím, že se v reprezentačním utkání s Finskem s největší pravděpodobností nadobro uzavřela jeho profesionální kariéra.

Nejde o první případ profesionálního sportovce, který na hřišti zkolaboval v důsledku náhlé srdeční zástavy. V minulosti bohužel tyto případy zdaleka nekončily tak dobře. Také kvůli nim přitom dnes na každém stadionu musí být k dispozici defibrilátor. Ten zřejmě výraznou měrou přispěl k tomu, že se po pěti minutách podařilo srdce Christiana Eriksena “nahodit”.

Podobné příhody bývají většinou důsledkem skryté srdeční vady, kterou nemusí odhalit ani sebelepší preventivní vyšetření. Naplno se pak projeví ve chvíli, kdy je hráč vystaven třeba vysoké zátěži, což v tomto případě odpovídá. Příprava před Eurem byla jistě náročná.

Na klubové úrovni kopal Christian Eriksen za Inter Milán. / Foto: Shutterstock

Podle Scotta Murrayho z Národní zdravotnické služby (NHS) Velké Británie, kterého citoval server Daily Mail, tento incident takřka jistě znamená, že si Christian Eriksen na nejvyšší úrovni již nezahraje. Byl by to pro hráče příliš velký zdravotní risk. Nemůže totiž spoléhat na to, že by zdravotníci byli v případě opakování incidentu znovu tak úspěšní. Eriksen je navíc hráčem Interu Milán a italské zákony v tomto ohledu mluví jasně. Pokud se něco takového hráči stane, nesmí hrát za jakýkoliv italský klub.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments