Feriho vzrušovalo odmítnutí, zní další svědectví zneužitých dívek. Používal omamné látky a chytal pod krkem

Kauza Dominika Feriho zdaleka nekončí. Objevily se nová svědectví dívek, které se nedobrovolně staly objektem sexuálního zájmu bývalého poslance. Ten měl v minulých letech zneužít přinejmenším desítky dívek, jak uvedly servery Deník N a Alarm, které na případ upozornily a teď přinášejí další výpovědi.

Monika se s Dominikem Feri seznámila v době, kdy jí bylo 16 let a politik byl o tři roky starší. Dívka novinářům předala konverzace, které s Ferim vedla po sociálních sítích. Je z nich patrné, že ji politik ponižuje a snaží se v ní vyvolat dojem méněcennosti. Nazýval ji například puberťačkou a její řeči pubertálními. “Když je vám šestnáct a někdo vám tohle pořád opakuje, úplně se stydíte. Ještě když to je známý člověk,” uvedla dívka, která nakonec za Ferim přijela do jeho bytu v Praze. Tam se jí začal dotýkat, což odmítla a chtěla vyrazit domů.

Feri však dívce před odchodem nabídl něco k pití. Poté už si podle svých slov dívka pamatuje jen útržky. Když se vzbudila, Feri na ni sahal. “Ale pak jsem ležela, nic jsem neříkala, byla jsem ztuhlá a strašně jsem se bála. V hlavě jsem měla myšlenky na to, že to aspoň bude rychle za mnou. Nedokázala jsem ale ovládnout tělo, jen jsem se lepila na studenou zeď, abych od něj byla co nejdál, ale on mě držel a osahával. Ani nevím, jestli jsme měli sex. Rozhodně vím, že mi do intimních míst strkal prsty, že na mě sahal, sahal na mě několikrát za tu noc,” uvedla Monika podle serveru Alarm.

Když se potom Dominik Feri veřejně přihlásil ke kampani MeToo, která však v té době probíhala spíše v západních zemích, Monika se mu ozvala s tím, že on od ní také slyšel dost jasné ne. Politik ji odpověděl, že si to nepamatuje.

Nepříjemný zážitek s Ferim měla také Bára, podle které byl zpočátku jen neodbytný. “Pak mě najednou chytil za zápěstí fakt velkou silou, říkala jsem, že mě to bolí a aby přestal. Jeho to vůbec nezajímalo. Jednou rukou mi držel zápěstí a druhou mě najednou chytil pod krkem. To už jsem se hystericky rozbrečela,” uvedla dívka, která se musela skutečně vehementně bránit, aby ji politik pustil ze sevření a nakonec i ze svého bytu.

Julie má zážitek trochu jiného rázu, protože je od přírody od rány. Feri si ji vyhlédl na sociálních sítích a pak se s ní setkal na jednom večírku. “Říkal mi, že jsem hot jak prase, mám dobrý prsa, že jsem odvážná, že mám na sobě s takovýma prsama šaty, že ho to vyzývá. Odpověděla jsem mu, jestli mu přijde normální takhle mluvit s úplně cizím člověkem. Odkázala jsem ho do patřičných mezí. Ale jeho to přitahovalo. Jemu se líbilo, že jsem sarkastická, že ho odmítám a nebojím se ho poslat do háje,” uvedla Julie. Nepříjemné bylo až to, když se do ní Feri se svým kamarádem snažili násilím nalít alkohol. Julie nakonec z večírku odešla, protože viděla, že tu nikdo nemá žádné zábrany a v té době extrémně oblíbenému politikovi neřekne, aby ve svém chování ubral.

Případ Dominika Feriho už řeší policie, která vyzvala zneužité dívky, aby se jí přihlásily. Právě kvůli tomu, že ženy na policii nechodily, mohl politik vcelku nerušeně tímto způsobem působit několik let.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments