Feriho aféra? V dezinformacích jsou Rusové nejlepší na světě, má jasno novinářka

Mnozí odborníci po rozmíšce s Ruskem, která vznikla na základě kauze Vrbětice, předpokládali, že proti nám tato země povede dezinformační válku, které si v některých případech vůbec nebudeme muset všimnout. Jejím výsledky mohou být různé: zahlazení kauz, které jsou pro Rusy nepříjemné nebo “jen” polarizace české veřejnosti, která se pak nebude schopna shodnout na tom, jak proběhly jednotlivé události.

Novinářka Alexandra Alvarová, která se profesně zabývá právě bojem s dezinformacemi, se domnívá, že plodů této hybridní války můžeme být právě svědky. “V tom, jak zaplavit informační prostor polarizačním tématem, kde se všichni pohádají se všemi, jsou Rusové nejlepší na světě,” uvedla novinářka na svém facebookovém profilu.

Naráží tak na kauzu poslance Dominika Feriho, který byl několika dívkami obviněn ze sexuálního zneužívání. Následně propukla divoká debata, ve které se její aktéři nemohou shodnout téměř na ničem. Proč dívky nešly rovnou na policii? A není náhodou normální, že se muži pokoušejí o sex se ženami? Na druhé straně pak zní protiargumenty. K polarizaci ostatně došlo i v domovské Feriho straně TOP 09. Část jejích představitelů se od poslancova chování distancovala, ale například Karel Schwarzenberg ho označil za normální.

Pravdou je, že tato kauza okamžitě přehlušila vše ostatní. “Na Klause právě prasklo, že poslal Rusákům 1,3 miliardy dolarů, které pak Zeman nechtěl zpět,” říká Alexandra Alvarová. “E-maily uniklé z Hradu ukázaly, že o tom, kdo smí v diplomacii zastupovat ČR, rozhoduje nikým nezvolený ruský místodržící Nejedlý. V České televizi vrcholí bitva o nepřátelské převzetí Rady ČT.

Alvarová přitom nezpochybňuje, že se Dominik Feri inkriminovaného jednání dopustil. Je jí nicméně podezřelé načasování této kauzy. “Takhle funguje kompro, vytáhnete ho, když ho potřebujete. Jinak na něm sedíte a čekáte.

Pravdou je, že diskuze o ostatních zmíněných tématem se zveřejněním materiálů proti Ferimu takřka okamžitě ustaly. Zejména kauza exprezidenta Václava Klause, která se dotýká i současného prezidenta Zemana, má přitom značně výbušný potenciál.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments